Zbieramy! Na łazienkę dla chorej kobiety i dzieciaka!

Nie może być tak, że ciężko chora kobieta nie ma pomocy! A cierpi dzieciak!

Stanowczo się na to nie godzę! Chłopak i jego Mama mają mieć stworzone najlepsze z możliwych warunków! i nie interesuje mnie czy robi to GOPS, czy nie robi… Po prostu mają mieć! Bo jako społeczeństwo stać nas na to!

Wyglada na to, że w Łapanowie na razie jest CIĘŻKI WSTYD! Nie pozwolimy na to!

Sprawdziliłem to: do zbiórek w Internecie przepisy o zbiórkach publicznych nic nie mają! A więc śmiało…

Wpłacać można na prywatne konto Adama:

42 1140 2004 0000 3202 5640 9794

Liczy się każda złotówka!

Adam, będziesz się musiał z tych pieniędzy rozliczyć!

Przypomnijmy, o kogo Adamowi chodzi…

Jest rodzina w gminie, konkretnie matka, która ma glejaka i cześciwo ją paraliżuje. Ma rownież syna – 13 lat. Wymaga pomocy specjalisty rehabilitanta. Mieszkają w paskudnych warunkach, bez wody bieżącej, bez łazienki, bez toalety. Mają tylko muszlę w komórce. To w czym mieszkaja to nie jest nawet dom […] Dodam ze matka bierze tylko rentę i nie ma żadnych innych dochodów. GOPS przyznaje jakąś doraźną pomoc ok. 300 zl. Ok. Ale kobiecie trzeba pomóc w funkcjonowaniu, pomoc medyczną, pomoc prawną, a oni jej przyznają wegiel. Wszystko by bylo OK, gdyby nie to, że podjałem się pomoc owej rodzinie i wyremontować, dostosować rodzinny dom, w którym mieszka siostra owej matki. Dodam, że tam jest już łazienka tylko trzeba ją dostosować i wyremontować dwa pomieszczenia. Wiec poszedłem do GOPS-u z prośbą o pomoc w zakupieniu materiałów i innych. Uslyszałem, że nie ma pieniedzy! Więc komu pomagają? Mało tego, asystent rodziny twierdzi, że odwiedza ową rodzinę, a ja pytam: widziała pani, jaką mają toaletę? Pani odpowiedziała, że nie. A dlaczego pytam? Bo nikt jej nie pokazał! Porażka! Reasumując. Wiem ze GOPS ma możliwości i obowiązek ale niestety… Nieodpowiedni ludzie na nie odpowiednim stanowisku może? Albo w Łapanowie jest patologia i znieczulica. Ale nie! Udałem się do pewnej firmy i zobowiazali się pomóc materialnie. Ale to i tak kropla…

No to druga!
12 Comments

 1. A może da się zorganizować jakiś koncert charytatywny. Jest tyle chłopaków z zespolami, ktorzy czesto wystepuja na takich ” imprezach” może dałoby się namówić ich na coś w rodzaju dancingu czy cos i np 10zl wstępu które będzie przekazane na konto tej rodziny. Tak się udało zebrać w ciągu 2 tygodniu duże pieniądze na ciężko chorego chłopaka to może i tu dałoby się coś zorganizować.

 2. Pomagać trzeba […] Jest tez druga strona medalu, może trzeba jej wysłuchać. Urzędników regulują przepisy i pewne obowiązki tez trzeba o tym pamiętać, zeby coś zmienić to potrzeba zmiany całego systemu w PL.
  Dlaczego problem z łazienka wyszedł dopiero teraz kiedy stan kobiety jest bardzo poważny? Czy wiadomo ile osób jeszcze mieszka w tym domu??
  […]

  • Szanowna/y Anonimie,
   w regulaminie komentowania na tym portalu mamy wyraźnie napisane, że nie wyjaśniamy przyczyn wstrzymania treści komentarza. Zawsze jest to niezgodność z którymś z punktów regulaminu, ale… Tym razem zrobię wyjątek po to, by Cię po raz pierwszy i ostatni ostrzec.
   Otóż następnym razem, gdy napiszesz taki komentarz osobiście dopilnuję, by został on zatwierdzony bez moderacji po czym następnego dnia przystąpię do działań prawnych przeciw Tobie i zwyczajnie pozwę Cię o ochronę dóbr osoboistych! Ostrzegam – będziesz w sporym kłopocie i proces ten koncertowo przegrasz! Co narazi Cię nie tylko na konieczność poniesienia jego kosztów (łącznie z kosztami zastępstwa procesowego), ale dużo poważniejsze sankcje! Pamiętaj, że w procesie cywilnym to Ty musisz dowieść swoich twierdzeń. A uwierz mi, z dowiedzeniem tego, co było napisane we wstrzymanych fragmentach byłby spory kłopot! A mówiąc wprost – zwyczajnie nie byłoby to możliwe!
   Pamiętaj, to że komentarze u nas są anonimowe nie oznacza, że można bezkarnie bredzić, co komu ślina na język przyniesie. I rozczaruję Cię, nie jest tak, że w razie potrzeby nie da się ustalić Twojej tożsamości! Owszem, jeśli zajdzie taka potrzeba jak najbardziej da się i to stosunkowo prosto!
   Miej tego świadomość,
   pozdrawiam 😉
   I myśl, co wypisujesz! A ja tym razem, ale tylko tym razem, sprawę uznaję za niebyłą!

