[Z OSTATNIEJ CHWILI] Molestowanie w Łapanowie – zespół portalu został już przesłuchany!

Fot. Pixabay

Jest postępowanie wyjaśniające w sprawie molestowania w Zespole Szkół w Łapanowie! Prokuratura i policja z Bochni wyjaśniają co właściwie przed laty działo się w łapanowskim zespole szkół!

Po naszych publikacjach dotyczących molestowania uczennic przez jednego z nauczycieli dawnego Zespołu Szkół w Łapanowie sprawą zainteresowała się bocheńska Policja i prokuratura. Rozpoczęła w tej sprawie „czynności sprawdzające”.

W sprawie został już przesłuchany zespół portalu „Mój Łapanów”. Zapewne będą przesłuchiwane kolejne osoby.

– Ta sprawa bezwględnie wymaga wyjaśnienia – mówi jeden z policjantów.

Z naszych informacji wynika, że sprawą zainteresowała się jedna z policjantek z bocheńskiej policji. Stąd cała sprawa.

– Proszę o maila w tej sprawie… – słyszymy w bocheńskiej prokuraturze.

Dyrektor Centrum Kształacenia, następcy Zespołu Szkół:

– Przepraszam, nie interesuje mnie to… Jestem na urlopie i właśnie jestem na lotnisku.. –  to Marcin Budzyn.

Problem polega właśnie na tym, że przez wiele lat wokół molestowania uczennic w łapanowskim zespole szkół panowała zmowa milczenia! Miejmy nadzieję, że policja i prokuraura ją przerwą! DOŚĆ TEGO!
DOŚĆ krycia i chowania „pod dywan”!

Szacowne grono pedagogiczne obecnego Centrum Kształcenia raczyło do mnie napisać maila straszącego mnie paragrafem 212!
Szanowni Państwo, nic z tego!

Oczyśćcie się wszyscy to pogadamy – wyjaśnijcie sobie kto był ofiarą, a kto katem. Kto reagował, a kto nie…
Dopiero potem straszcie mnie paragrafem 212! To raczej żenada!

Karol Manys
19 Comments

 1. a ja tak troche z innej beczki, gdyż kibicuje temu portalowi od poczatku, niestety ostatnio zamiast informowac o ciekawych i fajnych imprezach czy wydarzeniach na terenie gminy widoczne sa jedynie negatywne informacje lub typowo polityczne… ale czy tak naprawde tego szukaja mieszkancy? a moze tak wyposrodkowac te informacje i dac wiecej pozytywow i ciekawych informacji niz samych negatywnych oraz swiat polityki.. np. ten weekend to jakies imprezy nad zalewem ale na mojlapanow nic o nich nie slychac… czemu?

  • Nie ma u nas polityki. Jest zdrowy rozsądek!
   Skoro masz uwagi, włącz się w tworzenie portalu – zapraszam 😉
   Faktem jest, że ja nie uznaję za normalne tego, co sie dzieje nad zalewem, bo to raczej ciężki wstyd. A gminy, która twierdzi, że po zainwestowaniu 5 tys. zł w kasy fiskalne nie jest w stanie określić liczby turystów, to juz jakis odlot jest. Ktos chyba przespał kurs obsługi kasy fiskalnej 😉
   Odezwij się: kontakt@mojlapanow.pl
   Damy Ci możliwość pisania!

 2. Prawda powinna była ujrzeć światło dzienne już wiele lat temu. Co do redaktora na stanowisku wójta to byle kto, byle nie on […]

  • Więc twoim zdaniem dlaczego prawda jak sam piszesz nieujrzała światła dziennego ?i kto ją właśnie zdemaskował ? A to już druga kanalia w Łapanowie słusznie publicznie napiętnowana w obydwu przypadkach była zmowa milczenia i pobłażliwość przełożonych.

 3. Witam.Do niedawna w łapanowie było nie do pomyślenia by napiętnować ludzi zło czyniących jeśli byli na stanowisku lub kaśiaści albo koleśiami krulika.Gruba kreska tylko maskuje problem a wywleczenie go na światło dzienne rozwiązuje i działa ku przestrodze.Więc popierał zdemaskowanie nauczyciela zboczeńca nawet po latach nawet gdy sumienie boli tych wtedy obojętnych teraz zawstydzonuch obojętnością gdy kolega nauczyciel niszczył psychikę dzieciaków.

