[Z OSTATNIEJ CHWILI] Najnowasza lista najbardziej zadłużonych gmin w kraju. Gdzie Łapanów?

Gmina Łapanów zajmuje 24. pozycję na liście najbardziej zadłużonych gmin w kraju. To dane na koniec 2017 roku.

Było gorzej – na koniec III kwartału 2017 Łapanów zajmował już 20. miejsce.

Ministerstwo Finansów przeliczyło właśnie dane dotyczące gmin o największym zadłużeniu w kraju w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Na koniec 2017 roku Gmina Łapanów jest na tej liście na 24. pozycji. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. 

To lepiej, niż po III kwartale zeszłego roku. Wtedy Łapanów zajmował już 20 miejsce. Ale nie oznacza to niestety, że dług Łapanowa się zmniejszył. Owszem, spadł, ale w przeliczeniu na głowę mieszkańca zaledwie o… 20 zł na głowę mieszkańca.

Po trzecim kwartale dług na głowę wynosił dokładnie 3 tys. 506 zł. Na koniec zeszłego roku było to 3 tys. 486 zł.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że gmina była wtedy zadłużona dokładnie na

27 mln 883 tys. 490 zł.

Polska Agencja Prasowa, która opublikowała raport zwraca uwagę, że najbardziej zadłużona w Polsce gmina właśnie podlega likwidacji. Sytuacja finansowa była tam juz tak zła, że samorząd zaczął się zapożyczać w parabankach. Robert Roj w zeszłym roku też zaczął już zaciagać pożyczki w firmach pożyczkowych – żaden bank nie chciał już gminie udzielić kredytu.
9 Comments

   • Problem polega na tym, że obecni radni są bezwładni! Dziś rozmawiałem z pewnym człowiekiem, który się zastanawia czy kandydować z naszej ekipy. I mówi tak: nie wiem czy się do tego nadaję… A ja wiem, że się nadaje!
    Otóż ja nie potrzebuję w ekipie czirliderek i klakierów! Ja potrzebuję ludzi, którzy mnie będą kopać w tyłek, zwracać uwagę i wymagać, a nie grzecznie i bezmyślnie podnosić łapki! #możnawięcej

  • Nie jestem zwolennikiem zadłużania się ponad miarę. Ale jest jedna, bardzo ważna róznica między zadłużaniem się Kuliga, a zadłużaniem się Roja. Kulig zadłużył, ale coś zrobił. Roj zadłużył i nic nie zrobił! #możnawięcej

   • Tak, tak zrobił…. sprzedał pół Łapanowa, zaciągnął kredyty i teraz my mieszkańcy to splacamy. dziekujemy za takiego gospodarza!

Komentowanie jest wyłączone.