Za to, że Was truli… Sławomir G. i reszta bandy przed sądem!

Prokuratura z Tarnowa przekazała do sądu akt oskarżenia przeciw Sławomirowi G. i trzem innym osobom odpowiedzialnym za zeszłoroczne skażenie łapanowskiego wodociągu.

O sprawie pisze „Gazeta Krakowska”. Prócz dyrektora łapanowskiego GZK, który cały czas nie jest nawet zawieszony przez wójta, prokuratura stawia zarzuty nie trzem, ale czterem osobom. Prócz Sławomira G. są to dwaj współwłaściciele ubojni oraz jedna z osób, która pełni tam funkcje kierownicze.

Ustalenia prokuratury są wstrząsające. Wynika z nich, że z zakładu wysostowały się resztki zwierząt – jelita, kopyta…

Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy, w tym materiał fotograficzny i filmowy, zeznania świadków a także opinia biegłego z zakresu ochrony środowiska pozwolił na przedstawienie zarzutów 3 osobom, w tym:

Sławomirowi G. tj. urzędnikowi odpowiedzialnemu za prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni, o to, że: w okresie od marca 2015 do 22 stycznia 2017 r. pełniąc funkcję publiczną w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Łapanowie poprzez niedopełnienie swoich obowiązków przyjmował do oczyszczalni ścieki przemysłowe w ilościach znacznie przekraczających możliwości przerobu technologicznego, jak również ścieki przemysłowe z ubojni, które zawierały znaczne ilości odpadów tkanki zwierzęcej , i w związku z tym nie spełniały parametrów ścieków przemysłowych, skutkiem czego dochodziło do wyrzutu nadmiaru ścieków surowych z oczyszczalni odpływem awaryjnym do potoku „od Łapanowa” a następnie rzeki Stradomki, w wyniku czego dopuszczał do zanieczyszczenia wody w postaci istotnego obniżenia jakości wody w tych ciekach, przez co działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego mieszkańców gminy Łapanów, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk i art. 185 § 1 kk w zw. z art. 182 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, w zw. z art. 12 kk.

Wszystkim grozi nawet do ośmiu lat więzienia.

Z naszych informacji wynika natomiast, że może to nie być koniec tej sprawy. W grę mogą wchodzić wielomilionowe straty dla gminy. Przy czym reakcji w tej sprawie miało nie być nie tylko ze strony obecnego, ale także byłego wójta. W tle pojawiają się tajne nagrania, zdjęcia, podsłucy… To one miały doprowadzić do zatrzymania Sławomira G.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
27 Comments

 1. Jak woda była nie pitna z wodociągu to […] zawsze mataczyli, a to awaria, to muł w rurach. to czyszczenie , itd, jak reduktor ciśnienia nawalił, to o wymianę można było błagać na piśmie, jak wymieniłem, to okazało się że zakład nie pokryje kosztu nawet zakupu nawet najtańszego reduktora, taki sobie folwark sam dla siebie, może trzeba mieć na tyle honoru że jeżeli nie można sobie poradzić to trzeba ustąpić, a nie mataczyć i traktować wszystkich jak podwładnych do zrypania.

  • Oczywiście tak należy złożyć pozew najlepiej zbiorowy przy świadomym zatruwaniu po skazaniu Sławomira jako kierownikaGZK. Według nowych przepisów prawa pracy Sławomir ze swojego majątku będzie musiał uczestniczyć w zaspokojeniu roszczeń poszkodowanych. Ładna działka w Boczowie na której właśnie pobudował dom tego majątku nie ukryje Wójt przy nienależytym nadzorze nad podwładnym też odpowiada finansowo.Powodzenia.

 2. Gdyby wójt sławomira g.zwolnił chłopisko nie miałoby pieniążków na adwokata A tak przebywa obecnie na rencie rehabilitacyjnej jednocześnie będąc kierownikiem GZK.na zakupy zaś do Gdowa biedaczek musi jeździć bo tu ludziom w oczy jakoś dziwnie patrzeć gdy wszyscy już wiedzą że świadomie z premedytacją wraz ze wspólnikami z ubojni zatruwali wodę. I zastępca ma problem dokumenty wyczyszczone z kuligiem obgadane a Sławomir blokuje etat za przyzwoleniem Roja.

 3. Panie Kulig wiem że panu nie wstyd bo masz pan kasę sumienia brak Ale masz pan 78 lat i […]. Jeśli pan zamierza wrócić na stanowisko wójta bo Sławomir i ubojnia to ten przekręt obciąża pańskie czasy jako byłego wójta człowieku za wszystko kiedyś trzeba zapłacić Niech pan uda […] trudno pańskie prawo nie pamiętać ale niech ukarają chociaż Sławomira i trzech wspólników z ubojni bo oprócz dużej kasy to świadome zatruwanie wody to moim zdaniem jako 5 Nie zabijaj musi być ukarane. Pozdrawiam wszystkich czytających

 4. Witam trzeba tylko dopilnować sprawy do końca żeby nie ucichła i żeby nie zlikwidowali tej lewej wycinki do wody jeśli taka jest . I żeby odpowiedzieli za to wszyscy łącznie z panem K.
  Panie Manys teraz ma pan szanse żeby się wykazać i pokazać po której jest pan stronie
  No i jeszcze żeby pan Sławek i ubojnia i pan k wrócili całą kasę za wodę którą kradli i za koszty akcji odkażania rurociągów i całej reszty

