Zgorzel gazowa czyli gangrena – uważajcie na wodę w gminie

pixabay.com

Bakteria Clostridium perfringens, która zaatakowała wodociąg w Chrostowej powoduje martwicę mięśni lub tkanki łącznej z wytworzeniem gazu. Nieleczona prowadzi do śmierci spowodowanej toksemią i szokiem.

 

Pierwszym objawem zgorzeli gazowej jest silny ból w okolicy rany, następnie pojawia się obrzęk, z rany sączy się krwistobrunatna wydzielina, w tkankach otaczających wyczuwa się pęcherzyki gazu. Obwodowa część kończyny jest chłodna, bez wyczuwalnego tętna. Z objawami miejscowymi pojawiają się jednocześnie ogólne objawy toksyczne, takie jak gorączka, ogólne osłabienie, zażółcenie powłok skórnych, czasem objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego.

INFORMACJA O SKAŻENIU

Uwaga! Groźne bakterie w wodociągu. Woda niezdatna do picia!

Zgorzel gazową wywołują beztlenowe laseczki zgorzeli gazowej, które działają chorobotwórczo za pośrednictwem wielu toksyn. Laseczki te są szeroko rozpowszechnione w środowisku naturalnym (ziemia, woda, przewód pokarmowy większości zwierząt).

Zgorzel gazowa rozwija się najczęściej w przypadku rozległych zranień, gdzie dochodzi do znacznego zniszczenia i niedokrwienia tkanek. Toksyny niszczą tkanki oraz powodują fermentację, w wyniku której wytwarza się gaz gnilny, gromadzący się pod skórą.

KOMUNIKAT GMINY

Uwaga! Komunikat gminy w sprawie skażenia wody wodociągowej

Leczenie zgorzeli gazowej.

W przypadku zgorzeli gazowej terapia jest zawsze intensywna i przeprowadza się ją wyłącznie w szpitalu.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
13 Comments

  1. Przed głosowaniem radni ładnie chodzili po domach, żeby mieszkańcy oddawali na nich głosy.Wtedy sie dało ,ale gdy jest zagrożenie życia ludzkiego wszystkich mieszkańców gminy sie pytam grzecznie ..:?GDZIE TERAZ K….a JESTEŚCię

    • To jest najlepszy sprawdzian kogo sami wybraliśmy. Mam nadzieję że da nam to do myślenia przed następnymi wyborami i dokonany zmiany. Bo niestety nie każdy potrafi zarządzać gminą zwłaszcza w takiej sytuacji kryzysowej. Trzy punkty z darmową wodą na całą gminę Wstyd i Hańba ale to w końcu oszczędności . Czasami sobie myślę czy Roj potrafi coś innego niż tylko oszczędzanie na ludziach.

  2. a jak ktoś mieszka na odludziu jest starszy niema internetu to niby jak ma się o tym dowiedzieć my mając internet dowiadujemy się właściwie przez przypadek…… ZERO ORGANIZACJI

  3. Masakra na co nam ten ten radny i sołtys jak nawet ludzi nie miał kto poinformowć i pewnie jakis czas kozystalismy z tego syfu.Oby nikomu nic po tym nie było. Koszmar jakiś

Komentowanie jest wyłączone.