Zbydniów. Wreszcie wzięli się za robotę!

1
(2)

Trzy miesiące ciężkich bojów! Nerwy, prośby i groźby… Szkoła prawie zdewastowana przez dwa kataklizmy. I już… W końcu biorą się za robotę!

Zbydniów. Wreszcie wzięli się za robotę!

W szkole w Zbydniowie rozpoczęły się wreszcie roboty remontowe. Szkoła przestanie niszczeć.

W ramach prac naprawiona zostanie konstrukcja dachu, która ucierpiała najpierw na skutek wichury w marcu, a następnie w czerwcu – na skutek kolejnej wichury.

Dach zostanie naprawiony i docieplony. Wykonana zostanie instalacja odgromowa, ocieplone zostaną ściany budynku, a ekipa odremontuje elewację.

Koszt prac to 148.822 zł. Termin zakończenia- koniec lipca.

Od nowego roku szkolnego dzieci mają się już uczyć w odremontowanej szkole.

Pewnie by tego nie było, gdyby nie Wasze nerwy, prośby i groźby… Prócz dwóch kataklizmów, które dotknęły szkołę potrzebna tez była interwencja posła oraz zainteresowanie ogólnopolskich mediów.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 2
21 Comments

 1. Nie wreszcie tylko procedury muszą być zachowane, a to trwa niestety, żeby potem nie biegać po prokuraturach lub urzędach zamówień publicznych itp.

  • A procedury zabezpieczania mienia komunalnego przed niszczeniem na wypadek katastrof to jakieś są? Czy jeśli przyjdzie wiatr i zerwie dach, to 4 miesiące budynek musi niszczeć, by zabrać się za robotę?
   Jak wiatr zerwie dachy z domów i ludzie zostaną bez niczego, to gmina też każe im czekać cztery miesiące na dach nad głową, bo musi przewalić jakieś papierki?
   Osobliwe trochę to tłumaczenie i moim zdaniem prokurator powinien się raczej zająć właśnie takim podejściem…

   • Przecież, zanim nadbudowano obecny/nowy dach, przez lata był stropodach i spełniał swoją funkcję, i dalej jest na swoim miejscu, więc to nie tak, że budynek był bez dachu.

 2. A Pan był, no i co, co Pan zrobił, zatrzymał Pan rozbiórkę, przecież Pan kandydował wtedy na wójta, trzeba było zatrzymać rozbiórkę, gadać to można a do czynów jeszcze daleka droga

 3. Te wszystkie granty to pic na wodę, ważna jest gmina i ludzie a te wszystkie pierdoły nic nie warte można żyć bez tego to tylko ściema nic nie warta

  • No… Przyszłościowo to nie myśli. Co się dzieje z grantem WiFi4EU? Most buduje? Słucham? Kosztem ZUSu nauczycieli? A gdzie był jak na starym moście były spotkania, by go nie rozbierać, a remontować? Nie dostrzegłem… 😉

   • Wszystko w swoim czasie. Dość już tej Twojej propagandy (mosu nie będzie na 1000%) a jednak będzie, trzeba myśleć jak każda trudna sprawę rozstrzygnąć a nie siać zamętu.

    • Tia, to rzeczywiście powód do dumy – stawiać bodaj najdroższą kładkę nowoczesnej Europy w szczerym polu…
     Uzmysłów sobie, że metr tego mostu będzie kosztować tyle, co mieszkanie w mieście! Pokaż mi drugi tak drogi most, który ktoś stawia w takim miejscu!
     Nawet most na drodze powiatowej w Wieruszycach będzie tańszy. Z tym, że po nim będą jeździć TIRy.
     A wszystko to w gminie, która stoi na skraju bankructwa i powinna likwidować szkoły, by w ogóle móc przeżyć i wypłacać pensje nauczycielom. BTW, ta inwestycja też odbędzie się ich kosztem.
     To teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy jeśli ktoś teraz wpadnie na pomysł, by zamówić analizę, która wykaże, że fundament budynku gminy gdzieś jest naruszony, to czy budynek ten zostanie rozebrany i postawiony nowy? Czy raczej będzie remont?
     I przekonaj mnie, że rozbiórka i budowa nowego mostu, zamiast remontu starego, to była dobra, racjonalna i gospodarna decyzja. I w ogóle nie powinien się tym zająć prokurator… 😉

     • Utwierdzam się tylko, że to była słuszna decyzja, co nie zmienia faktu, że rozbiórkę starego mostu w Kamyku uważam za głupią i szkodliwą.

   • Pomimo tak negatywnego nastawienia Rady, bardzo słabej Pani Skarbnik i blokady wielu reform ten Wójt jakoś ciągnie ten ciężki wóz. Szkoda tylko, że rozwalony przez Radę plan naprawczy może okazać się stagnacją dla gminy i tak będzie wymagał dopisania propozycji Wójta, a stracimy tylko kolejny rok.

    • Zaraz, zaraz… Czy Rada Gminy spadła z kosmosu, czy ktoś ją wybrał? I to dokładnie wtedy, co wójta? Bo jeśli wybrał, a zdaje się, że tak właśnie było, znaczy to, że albo tak miało być, albo ktoś tu ma schizofrenię. I na pewno nie jest to rada.

     • Dobrze wiesz że rozbiły się głosy i widać z zestawień ze bylo dużo wiecej głosów oddanych na kandydatów spoza kw pis.

Komentowanie jest wyłączone.