Zaglądamy w kieszeń Wójta. Radnym ciągle nie da rady

Po awanturze, jaka wybuchła przez artykuł w „GK” o tym, że Wójt Łapanowa, jako jedyny w powiecie, nie opublikował swojego oświadczenia majątkowego za 2015 rok, Robert Roj ujawnił, co się obecnie składa na jego majątek.

Co można się z tego oświadczenia dowiedzieć? Że Wójt ma wspólnie z żoną 20 tys. zł oszczędności, dom o powierzchni 96 m.kw. o wartości 280 tys. zł, działkę budowlaną z budynkiem o łącznej wartości 106 tys. zł i auto marki KIA z 2004 roku. Robert Roj nie ma żadnych kredytów. W 2015 roku zarobił natomiast w sumie 133 tys zł.

Jak to się ma do jego oświadczenia z poprzedniego roku? Różnic praktycznie nie ma. O 10 tys. zł wzrosły tylko jego oszczędności. Wójt też więcej zarobił – o ponad 40 tys. zł więcej w ciągu całego roku.

Swoje oświadczenie majątkowe opublikowała też przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz. Jak wygląda jej majątek? 2 tys. zł oszczędności, dom o powierzchni 198 m.kw. i wartości 200 tys. zł, mieszkanie (61 m.kw.) o wartości 40 tys. zł, gospodarstwo (3,2 ha) o wartości 150 tys. zł oraz cztery działki budowlane i las, które wchodzą w skład gospodarstwa (o wartości 100 tys. zł). Do tego Fiat Sedici z 2007 roku i do spłacenia kredyt wysokości 8,5 tys. zł. W 2015 roku Pani Przewodnicząca zarobiła w sumie 78 tys. zł. z czego 15 tys. zł to diety z Rady Gminy.

Jak wyglądał jej majątek rok temu? Praktycznie tak samo. Celina Jacewicz miała tylko o 2 tys. zł więcej oszczędności no i wyższy kredyt (12,4 tys. zł). Zdecydowanie mniej też zarobiła. W 2014 roku z rady dostała tylko 3,3 tys. zł, czyli ponad 11 tys. zł mniej, niż w 2015 roku.

A co z oświadczeniami majątkowymi pozostałych radnych? Ciągle nie zostały one ujawnione mimo, że podobnie jak Wójt radni mają obowiązek nie tylko składać je do końca kwietnia, ale też podawać do publicznej wiadomości. Na stronach internetowych Gminy Łapanów ciągle ich jednak nie ma, co jest naruszeniem przepisów.