  • W porównaniu do poprzednich kandydatów to pan Karol przynajmniej jakiekolwiek spotkania organizuje i ma jakieś plany…

  • janek niech cię główka nie boli cale zycie siedzisz w krzakach więc po co ci polityka po glowie siedzi,siedz w krzakach i nie kwikaj

  • Proszę Pana, to że nie było mnie na spotkaniu „wójtowskim” nie oznacza że nie jestem potencjalnym wyborcą tego kandydata i, że nie zagłosuję na Pana K. Manysa. Ponieważ mocno się nad tym zastanawiam. Na pewno nie zagłosuje na Pana J. Kuliga i na Pana R. Roja. Pierwszy z Panów miał już swój czas, a drugi „rozgrywa mecz o honor”. Oczywiście o efekty pracy obu można toczyć dyskusję. Pamiętam jak startował Pan R. Roj. Z sąsiadami zastanawialiśmy się kogo wybrać. Była już odczuwalna potrzeba zmian. Ale zawsze taka niepewność jak to będzie później. „No stary się już nachapał, to skupi się na pracy dla innych. A nowy dopiero zacznie i będzie się chciał nachapać. Stary ma już wyrobione kontakty, wszędzie Go poważają. A na nowego możne nawet nie popatrzą… itp.itd…” Takie ot dywagację. Od pewnego czasu obserwuję portal Mój Łapanów. W zasadzie robię to już codziennie. I czuje ten powiew świeżości. Opadł ze mnie ten marazm. Bo gdzieś z tyłu głowy siedziała myśl, że tutaj w Łapanowie się już nic nie da zmienić. Beton, układy, brak rzetelnej informacji, krycie afer. W rozmowach nikt nigdy nie był pewien czy to na pewno prawda czy tylko plotki np. to co mi teraz pierwsze przyszło, dawne rozmowy o zastawionym łapanowskim mieniu. Ktoś coś słyszał, ale nikt nie wiedział czy naprawdę zastawiono posterunek… Teraz wchodzę, sprawdzam, czytam i jestem na bieżąco. Są zapytania, skany dokumentów. Mogę to ocenić i wyciągać wnioski. I bardzo to sobie cenię. Człowiek szybko się przyzwyczaja do bycia na bieżąco z tym co się dzieje w całej gminie. Cieszą mnie sukcesy mieszkańców, bulwersują ostatnie afery. Już nie czuje, że jest mi to obojętne to co się wokół dzieje . Zawsze z zainteresowaniem czytam wypowiedzi i komentarze. Chcę wiedzieć jaką tworzymy społeczność i znać sposób myślenia ludzi z którymi żyję w tym miejscu.
   Podobają mi się pomysły i rozwiązania Pana K. Manysa dot. rozwoju naszej Gminy. Podoba mi się wychodzenie „do ludzi”, sposób w jaki prezentuję swoją osobę jako kandydata. Wiedza i doświadczenie robią wrażenie. I chcę żeby miał szanse pokazać, że się „da”. Bo pesymiści mówią, że gorzej być nie może, ja jestem optymistą i wiem że może 😉 . Jako, że czytając komentarze, ktoś napomknął, że jest osoba która też zbiera siły wyborcze. I jeśli będzie to pewien młody człowiek z UG, to będzie dla mnie trudny wybór. Niemniej jednak poprzeczka przez Pana K. Manysa została postawiona bardzo wysoko i będę oczekiwać od kolejnych potencjalnych kandydatów, dobrego przygotowania w zaprezentowaniu swojej osoby i swoich „realnych” pomysłów wyborczych.

 4. Żenada to jest to co robisz, piszesz dajmy już spokój i o a teraz znowu szczujesz – lecz się człowieku.

  „Szanowni Państwo,
  dajmy już proszę spokój! Po prostu zamknijmy tę niezwykle przykrą dla wszystkich sprawę! Wyciągnijmy z niej wlaściwe wnioski! Tu jest potrzebne nowe życie!”|

  To woje słowa zdecyduj się. !!!!

  • Może napiszesz w tej sprawie do prokuratury? Acha, nie życzę sobie per „redaktorku”! Krów z Tobą nie pasłem!

   • Szacowny Pan Redaktor obraża się o nazwanie go „redaktorkiem”. Może i ma rację,to jego przeświadczenie. Ale jakoś nie przeszkadzało mu nazywanie innych „pierdzistołkami”. A może i im było przykro? Zatem niech i Pan waży każde słowo, bo to co Pan robi ma się nijak do rzetelnego dziennikarstwa. Już te „szokujące” tytuły, które niczego porywającego nie zwiastują.

Komentowanie jest wyłączone.