Żarty? Kpiny? Faktem jest – Śliwa: dom za 50 tys. zł. Gospodarstwo – 60 tys. zł

Fot. google.pl

Zaglądnęliśmy panom w kieszeń i… Wywołaliśmy burzę! Nie wygląda to dobrze…

Andrzej Śliwa swój dom wycenia na 50 tys. zł. Swoje gospodarstwo (12 ha) – na 60 tys. zł.

Tak, takie dane są w oświadczeniu majątkowym Andrzeja Śliwy – radnego. Kpina czy rzeczywista wycena?

Oświadczenia majątkowe osób publicznych to m.in. za sprawą wydawcy tego portalu sprawa publiczna.

I rzecz ŚWIĘTA!

KROPKA!

 

Co deklaruje Andrzej Śliwa?

 • 15 tys. zł oszczędności
 • dom (96 m.kw.) o wartości 50 tys. zł
 • gospodarstwo (12 ha ze stodołą) o wartości 60 tys. zł
 • udziały w spółce AgroBioTest – 6 tys. zł

Kandydat na wójta też nie ma ani akcji, ani obligacji. Nie ma też kredytów. Jeździ Skodą Octavią z 2002 r.

W zeszłym roku zarobił 109 tys. zł (pensja plus diety radnego).

Oto Wasze komentarze:

Panie Śliwa chętnie kupie to gospodarstwo wraz z tym domem ba mało tego za wszystko daje 200 tyś zł a jeśli wartość tego domu i gospodarstwa jest wyceniana na 110 tys zł razem to nawet daje panu zarobić. A co do pana Roja to jak widać podaje realne wartości swoich nieruchomości. POZDRAWIAM

To może jeszcze pan Śliwa powie nam w jaki sposób stał się wlascielem gospodarstwa? To podobno jest tajemnica.

Będę głosował na Roja – dlaczego? Roj jest przynajmniej uczciwy i uprzejmy. A Śliwa niestety nie. Miałem taką sytuację kiedyś jak Śliwa zajechał mi droge swoją skodziną. Zatrąbilem an on pokazał mi palec serdeczny…

Już dawno tu pisałem ,że ani jeden ani drugi z kandydatów nie nadają się na dobrych wójtów. Żaden z nich nie jest do końca prawdomówny ,szczery i uczciwy i o tym wszyscy wiedzą .Ten który rozpoczął dzieło niszczenia gminy na szczęście przepadł w I turze .
Moim najlepszym kandydatem był Karol Manys ale tylko był bo teraz zmienił front a dla mnie również twarz .Może dobrze się jednak stało ,że nie kandydował bo ktoś kto zmienia zdanie jak rękawiczki nie może być dobrym wodzem .
Wierzę w mądrość mieszkańców gminy , którzy wybiorą dla siebie „mniejsze zło”.

Do „do redaktora”
myślisz że śliwa skomentuje swoje powiazania z proboszczem z sobolowa, jego dyrektorowanie w przedszkolu i pobieranie pieniędzy? MAMY TAKA NADZIEJE , dowody czekają na jego komentarz… zobaczymy co wedy będzie mówił, transparentny andrzejek

Pisałem wam Roj wygra te wybory, wyborcy Kuliga nie pójdą glosować. Nastąpi rozprężenie elektoratu, dodatkowo jak to miało miejsce 4 lata temu będą wypływać rożne kwiatki (nieważne czy prawdziwe). Wszystko byle Roj wygrał ! Wygra sliwa 1630 roj co około 1680

Szanowni Państwo, chciałem zapytać ilu spośród Was przeczyta wyjaśnienia kandydata? Czy te wyjaśnienia zostaną opublikowane na portalu MŁ? Tak łatwo oczerniać, a obronić dobrę imię trudno, bo nikogo to już nie obchodzi. Naprawdę ujadaliście przez 4 lata że portal szkaluje Roja, a teraz ten jad żmijowy – produkt lokalny wykorzystujecie i robicie dokładnie to samo. Ilu z Was dziś było w kościele? Ilu do komunii? Nie widzicie w czym właśnie uczestniczycie??

