Zbydniów. Zwalony już cały dach ze szkoły

Fot. Czytelnik
3
(2)

Zbydniów. Po nawałnicy już cała szkoła bez dachu!

Zwalony już jest cały dach. Wszystko stało się wczoraj po południu.

– Przygrzmociło, tymczasowa konstrukcja poleciała na drugie skrzydło i tam też szkoła jest już bez dachu – opowiada Czytelnik. – Teraz cała szkoła niszczeje!

Niszczycielska nawałnica przeszła nad Zbydniowem wczoraj po południu. Szkoła ucierpiała już po raz drugi. Po raz pierwszy wiatr zerwał z niej dach na początku marca. Od tamtej pory zabezpieczony był tylko prowizorycznie. Od wielu tygodni mieszkańcy nie mogli się doprosić od gminy remontu i to mimo, że były już pieniądze z ubezpieczenia. I to od kwietnia!

– Efekt jest taki, że teraz trzeba będzie zrobić wszystko od podstaw, a koszty będą o wiele większe – mówi Tomasz Pruchnik, radny ze Zbydniowa.

Na razie nie wiadomo kiedy gmina się wreszcie ogarnie i weźmie się do roboty. Dach został zabezpieczony na tyle, ile się dało. Wiadomo jednak, że teraz najmniejsza nawet ulewa będzie tylko potęgować straty.

O wszystkim piszą zaś ogólnopolskie media. Zobacz materiał o szkole w Zbydniowie w TVN24. TUTAJ.

Fot. Czytelnik

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3 / 5. Głosy: 2

Oceń jako pierwszy!
25 Comments

 1. Teraz ubezpieczyciel odmówi wyplaty odszkodowania z uwagi na rażące niedbalstwo. Za poprzednie zniszczenia wypłacone odszkodowanie było ponad 2 miesiace temu. Nie podjeto żadnych działań w celu usunięcia szkody. Kolejna szkoda i dalsza degradacja budynku nastąpiła wyłącznie z winy ubezpieczonego.

 2. To wczorajsze ponowne zerwanie dachu to kara Boża dla Radnego Pruchnika za te głupie pyskówki i jego zachowanie na sesjach.

 3. „Mondrale” od taczek. Zacznijcie od swego mentora, byłego wójta co to w sierpniu 2018 zataił konieczność przygotowania planu naprawczego blokując teraz jakiekolwiek ruchy finansowe. W imię wyborów, bo przecież wygrać wybory było ważniejsze NIŻ DOBRO GMINY. To samo byli radni. A obecna rada ze słynną „9” co wyprawia, jak się nie znam to się nie pcham, ale oni są tak … że nawet tego nie rozumieją. Wybraliście chorągiewki i karierowiczów, obłudników podobnych do wyznawców Kin Dzon Una czy jak mu tam, równie ślepi i głupi.

  • Nie odnosząc się do meritum – sorry, ale jest jednak coś głęboko oburzającego w tym, że od początku marca gmina nie jest sobie w stanie poradzić z tak banalną w gruncie rzeczy sprawą jak naprawa dachu na szkole!
   Ja oczywiście wiem – jest pierdyliard powodów, które zdecydowały o tym, że to się nie udało! A ja pytam: dlaczego nie zdecydował ten jeden, dla którego powinno to już być zrobione? NORMALNY ROZSĄDEK!
   Mieszkańcy o to powinni wreszcie zacząć pytać!
   Co robi wójt? Co robi gmina? Co robią radni, że w tak ważnej sprawie wójta i gminy nie są w stanie nacisnąć skutecznie? Za co wszyscy ci ludzie biorą pieniądze? Za to, by BIP-ie wisiał przetarg? A w tym czasie szkoła się rozpadnie! Nosz k… Litości! Są jakieś granice debilizmu!
   Przykro mi – nie wiem o co tu chodzi! Ale wiem jedno – sam Pruchnik na pewno nie da rady!

 4. Nie wiem czy ktoś ma tak duże taczki!!! Bo zaraz za wójtem powinno się wywieźć połowę gminy i większość radnych!!! Niestety!!

