Zebrali się! Sprawozdanie z ostatniej sesji Rady Gminy [VIDEO]

Działo się, oj działo… Opowiedzieć się nie da…

Zobaczcie sami co się działo! O chuliganach, którzy profanują krzyż, naprawie znaków, nakładce na drodze w Tarnawie, wójcie, który nie może się wypowiadać i jest bezsilny, urzędnikach ze starostwa, którzy nie rozumieją, niepotrzebnych powiatowych radnych. Dowiecie się też, co robi radny Kluba podczas bawienia wnuka, ale też czy rada zgodziła się na sprzedaż działek bez przetargu. No i dlaczego wójt denerwuje się z powodu pytania o przesuwanie 425 tys. w budżecie i krzyczy na radnego Śliwę?
20 Comments

 1. Padł wniosek formalny o przerwanie dyskusji i Przewodnicząca musi go przegłosować a Państwo Sołtysi powinni zobaczyć załączony materiał filmowy, który Radny był za przerwaniem dyskusji, za szacunek jaki mają do Sołtysów „podziękować”.

 2. Z tego co widać to sołtys wyszedł więc nie chciał brać udziału w dyskusji. Sam sobie zaprzeczasz piszesz ,że nie ma prawa brac udzial w głosowaniu.Więc w czym masz problem ” naga danko na dnie […] „‚bo czytając twoje wszelkie komentarze to […] .Pozdrawiam Białą Damę nie daj się kobitko.

  • Marcus czytaj ze zrozumieniem,jesli nie potrafisz to czytaj po pięć razy i może coś dojdzie to twojego pus…. łba!!!
   Oglądnij część 1 przewin do 1:10:26 oglądaj ze zrozumieniem pogłośnij sobie wystarczająco i skup się !!!
   Sołtysi siedzą w pierwszym rzędzie tyłem do kamery gość podnosi ręke chce zabrać głos ma do tego prawo Biała damka nawija ze za moment udzieli mu głosu następuje głosowanie po czym oświadcza sołtysowi że temat został przegłosowany gość macha ręką,pełne wkurzenie…..(piszę Ci jak dziecku Marcus bo obawiam się że oglądasz 5 raz i dalej nie rozumiesz….
   Pisząc w poprzednim komentarzu że nie miał prawa głosować bo tak jest sołtysi nie mają takiego prawa ale byli na sesji i prawo głosu mieli dlatego gość chciał się wypowiedzieć a zostało mu to uniemożliwione przez Białą damkę…
   Następna sprawa to ten sołtys nigdzie nie wychodzi,wyszedł na moment radny nie sołtys!!!!! Marcus ty chyba nawet nie wiesz gdzie siedzieli radni a gdzie sołtysi,wstydz się bo ja przyjezdna jestem a ty miejscowy i masz takie pojęcie kto kim jest w gminie jak p.Roj o rybach….amen

   • No to wysiliłaś się faktycznie udział w dyskusji a głosowanie to 2 różne rzeczy.Zgodnie z regulaminem rady najpierw trzeba przegłosować wniosek formalny ,który wcześniej padł i został przegłosowany więc sołtys już nie mógł brać udziału w dyskusji.Nie masz racji popytaj i poczytaj nieszczęśliwy człowieku.Języku nienawiści.

    • Margus zawszze pomagam osobą na to zasługującym i wyciągniętą miałeś ręke ale….. Ty nadal nic nie zrozumiałeś z tego co przeczytałeś a wyjaśnione masz czarno na biały!
     Weacając do Twojej ostatniej odpowiedzi to ręce mi opadają przecież w moich komentarzach masz to samo napisane w pierwszym komentarzu od końcówki drugiego zdania (jeden z sołtysów chce zabrać głos przed głosowaniem….)przeczytaj 10 razy i pomyśl !!!!!
     Sedno moich wypocin jasno napisanych że SOŁTYSI nie mają prawa do głosowania ale mają PRAWO GŁOSU i tenże głos miał dostać od Bialej damki sołtys który o niego prosił a go nie dostał,KUMASZ,ROZUMIESZ,ZAŁAPAŁEŚ a może PANIATNO??????
     Marcus jestem szczęśliwym człowiekiem ale powtarzam zawsze pomagam tym nieszczęśliwym w Twoim przypadku limit się wyczerpał (bo ileż można ?)
     I na koniec jeśli uznajesz że językiem nienawiści jest język prawdy to nie mam więcej pytań,bez odbioru….

     • Z całym szacunkiem Sołtysi mają prawo głosu przy interpelacjach i w wolnych wnioskach.Przewodniczaca zawsze pyta sołtysów co ty za pierdoły piszesz.A teraz miała rację przed sołtysem był wniosek formalny.Pretensje do tych co zagłosowali za końcem dyskusji.Czlowieku daj sobie na luz.

  • Tej marcus gdzie ty widzisz ze sołtys wyszedl i nie chce brac udziału w dyskusji?
   Weź wyjdz i ladnie zamknij drzwi nie masz lotów

   • Do Sołtys jesteś następny […] czy takiego udajesz?
    W tym całym cyrku chodzi o to że tak naprawdę nawet sołtysi będący na sesjach nie wywoływani do (tablicy) nie maja prawa głosu….bo mogą poruszyć coś nie na rączkę?!
    Zmień nika na wójt bądź Biała damka…

 3. Prowadząca sesję BIAŁA DAMA nadaje się co najwyżej do tarcia chrzanu.
  Merytoryka wypowiedzi tej pani jest na poziomie [,,,] społecznego,jeden z sołtysów chce zabrać głos przed głosowaniem jednej z uchwał Biała damka mówi że za moment udzieli mu głosu po czym wzywa do głosowania i po przegłosowaniu uchwały nie daje się sołtysowi wypowiedzieć (przecież gość i tak nie miał prawa brać udziału w głosowaniu) ale ma prawo do swobodnej wypowiedzi po to chyba zostali zaproszeni !!!.
  Panie Śliwa brawo za podjęcie tematów które są piętą achillesową dla rządzących (zadłużenie) odpowiedz p.Roja żeby pan nie wchodził w jego kompetencję i nie udzielając odpowiedzi na pana pytanie jaki jest dług całkowity gminy Roj pokazał swoją bezradność.
  Zadowalające jest to że na rok przed wyborami coraz więcej radnych zaczyna mieć coś do powiedzenia nie zawsze zgodnego z WOLĄ NAJWYŻSZYCH W GMINIE,zawsze lepiej późno niż wcale.
  Reasumując jak zwykle kolejna sesja za nami odpowiedzi wyczerpujących na (trudne) pytania jak nie było tak nie ma,pozytywizmy jednak zaczynają się pojawiać w postaci głosów na NIE…..amen.
  Pozdrowienia dla Mój Łapanów że trzymacie ręke na pulsie i uczestniczycie niejednokrotnie w tej farsie…

Komentowanie jest wyłączone.