Zarządzenie wójta – działania w związku z zagrożeniem epidemicznym

Fot. Pixabay
5
(4)

Koronawirus coraz bardziej się rozprzestrzenia. Oto zarządzenie, jakie wydał w tej sprawie wójt.

Zobaczcie co wolno, a czego nie wolno teraz robić.

Zarządzenie Nr 193/2020 Wójta Gminy Łapanów z dnia 16 marca 2020 roku w sprawie podjęcia  działań zapobiegawczych w związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS –CoV-2.

Na podstawie art.31 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z  2019 r. poz. 506 ze zm.) w związku z  art. 19 ust. 1 i 2 ustawy z  dnia  26  kwietnia 2007 r.  o  zarządzaniu  kryzysowym (Dz.U. z  2019 r. poz. 1938 ze  zm.) oraz  § 8 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu  zagrożenia epidemicznego ( Dz. U. z 2020 r. poz. 433  ze  zm.) zarządzam, co  następuje :

§ 1.

1. W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, celem zapewnienia  bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Gminy Łapanów, zawieszam wszelkie imprezy i wydarzenia organizowane w  budynkach oraz obiektach administrowanych przez Gminę Łapanów oraz dofinansowanych z budżetu gminy do odwołania.

2. Wszystkie jednostki organizacyjne gminy zobowiązuję do odwołania wszystkich imprez masowych, wydarzeń społecznych,  kulturalnych, sportowych i zajęć dodatkowych.

§ 2.

1. Informuję, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy oraz jednostki organizacyjne nie będą przyjmować stron,  wobec powyższego w celu załatwienia wszelkich spraw urzędowych mieszkańcom zalecam kontaktowanie się telefonicznie, pocztą  tradycyjną lub w formie elektronicznej.

2. Zalecam ponadto dokonywanie wszelkich płatności w formie elektronicznej.

3. Bezpośredni kontakt mieszkańców oraz interesantów z pracownikami urzędu możliwy będzie wyłącznie w sprawach pilnych,  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem danego referatu.

§ 3.

Zarządzenie obowiązuje do jego odwołania.

§ 4.

Zarządzenie podlega ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Łapanów oraz w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie  internetowej Urzędu Gminy Łapanów.

§ 5.

Wykonanie zarządzenia powierzam kierownikom referatów, kierownikom i dyrektorom jednostek organizacyjnych.

§ 6.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 5 / 5. Głosy: 4

Oceń jako pierwszy!
14 Comments

 1. Do Pana Karola Manys: Dzień dobry, Panie Karolu proszę o uzyskanie więcej wiedzy z tej informacji z pod tego tego linku z Bochnianina. Bardzo się tym martwię. Proszę ostrzec mieszkańców.

 2. Masakra znowu pis przespał tym razem 2 razy grubiej (wcześniej zablokował maseczki i nie informowanie o smsach ) oni śpią w tej cyfryzacji chyba

 3. Ludzie zamiast zostać w domu to latają po składach budowlanych w Łapanowie jak wściekli.
  Kolejki na łapanowskich składach czy to jest odpowiedzialne zachowanie podczas takiego zagrożenia? Pustaki to nie zakupy pierwszej potrzeby. Jestem zdruzgotany… Gdzie właściciele składów ???

 4. W chińskich mediach branżowych pojawiła się informacja, że Alibaba, światowy gigant handlu internetowego, od wtorku 24 marca zaprzestaje sprzedaży podmiotom z Polski środków ochronnych, maseczek i płynów dezynfekujących – informuje z Pekinu Tomasz Sajewicz, dziennikarz Polskiego Radia. Doniesienia te potwierdził radiu minister cyfryzacji Marek Zagórski. Decyzja Alibaby jest wynikiem interwencji polskiego rządu, który kontaktował się w tej sprawie z władzami chińskimi. Zakaz sprzedaży maseczek i płynów dezynfekujących prywatnym firmom i osobom fizycznym z Polski na portalu Alibaba zacznie obowiązywać od wtorku 24 marca. Oznacza to, że polski rząd poprosił chiński rząd, aby ten wpłynął na koncern Alibaba, by wstrzymać wysyłki do Polski maseczek i środków dezynfekcyjnych do odbiorców prywatnych i firm.
  Celem polskiego rządu była walka ze spekulacją. Polska już wcześniej zakazała handlu spekulacyjnego płynami dezynfekującymi czy maseczkami na głównych platformach handlowych w polskim Internecie, jak Allegro czy OLX.
  – W związku z tym zwróciliśmy się też o przeciwdziałanie praktykom wprowadzającym konsumentów w błąd przede wszystkim, ale także praktykom polegającym na zawyżaniu cen, do naszych partnerów, w tym także do władz Chin o to, aby odpowiednie praktyki zastosować na platformach chińskich. Podkreślam, celem ich jest ochrona konsumentów i przeciwdziałanie tym praktykom, które legły u podstaw podjęcia takiej decyzji w stosunku do platform w Polsce – powiedział minister Zagórski cytowany w depeszy Polskiego Radia.

  Zapytam więc. Czy ja jako obywatel mam zdechnąć nie mogąc kupić sobie środków ochrony, których nie mogę kupić w Polsce?

 5. Skoro tak bardzo gmina się martwi o zdrowie to zapraszam do sprawdzania mieszkań ów którzy są na kwarantannie! Latają po sklepie i udają głupa a powinni być odizolowani. Jak tak dalej pójdzie to nasz Łapanów polegnie jak Franka cholewki

Komentowanie jest wyłączone.