Zrobili sobie prezent! Wyłączyli sobie płatny parking… SpryCIULE!

Zmieniła się strafa płatnego parkowania w Rynku w Łapanowie. Urzędnicy musieli tego wcześniej nie zauwazyć. Ale błąd już naprawiony, a oni zrobili sobie prezent!

Spryciule… Ostatnia sesja Rady Gminy. Radni, jak to zwykle łapanowscy radni, bezmyślnie jednogłośnie, bez dyskusji… (możesz to zobaczyć TUTAJ) zmieniają zasady opłat za parkowanie przy łapanowskim Rynku. Teoretycznie niby nic się nie zmienia. Ot, zmieniony został obszar płatnego parkowania. Co więcej – mieszkańcy będą teraz mogli kupić abonament. Ale, ale…

Oto informacja gminy:

od dnia 03.01.2019 r. (czwartek) nastąpi zmiana obszaru objętego strefą płatnego parkowania w miejscowości Łapanów (Rynek).

(…) następuje zmiana obszaru objętego strefą płatnego parkowania polegająca na wyłączeniu z obowiązującej strefy miejsc postojowych zlokalizowanych bezpośrednio przed urzędem gminy. Obszar nowej strefy płatnego parkowania przedstawiony jest na załączniku graficznym do niniejszej uchwały.

Postój na miejscach postojowych wyłączonych ze strefy płatnego parkowania dopuszczony będzie wyłącznie dla pojazdów z identyfikatorem tj. kartą postojową umieszczoną za szybą, wydaną przez Wójta Gminy Łapanów.

Wprowadzona zostaje również możliwość uiszczania opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania w formie miesięcznej oraz kwartalnej opłaty abonamentowej:

 1. Abonament miesięczny w wysokości 70,00 zł, który upoważnia do parkowania w strefie płatnego parkowania bez prawa wyłączności do miejsca postojowego;
 2. Abonament kwartalny w wysokości 300,00 zł, który upoważnia do parkowania w strefie płatnego parkowania na prawach wyłączności do miejsca postojowego (wydzielone miejsce postojowe – koperta).

Opłatę abonamentu miesięcznego należy uiszczać z góry na dany miesiąc poprzez wykupienie karty postojowej u zarządcy drogi tj. w Urzędzie Gminy Łapanów.
Opłatę abonamentu kwartalnego należy uiszczać z góry na dany kwartał.
Pozostałe warunki korzystania ze strefy płatnego parkowania, w tym stawki opłat uiszczanych w parkomacie pozostają bez zmian.

Dowcip polega na tym, że strefa, którą radni właśnie wyłączyli z opłat to… Strefa zarezerwowana dla pracowników Urzędu Gminy!

Ludzie z urzędu najwyraźniej nie zuważyli wcześniej, że uchwalenie płatnej strefy w Rynku ich też będzie kosztować! Ale ten błąd już naprawili… SpryCIULE!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
13 Comments

 1. Witam. Należałoby uświadomić radnym iż miejsca parkingowe przed sklepem 68 wzdłuż budynku nr. 70 jako własność gminy też powinny być objęte strefa płatnego parkowania Bo jak narazie są bezpłatnie zarezerwowane tylko dla klientów tego sklepu. Nastąpiło to za wójta Kuliga ale Kulig już nie jest wójtem więc takie rzeczy należy prostować.

  • Przecież Oni doskonale o tym wiedzą, ale widocznie nie zależy im na pieniądzach dla Gminy. Często na tym parkingu można zobaczyć samochody sołtysów i radnych. Darmowy parking to trzeba korzystać. Durne głowy potrafią nawet na zakazie stać (tam gdzie wymalowane są linie) obok sklepu 68. A Policja chyba śpi :/ …

 2. Przepraszam, a gdzie Pan Redaktor wyczytał, że jest to – jak Pan napisał – „strefa zarezerwowana dla pracowników Urzędu Gminy”?
  Na stronie Gminy Łapanów wyraźnie poinformowano, iż „postój na miejscach postojowych wyłączonych ze strefy płatnego parkowania dopuszczony będzie wyłącznie dla pojazdów z identyfikatorem tj. kartą postojową umieszczoną za szybą, wydaną przez Wójta Gminy Łapanów.” Zatem nie ma tu ani słowa o tym, że tylko pracownicy UG mogą tu parkować. Zatem spróbujmy ubiegać się o takiż identyfikator. Póki co nie ma określonych żadnych kryteriów kto może się o niego ubiegać. Zatem „hajże na Soplicę…”.

  • A jak UG będzie jeździł z takimi tabliczkami za szybą, to już będzie mógł tutaj parkować, nie? 😛 na jakiej podstawie chciałbyś mieć wydaną kartę parkingową od wójta? 300 zł i koperta? kto w łapanowie to kupi i kto tego pilnować będzie?

 3. Urzędnicy nie powinni płacić za parking działają dla naszego dobra wiec te opłaty powinny być zniesione dla nich. Powinni dostawać dodatkowe pieniądze za to ze ich samochody stoją pod gołym niebem. Wszyscy wiemy jak wtedy samochód się psuje a oni pracują dla nas dla dobra Łapanowa i nas wszystkich, Według mnie te opłaty co zbiorą z parkingu powinni przeznaczyć na dofinansowanie napraw tych samochodów. Wymiana ogumienia naprawy blacharskie, wszyscy wiemy ile to kosztuje a nic nie jest za darmo.

  • Dokładnie i dodatkowo sprawy gminy załatwiają swoimi samochodami bo w gminie nie ma samochodów służbowych. Wójt powinie zakupić jakieś nowe auto dla urzędników żeby nie musieli swoich tłuc na tych dziurach, najlepiej jakiegoś SUVA co wszędzie dojedzie i byłby w razie powodzi i innych zdarzeń a na co dzień dostępny dla pracowników Gminy na sprawy bieżące. Nie od dziś wiadomo ze paliwo kosztuje a rozliczanie tego to multum papierów a gdyby był samochód gminny było by dużo łatwiej parownikom

Komentowanie jest wyłączone.