Panie Sliwa co z tymi umowami z Proboszczem co ma Pan na BIP? prawda to że biznesy razem robiliscie gdy byles przewodniczacym rady? a moze te umowy dotycza czegos innego? Jezyka w gebie zapomniałeś kandydacie Sliwa?

Przecież Sliwa dzieli majątek z żoną? czyli sami nic nie mają bo żyją na koszt rodziców żony Sliwy? To Sliwa co robi z pieniedzmi które zarabia? Inwestuje w nieswoje? smierdzi ten transparentny kandydat na odległość

Wychodzi na to że z tego Sliwy to naprawde transparentny człowiek…. dla CBA będzie w sam raz

jaja 12 ha za 60 tysięcy złotych hahahahah masz mój głos sliwa ale bede miał pierwszenstwo kupna tego gospodarstwa hahah

Z tego wychodzi że z generałem niezle się ustawili na plebsie hahahah, jeżeli tak nie jest to niech Sliwa i Proboszcz skomentują te umowy które są wykazane w zeznaniach podatkowych i dyrektorstwo przedszkola

Panie Sliwa wygląda na to że oszukuje Pan ludzi? Jak Pan to skomentuje? Wygląda na to że uważa Pan mieszkańców naszej Gminy i nie tylko za idiotów. Czyżby prawdą było to co mówią o Panu w starostwie powiatowym że jedyne co Pan potrafi to przypisywanie sobie sukcesów innych osób? Na to wygląda.
a te wyceny w Pana oswiadczeniu majątkowym powinna sprawdzić CBA.

Pan Sliwa coraz bardziej się kompromituje. Jego hasło – transparentność zaczyna go pogrążać. Dom 96 m2 za 50 tys zł????????????, rozumiem że nie ma w domu prądu i kanalizacji, woda jest ze studni a wychodek na dworze? dach kryty słomą a w połowie domu klepisko zamiast podłogi????
Coś na to nie wygląda…

ciekawe co na to Urząd Skarbowy powie?

Andzrej Śliwa obiecał odnieść się do tej sprawy. Do chwili publikacji tego tekstu się nie odniósł.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
26 Comments

 1. Wiadomo, iż wyceny pana Śliwy nie są to z pewnością wartości rynkowe i dość bardzo od nich odbiegają.
  Ale skoro dla niego tyle są warte te nieruchomości…

 2. Pan Śliwa niby to specjalista i dyrektor do spraw inwestycji a nie umie rzetelnie podać wartości swojego gospodarstwa. Albo to nieudacznik albo celowe działanie. To że ktoś z PiS zaniżył wartość w swoim oświadczeniu to wcale nie znaczy że inni też mają na to przyzwolenie.

  • W imię czego celowe? Co to ma za znaczenie dla niego? Nieuczciwe to było sugerowane, że chodzi o dom w Sokołowie i jeszcze robienie zdjęcia tego domu!

 3. Witam wszystkich. Jako mieszkańcy Łapanowa nie zostaliśmy skutecznie poinformowani o spotkaniu przedwyborczym . Ale nic straconego mam pytanie do wójta Roberta Roja mianowicie. Poprzedni wójt Jan Kuliga zarzuca panu Przekłamania w pańskich publikacjach a skoro mamy okres przedwyborczy sądy mają obowiązek w ciągu 24 godzin rozpatrzeć pańską skarge jest to Kluczowa sprawa co do pańskiej wiarygodnośći. Czy zamierza pan bronić swojego dobrego imienia przed sądem ?. Drugie pytanie od lutego dowiadywaliśmysię o nieprawidłowościach wGZK a ubojnią czy pan jako wójt usunął wszelkie nieprawidłowości oraz niezgodności i jakie to były ?.

 4. A czy od darowizny na kościół nie ma przypadkiem ulgi podatkowej? Można ja odliczyć w PIT i dostać zwrot?
  Darowizna na cele kultu religijnego
  Odliczenie od dochodu przysługuje w wysokości dokonanej darowizny, nie wyżej jednak niż w kwocie stanowiącej 6% dochodu podatnika.

