Zimowe utrzymanie dróg i tajemniczy klient, czyli nasza mała prowokacja

Jak już pisaliśmy na „Moim Łapanowie” na skutek Waszych interwencji gmina opublikowała właśnie wykaz dróg na swoim terenie wraz z namiarami do koordynatorów ich zimowego utrzymania TUTAJ. Pod informacją zaraz pojawiły się Wasze komentarze, że to zbędne, bo łapanowski koordynator i tak nie odbiera telefonu. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak jest naprawdę? Z jakim efektem?

Koordynatorem zimowego utrzymania gminnych dróg w Łapanowie jest kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego, Sławomir Góral. Mróz trzyma, po nocy na drogi nawiało trochę śniegu więc zaczyna się nasza mała prowokacja. Dzwonimy, jako tajemniczy klient…

Przy pierwszym podejściu o 9.15 pan Góral rzeczywiście nie odbiera, ale… Dokładnie po minucie, o 9.16 oddzwania. W tle słychać dzieci, czyli jest w domu.

– Mam dwójkę maluchów więc rzeczywiście nie zawsze odbieram od razu, ale zawsze staram się oddzwaniać i pod telefonem jestem 24 godziny na dobę, na okrągło – mówi.

A jak sytuacja na łapanowskich drogach?

– Jeździliśmy wczoraj od 3 rano do 10 wieczór, dziś przejechał ciągnik raz. Wszystkie drogi są przejezdne, chodniki też są odśnieżone, ślisko nie jest. A razie czego maszyny są gotowe a kierowcy też tylko czekają na sygnał – dodaje.

No to dzwonimy do Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Wiśniczu, który odpowiada za przejezdność dróg powiatowych. Z jakim efektem?

Pierwszy telefon…

Nikt nie odbiera więc dzwonimy do koordynatorów na komórki…

Nikt nie odbiera. No to drugi…

Też nie odbiera…

Jednym słowem – Łapanów na tle powiatu wypada lepiej. Ale… Po 27 minutach pan Adam Kowalczyk, jeden z dwóch koordynatorów zimowego utrzymania dróg w powiecie też oddzwania. Czyli gdyby nawet nagle zasypało jakąś drogę w powiecie, też nie ma tragedii. System działa.

– Wszystkie drogi są przejezdne – informuje. – Mieliśmy co prawda jakieś 2-3 zgłoszenia z terenu południowego. Piaskarka nam wpadła do rowu, chwilę zeszło, żeby ją wyciągnąć, ale wszystko jest w porządku – dodaje.

Jeśli więc macie dziś ochotę na przejażdżkę po okolicy, spokojnie można się wybrać. Szerokiej drogi.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.