Zbydniów. Ciężki wstyd! Poseł musi upominać wójta!

Fot. Fb @arkadiusz.mularczyk

Zbydniów. Poseł Arkadiusz Mularczyk interweniuje w sprawie niszczejącej szkoły. Domaga się od wójta szybkiej reakcji.

To ciężki wstyd! Poseł musi upominać wójta! A wszystko dlatego, że od dwóch miesięcy mieszkańcy nie mogą się doprosić właściwej reakcji ze strony Andrzeja Śliwy.

Jak wiadomo szkoła w Zbydniowie na początku marca mocno ucierpiała na skutek wichur, jakie przeszły nad Małopolską. Wiatr zerwał dach i poniszczył elewację szkoły.

Ochotnicza Straż Pożarna oraz rodzice ze Szkoły Podstawowej w Zbydniowie usunęli szkody na tyle, aby w szkole mogły odbywać się lekcje. Strażacy zabezpieczyli dach przed zamakaniem poprzez lepikowanie. Pomimo tego podczas deszczu woda przecieka za elewację, wskutek czego na ścianach wewnątrz szkoły pojawiły się nacieki i wilgoć – pisze poseł w liście do wójta. Wiadomość skierował również do wojewody.

Mieszkańcy zdążyli już pozyskać drewno na nowy dach i deklarują pomoc. Tymczasem wójt i gmina od ponad dwóch miesięcy nie mogą sobie dać rady z załatwieniem sprawy jak trzeba. Dopiero kilka dni temu, a i to na skutek nacisków, zwrócili się do wojewody o pomoc. Wójt rozkłada ręce, a budynek coraz bardziej niszczeje.

Koszty remontu dachu i innych zniszczonych w trakcie wichury elementów budynku Szkoły Podstawowej w Zbydniowie, wymagają szybkiej reakcji, w celu uniknięcia dalszych zniszczeń tej placówki – pisze Mularczyk do wójta.

Oto, co ma do powiedzenia na ten temat:

W związku z prośbą o interwencję poselską złożoną w moim biurze przez rodziców i nauczycieli szkoły podstawowej w Zbydniowie związaną z sytuacją tej placówki po częściowym zniszczeniu budynku szkoły w wyniku wichury, jaka miała miejsce w tej miejscowości wystosowałem w dniu dzisiejszym interwencję do Wójta Gminy Łapanów. Interwencja zawiera prośbę o ponowną analizę sytuacji wyżej wymienionej placówki oświatowej w zakresie możliwości przekazania dodatkowych środków z budżetu gminy na remont budynku szkoły w celu zapobieżenia dalszemu zniszczeniu.

Poseł Mularczyk był w szkole 11 maja.

Dyrektor szkoły – pani Lucyna Dudek oraz sołtys Zbydniowa – Zbigniew Hejmo nie mogą doprosić się władz gminnych o należytą pomoc, potrzebną na ratowanie niszczejącego częściowo budynku.

Oto pismo, jakie poseł wysłał do Andrzeja Śliwy

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
8 Comments

 1. I kolejny przykład na bezradnosc brak oszczędności w gminie. Teraz remont będzie o wiele droższy. Nie tylko koszt nowego dachu ale teraz dochodzi remont kapitalny zniszczonego wnetrza. Zbydniow głosował na Pana Śliwę a on ich zwyczajnie zlekcewazył. Pewnie gdyby to była szkoła w Sobolowie to Wojt by stanoł na wysokosci zadania!

 2. Wybory, wybory i jeszcze raz wybory w innym przypadku nawet by się tym nie zainteresował. A tak przekaz medialny jest, panowie politycy są cacy dbają o nas, ale, ale pieniążki jakieś na to przeznaczyli??? NIE!!! To ja też mogę być taki troskliwy, jeśli za tym nie idą żadne zobowiązania finansowe. I nigdzie nie startuje 🙂

  • Okres wyborczy rzeczywiście „czyni cuda”.
   Merytorycznie natomiast odnosząc się do sprawy, spodobał mi się komentarz pod innym artykułem, w którym Autor stwierdza, że w tej sytuacji pomoc (przyjąć uczniów) może zaoferować szkoła w Tarnawie. Oczywiście pewnie wymaga to spełnienia wielu procedur, ale dobrze świadczy, że ludzie w Tarnawie są otwarci i chcą sobie pomagać (najlepiej zawsze, a w trudnych sytuacjach szczególnie).
   Wsparcie w trudnych momentach i sytuacjach w życiu jest bowiem bardzo ważne. Starajmy się być dla siebie nawzajem dobrymi.

 3. Moim zdaniem trzeba korzystać z każdej pomocy w sytuacji gdy wójt nie daję rady nie potrafi albo nie chce.

Komentowanie jest wyłączone.