 5. Przeczytałem Pana wyjaśnienia i je akceptuje mój głos jest Pana, prawda jest taka, że ten kto zostanie Wójtem pcha się w gówno po Panu Kuligu.

 6. Szanowni Panowie: Kandydaci na Wójta w tych wyborach powinien liczyć się profesjonalizm i wiedza ekonomiczna a tutaj Pan Śliwa wygrywa i na niego głosuję.

 7. Panie Śliwa i o to mi chodziło nie głosowałem w I turze na Pana ale teraz zagłosuję bo wyjaśnił mi Pan moje obawy. Liczą się konkrety.

 8. Właściwie dobrze ze Pan Karol nie kandydował, mimo że był moim faworytem. Po czasie wychodzi, że nie jest obiektywny i zmienia zdanie. RR mniejszym złem? To chyba żart

 9. Śliwa tym ustosunkowaniem się na zarzuty tych od R.R położył ich na łopatki jak by ktoś nie czytał-Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy!
  Od początku mojej kampanii wyborczej udostępniłem w celu kontaktu i zadawania pytań zarówno mój profil na facebooku jak i email. Zgodnie z przyjętą przeze mnie zasadą opisaną w moim regulaminie na facebooku nie odpowiadam na anonimowe komentarze i zapytania. Na udostępnione przeze mnie kanały kontaktu do tej pory nie wpłynęły żadne pytania dotyczące kwestii opisywanych na portalu „Mój Łapanów”. Postanowiłem jednak, że w związku z kończącą się kampanią wyborczą, ustosunkuje się do podnoszonych kwestii czytelników portalu „Mój Łapanów” w przeciwieństwie do mojego konkurenta, który do tej pory nie odpowiedział na zadane przez Państwa pytania na tym portalu.
  – W związku z sygnałami od mieszkańców Sobolowa o pilnej konieczności utworzenia Przedszkola w Sobolowie, jako Radny wsi Sobolów czułem się zobligowany rozwiązać ten problem. W związku z brakami lokalowymi w Szkole w Sobolowie (pomieszczenie dawnego przedszkola zostało zaadaptowane na salę gimnastyczną), udało się przekonać Proboszcza Parafii Sobolów, aby zechciał udostępnić i zaadaptować pomieszczenia na potrzeby utworzenia przedszkola, dlatego też posiadając odpowiednią wiedzę zaangażowałem się w pozyskanie środków unijnych na ten cel. Ostatecznie, zgodnie z warunkami konkursu, Parafia Sobolów złożyła stosowny wniosek i uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na adaptację i prowadzenie w okresie 2 lat integracyjnego przedszkola. Po zakończeniu prac adaptacyjnych, zakupie niezbędnego wyposażenia i zatrudnieniu kadry wystąpił problem z obsadzeniem stanowiska dyrektora. Do czasu rozwiązania tej sytuacji poproszono mnie, jako głównego inicjatora tego przedsięwzięcia, abym w okresie przejściowym podjął się pełnienia tej funkcji do momentu znalezienia odpowiedniej osoby na to stanowisko. Jako dyrektor pracowałem na ½ etatu w okresie 1.07.2013 – 31.12.2013 i z tego tytułu pobrałem wynagrodzenie za pracę w łącznej wysokości 10 506 zł. Na koniec 2013 roku przekazałem w formie darowizny na rzecz Parafii Rzymsko-Katolickiej P.W Wszystkich Świętych w Sobolowie kwotę w wysokości 10 500 zł. W załączniku PIT/0 za 2013 rok.
  – Proboszcz Parafii Sobolów wraz z grupą nauczycieli wyszedł z oddolną inicjatywą doposażenia Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w niezbędne pomoce naukowe w związku z ogłoszonymi konkursami w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Złożył propozycję Wójtowi Gminy oraz Radzie, że chciałby się podjąć poprzez Parafię realizacji takich projektów. Oba projekty nie wymagały wkładu własnego gminy, ale wyłącznie partnerstwa. Wójt Gminy przedstawił Radzie stosowne projekty uchwał, które zyskały akceptację Radnych. Wykorzystując swoje doświadczenie pomogłem Parafii w przygotowaniu i realizacji powyższych projektów. Łącznie poprzez parafię udało się pozyskać 800 tys. zł. Pragnę poinformować, że w związku z realizacją obu projektów nie prowadziłem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminny stosownie do art. 24f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  – W okresie ostatniej kadencji Zarząd Powiatu składał kilkadziesiąt projektów. Czy brak uzyskania pozytywnej oceny projektu schetynówki w 2015 r., na co złożyło się kilka różnych czynników, niezależnych od kierowanego przeze mnie wydziału jest miarą porażki? Dla przykładu nadmieniam, że w ocenie odpadł projekt Powiatu na rewitalizacji warsztatów CKZiU w Łapanowie z powodu źle opracowanego programu rewitalizacji przez Gminę Łapanów.
  – Odnosząc się do mojego oświadczenia majątkowego, informuję, iż jako radny gminy składając oświadczenie majątkowe podaję nieruchomości, które są moją własnością. Składają się na nie dom w miejscowości Wolica wybudowany w latach 70, wymagający remontu i 12 ha gospodarstwo rolne położone w Sobolowie i w Wolicy z przewagą gruntów zalesionych. Zgodnie z prawem oszacowanie wartości tych nieruchomości jest moją subiektywną wyceną, prawo nie wymaga, aby majątek był szacowny przez rzeczoznawcę majątkowego. Moja oświadczenie majątkowe, które składałem od kilkunastu lat nie zostały zakwestionowane ani przez Przewodniczącego Rady Gminy, Wojewodę ani Urząd Skarbowy.
  Z wyrazami szacunku,
  Andrzej Śliwa

