ZS w Tarnawie upamiętniło 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2016r. w Zespole Szkół w Tarnawie odbył się apel upamiętniający 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie klas I, II, III gimnazjum przypomnieli w strofach wierszy, pieśni – okoliczności tamtych czasów, wcielając się jednocześnie w role generałów, funkcjonariuszy MO i SB.

W sposób szczególny wspomnieli o bohaterskiej postawie ks. Jerzego Popiełuszki, niezłomnego żołnierza wolności, patrioty, który na ,,ołtarzu ojczyzny’’ złożył swe młode życie w ofierze za: prawdę, wiarę i sprawiedliwość – cyt. ,,Proszę księdza, chcę zapytać czy bardzo bolało?…’’

Uczniowie wskazali by ,,ocalić od zapomnienia’’ także tych bohaterów o wolną Polskę w swych rodzinnych miejscowościach, zachęcić do poszukiwania osób, które działając w lokalnych społecznościach zasłużyły się w dziele odbudowy niepodległości Polski, kształtowaniu historii naszego kraju i narodu. Ludzi rzadko figurujących na kartach podręczników, nieznanych, ,,cichych bohaterów’’, których losy zamykają się jedynie w pamięci najbliższych rodzin.

Żródło: tarnawa.edu.pl