Zalew. Czy wójt rzeczywiście zamierza go sprzedać?

2.3
(6)

Łapanów aż huczy od plotek – Andrzej Śliwa podobno chce sprzedać zalew.

Czy wójt rzeczywiście zamierza sprzedać zalew? Łapanów aż huczy od plotek na ten temat.

Wedle pogłosek, w Urzędzie Gminy pojawił się pomysł, by zalew odkupić, a następnie sprzedać. Wszystko oczywiście dla ratowania tragicznej sytuacji finansowej gminy.

Temat pojawił się na ostatniej sesji Rady Gminy. Radni już zapowiadają wójtowi, że może o tym zapomnieć.

– Pan wójt zapowiedział na komisji wspomniał o sprzedaży majątku. Chodzą pogłoski o sprzedaży zalewu. Rada nie wyrazi na to zgody – podkreślają.

Andrzej Śliwa zaprzecza – na razie o sprzedaży zalewu nie ma mowy. Przyznaje natomiast, że toczą się rozmowy na temat pożyczki z Funduszu Komunalnego na wykup zalewu. Chodzi o to, by oszczędzić na kosztach obsługi pożyczki.

– Ten koszt jest znaczący, a rozmowy są na dobrej drodze – mówi Andrzej Śliwa. Na ten moment brak jest jednak bliższych szczegółów.

Jeśli zaś chodzi o pogłoski dotyczące sprzedaży, odpowiedź wójta jest jednoznaczna:

na chwilę obecną nie planuje się sprzedaży Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Zalew”.

Oto dokument:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.3 / 5. Głosy: 6

Oceń jako pierwszy!
11 Comments

 1. Jasne. Najlepiej wszystko sprzedać. Kiedyś na ten zalew przyjezdzalo mnóstwo ludzi. Zalew penkal w szwach. W tym roku to była jakaś żenada. Nie miał nawet kto wykosic trawy czy wyrwać chwasty z boiska siatkówki. Wystarczyło by doprowadzić do porządku wypromować w mediach społecznościowych postawić ze dwie trzy budy z napojami lodami i myślę że byłby to niezły biznes dla gminy.

  • Co Ty opowiadasz za poprzedniej władzy byli na minusie teraz wyszli na zero. Roj nawet ryb nie wpyścił. Pomysł sprzedaży bardzo dobry. To miejsce nigdy nie będzie atrakcyjne dopóki nie przejmie go przedsiębiorca. Urzędnik nigdy nie będzie w to wkładał tyle energii co prywatny przedsiębiorca. Jak chcecie mieć super wypromowany i atrakcyjny zalew to napewno tego nie zrobi gmina. Sprzedaż znacznie oddłużyłaby gminę…a z zalewu nie ma żadnego dochodu!

   • Nieprawdą jest, że nie ma dochodu. W tym roku JEST 🙂
    Trochę zdradzę – w tym roku 37,6 tys. na PLUSIE!
    Można? Można!

Komentowanie jest wyłączone.