  • Bo w sytuacji, jaką mamy, mniejszym złem jest Robert Roj.
   Sorry, ale strasznie nie lubię kolesi, którzy kręcą i ściemniają! Bardzo, ale to bardzo…

   • Witam Redaktorze przecież powinieneś być bezstronny. To my mamy dokonać wyboru. Dziennikarz nie może wskazywać swoich upodobań Media mają zbyt dużą siłę więc dziennikarze poglądy zatrzymują dla siebie przekazując tylko fakty. Pozdrawiam.

   • Chyba dla Pana mniejszym złem! Pan też kręcą i miesza faworyzując Roja, Redaktorowi to nie przystoi. Roj miał swoje 5 minut tak że proszę odpuścić.

   • do Karol Manys
    mniejsze zło to pan Roj? dla kogo? bo z komentarzy które można przeczytać to z całą pewnością pan Roj to większe zło,badzmy chodz w jakimś małym stopniu sprawiedliwi i kogo pan redaktor uważa za krętacza to subiektywna pana redaktora ocena ale skoro są przytaczane komentarze na śliwę to niech będą przytaczane również na Roja to chyba nadal portal dla ludzi? wszystkich ludzi?pozdrówki

   • Panie Manys w Łapanowie jesteś już spalony, nie za trudne pytania ale za brak obiektywizmu i forowanie tylko 1 kandydata. Gdzie pytania do Roja, gdzie Twoje komentarze pod jego artykułami. […]

   • Buaahahaha. Panie redaktorze kochany! toś sobie teraz strzelił w piętę. Pan mi będziesz mówił kogo i co pan lubisz a kogo i czego pan nie lubisz i będziesz mnie prostemu chłopu mówił co jest mniejsze zło. A niech mi pan powie jakie to ma teraz znaczenie czy P. Śliwa wycenił swój dom na 50 tys. Ma prawo go sprzedać nawet za złotówkę jeśli zechce. Z punktu widzenia obywatela mam to w poważaniu. Nie mam za to w poważaniu tych szkód których narobił szanowny miłościwie panujący i nie mam zamiaru dać mu kolejnej szansy na dalsze takie rządzenie.

Komentowanie jest wyłączone.