Zgorzel gazowa czyli gangrena – uważajcie na wodę w gminie

pixabay.com
0
(0)

Bakteria Clostridium perfringens, która zaatakowała wodociąg w Chrostowej powoduje martwicę mięśni lub tkanki łącznej z wytworzeniem gazu. Nieleczona prowadzi do śmierci spowodowanej toksemią i szokiem.

 

Pierwszym objawem zgorzeli gazowej jest silny ból w okolicy rany, następnie pojawia się obrzęk, z rany sączy się krwistobrunatna wydzielina, w tkankach otaczających wyczuwa się pęcherzyki gazu. Obwodowa część kończyny jest chłodna, bez wyczuwalnego tętna. Z objawami miejscowymi pojawiają się jednocześnie ogólne objawy toksyczne, takie jak gorączka, ogólne osłabienie, zażółcenie powłok skórnych, czasem objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego.

INFORMACJA O SKAŻENIU

Uwaga! Groźne bakterie w wodociągu. Woda niezdatna do picia!

Zgorzel gazową wywołują beztlenowe laseczki zgorzeli gazowej, które działają chorobotwórczo za pośrednictwem wielu toksyn. Laseczki te są szeroko rozpowszechnione w środowisku naturalnym (ziemia, woda, przewód pokarmowy większości zwierząt).

Zgorzel gazowa rozwija się najczęściej w przypadku rozległych zranień, gdzie dochodzi do znacznego zniszczenia i niedokrwienia tkanek. Toksyny niszczą tkanki oraz powodują fermentację, w wyniku której wytwarza się gaz gnilny, gromadzący się pod skórą.

KOMUNIKAT GMINY

Uwaga! Komunikat gminy w sprawie skażenia wody wodociągowej

Leczenie zgorzeli gazowej.

W przypadku zgorzeli gazowej terapia jest zawsze intensywna i przeprowadza się ją wyłącznie w szpitalu.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
13 Comments

  1. Przed głosowaniem radni ładnie chodzili po domach, żeby mieszkańcy oddawali na nich głosy.Wtedy sie dało ,ale gdy jest zagrożenie życia ludzkiego wszystkich mieszkańców gminy sie pytam grzecznie ..:?GDZIE TERAZ K….a JESTEŚCię

    • To jest najlepszy sprawdzian kogo sami wybraliśmy. Mam nadzieję że da nam to do myślenia przed następnymi wyborami i dokonany zmiany. Bo niestety nie każdy potrafi zarządzać gminą zwłaszcza w takiej sytuacji kryzysowej. Trzy punkty z darmową wodą na całą gminę Wstyd i Hańba ale to w końcu oszczędności . Czasami sobie myślę czy Roj potrafi coś innego niż tylko oszczędzanie na ludziach.

  2. a jak ktoś mieszka na odludziu jest starszy niema internetu to niby jak ma się o tym dowiedzieć my mając internet dowiadujemy się właściwie przez przypadek…… ZERO ORGANIZACJI

  3. Masakra na co nam ten ten radny i sołtys jak nawet ludzi nie miał kto poinformowć i pewnie jakis czas kozystalismy z tego syfu.Oby nikomu nic po tym nie było. Koszmar jakiś

Komentowanie jest wyłączone.