  • Najlepiej sie komentuje anonimowo o tak! To ja może odpowiem.. Pomagać trzeba, prawa przestrzegać też trzeba… Ale trzeba pamiętać ze jesteśmy ludzmi i to prawo stanowimy My. Wystarczy podejść do sprawy jako człowiek a nie jako urzędnik. Byłem wysłuchałem i też pewne rzeczy wiem,mieszkam w gminie 41lat. Dla tego tak się stało. A problem z łazienką wyszedł dopiero teraz. Dla czego? W artykule jest napisane:”bo nikt nie pokazał”. W domu rodzinnym jest łazienka ,bo też kiedys sam ją budowałem a teraz trzeba ją dostosować do warunków tej Pani, bo wiemy w jakim jest stanie. A co do osób? To mieszkać, a przebywać to są dwie różne kwestie. Pozdrawiam. Ps.
   Szacunek i wielkie podziekowanie dla 4 osób z naszej gminy za wsparcie akcji. Dziękuję!!!

 3. Pomagam .pl Czy też sms Hmm. Ok. Ale mozna tez pomagać nie karmiąc korporacji i biznesmenów ktorzy dorabiają sie na krzywdzie chorych dzieci czy starszych ludzi czy też tych biednych. Podchodzi biedny , prosi o pieniadze na jedzenie.Pytam co Ci potrzeba? Idę do sklepu i kupuję Mu jedzenie.. Mogę wszystkich zapewnić ze każdą złotówkaę wykozystam dla Nich. Ja mam wszystko co mi potrzeba na chleb nie brakuje. A zawsze mozna komuś sprawić piekny prezent i uśmiech na twarzy. A usmiech jest najcenniejszy. Pozdrawiam i Bardzo dziękuję. Adam

  • Zapewne. Choć efekt końcowy dla potrzebujących może być lepszy.
   To może inne – bardziej bezpośrednie pomysły, o których pisałem 😉
   Tymczasem wysyłam swoją cegiełkę – 100 zł. Cieszę się, że mogę wziąć udział w takiej akcji.

   Pozdrawiam

 4. Pomagam .pl Hmm. Ok. Ale mozna tez pomagać nie karmiąc korporacji i biznesmenów ktorzy dorabiają sie na krzywdzie chorych dzieci czy starszych ludzi czy też tych biednych. Podchodzi biedny , prosi o pieniadze na jedzenie.Pytam co Ci potrzeba? Idę do sklepu i kupuję Mu jedzenie.. Mogę wszystkich zapewnić ze każdą złotówkaę wykozystam dla Nich. Ja mam wszystko co mi potrzeba na chleb nie brakuje. A zawsze mozna komuś sprawić piekny prezent i uśmiech na twarzy. A usmiech jest najcenniejszy. Pozdrawiam i Bardzo dziękuję. Adam

 5. Brawo Panie Karolu! Może proboszczowie w naszej Gminie też zjednoczą naszą społeczność ludzi dobrej woli. I co łaska każdy po mszy w niedziele wrzuci coś do puszki. Bo tak wiele jest cierpienia obok nas.
  A z drugiej strony, pomyśleć jak czują ją upokorzeni ludzie, kiedy przychodzą prosić o pomoc, a wychodzą z niczym. Ile czasami odwagi wymaga podejść i poproszenie o pomoc nawet sąsiada.

 6. …Przepraszam, że tak na raty. Ale to może być początek fajnej akcji na wzór gminnego WOśPu. Może jakaś ogólnodostępna skarbonka na rynku, albo jakieś subkonto stale dostępne, może jakaś akcja sms-owa przed świętami. Smsa na pomoc się chętnie zawsze wysyła. Trzeba by pomyśleć. Wtedy moglibyśmy najbardziej potrzebującym ułatwić życie. Jest wśród nas wiele ludzi o wielkim sercu i wielu takich, których stać na parę groszy. Oczywiście pod nadzorem gdzie pieniądze trafiają. Super pomysł na oddolną akcję i sprawdzian dla każdego z nas. I co wchodzicie? Panie Karolu Pan jest spec od internetów i cyfryzacji. Niech się Pan zorientuje co trzeba żeby uruchomić nr sms 7xxx
  i jedziemy. A może nowy Pan Wójt objąłby patronatem honorowym taki pomysł. Takie akcje pięknie jednoczą społeczeństwo 🙂

 7. Zapraszam też jako komentujący czasami tutaj do ochoczych wypowiedzi pod tym artykułem bo jakoś Cicho jak na razie :). Każdy pomysł pomocy na wagę złota. Adamowi proponuję https://pomagam.pl/ oraz akcję wiralową na fejsie, żeby więcej ludzi dobrej woli się dowiedzialo. Każda złotówka na wagę złota.

 8. Proponuję tu założyć zbiórkę https://pomagam.pl/. Szerszy zasięg i odzew będzie lepszy zapewne.
  Ja muszę zaczekać „do pierwszego” ;), ale chętnie wezmę udział. Może bardziej anonimowo ale wezmę bo cel jest szczytny.

Komentowanie jest wyłączone.