   • Drogi Kretel!! Tak dla jasności szkoła w Zbydniowie jest stowarzyszeniem od 8 lat i do tej pory nikt nie dopłacił do Nas ani złotówki a wręcz przeciwnie…

 5. mieszkańcy i rodzice jutro taczki do gminy i wójta wywieść za niegospodarnośc i brak reakcji na to nieszczęście

  • Czytam te brednie to się płakać chce. Radni na czele z Pruchnikiem nie chcą oszczędzać, utrzymują małe szkółki dla ambicji politycznej. Z czego Wójt ma robić naprawy i inwestycje kiedy Rada blokuje oszczędności – wstyd 9tko!!! Gmina się sypie cała, wodociągi nie ma chętnych na kierownika, nie ma mostu w Kamyku. Kto rozebrał most? Kto utrzymuje Tarnawe? Kto utrzymuje skostniałe GZK zamiast zrobić z tego spółkę, kto utrzymuje stare obwody szkolne? Plan naprawczy odrzucony a i tak był mało realny dzięki 9tce. Ludzie przejrzyjcie na oczy kto rzeczywiście jest winien. Idzcie po pieniądze do dyrektora z Tarnawy i do Przewodniczącej!!! Obłuda!!! Wójt proponował wyjście na przód, a Rada woli się cofać. Doprowadzą gminę do Ruiny.

   • Józefie szkole w Tarnawie to powinni dawno zlikwidować na szczęście jest tam dyrektor od 4 lat bodajże który coś zrobił więcej niż poprzedni przez 18 lat szacun dla obecnego a poza tym gminą już jest w ruinie

    • Jedno mogę potwierdzić – to dyrektor z Tarnawy, jako pierwszy ogarnął się z mLegitymacją! Efekt – będzie to jedna z pierwszych szkół w Małopolsce, której uczniowie będą mieć mobilną legitymację uczniowską! Inwestycja – ZERO złotych! Szacun Panie Dyrektorze!
     Nadmienię, że rok temu szkoła z Łapanowa nie była zainteresowana uczestnictwem w sieci antysmogowej: https://esa.nask.pl/ Inwestycja – ZERO złotych!
     Trudno, niestety, to #żal!
     Pani Dyrektor Doroto! A pominąwszy kurtuazję, bo ostatecznie jesteśmy rodziną, Dorota – dla mnie jest to zwyczajnie SKANDAL! No i tyle…

     • Manysa a ile ta Twoja mlegitymacja dała oszczędności bo mnie interesuje 500 tys w rok…. dyrektor tarnawy to kolejny gwóźdźć do trumny łapanowa. Żal mi Was mieszkańcy że się tak dajecie robić w kuku zamiast skończyć z 9tką i iść do przodu.

     • Przykład mLegitymacji daje pojęcie o pojmowaniu otaczającej rzeczywistości wśród kadry szkolnej… Dyrektor z Tarnawy ten egzamin zdał 😉 Tyle. Ja uważam, że determinacja powinna budzić szacunek i być nagradzana!
      Masz rację, porażające to jest w sumie, bo oznacza, że wszystkich pozostałych dyrektorów należałoby najzwyczajniej na świecie NATYCHMIAST wyrzucić. Chyba, że się jakoś ogarną…

    • Szacun? Za co? W Grabiu piękna szkoła to nie! On dba o siebie o fuche a nie o gmine on ma gmine w du…funkcjonariusz publiczny pożal się boże…

   • Juzek Więc realizujemy plan Jasia sprzedajemy Gzk i wżucemy kasę do wody spłacamy zalew po czym go też sprzedaż a remont 1 w Gzk a 2 zalew wież ile to kosztowało i kto był odpowiedzialny za te remonty !!!

    • A czy teraz plan realizujecie Roja? Czyli do upadku i rozgrabienia gminy… Roj i wszyscy z jego komitetu to jest skandal dla Łapanowa. Przyjdzie czas że tych nieudaczników odsunie się od polityki raz na zawsze. Niech siedzą w kantorku albo w alfie i knują na sąsiadów a nie jak zlikwidować gminę…

   • Tarnawa nie będzie spłacała długów całej gminy tzn. Dzieci z Tarnawy nie będą kartą przetargową !!!Niby co ta wieś zyskała z tych branych kredytów NIC!!! A teraz ma ponosić koszty. Zlikwidować szkołę w Łapanowie zmienić obwody szkolne tzn. dołożyć Boczów do Tarnawy i sami się utrzymają bez łaski.

Komentowanie jest wyłączone.