 5. Żałosny ten ,,mój łapanow,,o niczym już nie napiszą pozytywnie
  Żałosne jest tez to ze tylko jedno i to samo jedno i to samo od roku to już się dawno znudziło radzę zmienić temat .i obiekt zainteresowania

  • to nie wiesz ze to wszystko jest robione pod wybory?? jak mają zmienic temat skoro trzeba jechać na innych kandydatów czy to prawda czy nie ludzie przeczytali to uznali za prawde, takie czasy…

  • A czy żałosna jest też Gazeta Krakowska? i pozostałe media już nie lokalne. Trzęsienie teraz dupa.. że hoho. Jakby nie Mój Łapanów wiele rzeczy zamiatane było by pod dywan.

 6. Piszę o tym Gazeta Krakowska BRAWO. Był też TVN. Kierownicy w Gminie szybciutko uciekają na emerytury. Mam nadzieję, że za ustawianie stanowisk przez tyle lat też zostaną rozliczeni

 7. Bardzo dziękuję panu Manysowi ze powstał taki dostań do informacji dla ludzi gminy bo by smy o niczym nie wiedzieli i tak by nas truto i smiano się nam w oczy najwyższy czas ta bandę wykończyć te ukladziki paroletnie

 8. sławomirze g. celowo z małej litery Jaka twoja cena by się tak zeszmacić. Ależ byłeś pewny siebie jak zamykałeś nam usta A tu zobacz już nikt cię nie broni. Gdybysz tylko o kasę chodziło ale ile ludzi przez ciebie mogło zachorować i ty robiłeś to Świadomie żeby ubojnia miała mniejsze koszty Mam nadzieję że dostaniesz wspólną cele z pozostałymi trzema kumplami od poubojowych resztek zwierzęcych. Co myślałeś że wszystkich zastraszysz gówniarzu na usługach ubojni.

 9. Gdyby Kulig był w dalszym ciągu wójtem zatruwanie wody byłoby skutecznie wyciszone jak wielokrotnie wcześniej o nielegalnym darmowy podłączeniu ubojni do wodociągu o czym niebawem się dowiecie nikt nie miał prawa mówić. Proceder wypuszczania do potoku i lewym podłączeniu trwa od kilkunastu lat 13 maja br. Ubojnia przyłapana na wypuszczeniu krwi do potoku przez policję. Roj wiedział o podłączenia oraz zatruwaniu tylko że Sławomir będąc kierownikiem mianowanym przez Kuliga nie bał się zupełnie Roja mogąc robić wałki z ubojnią. Roj wiedział i jako wójt miał obowiązek zakończyć wałki z ubojnią nie zrobił tego do tej pory utrzymuje Sławomira Jako kierownika to niepojęte.

  • a jak GS miał tam ubojnie ? to gdzie to szło ? pewnie tą samą rurą i kto był wtedy wójtem cy naczelnikiem ? wie kto ? dziadki wiedzą bo ręczni tam w czynie kopali ;] ;]

 10. Ludzie Radny Kluba nie chciał źle, uwierzył Rojowi, że ma srodki i dlatego chciał Wam sprawić najlepszy most na lata i jak widać pewnie został przez niego oszukany. Zapewne w takiej sytuacji kiedy będzie pewny, że to nie realna to z tego pomysłu się wycofa i przemyśli. Należy z nim na spokojnie porozmawiać bez wyzwisk To dobry człowiek i jak się mu to odpowiednio wytłumaczy to zrozumie. Nie atakujcie go tak oxrazu. Na razie to tak naprawdę tylko sam Roj idzie w to ślepo.

 11. Panie Manys mistrzostwo świata proszę nie odpuszczać chcemy wiedzieć na bieżąco jakie wyroki ci przestępcy otrzymają. Kurczę i nikt pana nie usiłuje zastraszyć nawet papuga Sławomira??? to może jakieś zapytanie do urzędu gminy o komentarz w tej sprawie tak żeby ich zeźlić.

 12. Wyobraźcie sobie że mimo zarzutów do końca kwietnia bieżącego roku czyli 2018 właściciela ubojni byli tak pewni bezkarności że cały ten opisywany syf i tak wypuszczali natomiast wodę kradną w dalszym ciągu.

 13. ktoś za niedługo będzie pod celą robił za Zosię,nie zazdroszczę ale jestem całym sercem ZA żeby wyroki były surowe a i kary pieniężne były adekwatne do poniesionych strat.

 14. Cieszę się iż Gazeta Krakowska się w to wmieszała dzięki temu ludziska którzy niedowierzali Manysowi Przejrzą na oczy . Zobaczycie jaki będzie szum kiedy tym razem w Krakowskiej na pół Polski napiszą o 15-letniej kradzieży wody z wodociągu przez ubojnie za przyzwoleniem nie tylko kierownika ale i wójta.

  • Sławek nie daj się tam na rurach powinna być data produkcji i mogą jesce ruszać dziadków i powinni jak winni :; i władze Gs i UG!!!

Komentowanie jest wyłączone.