[Z OSTATNIE CHWILI] Woda zdatna do użytku

3.7
(7)

Dobra wiadomość! Sanepid potwierdza: woda może być bezpiecznie używana do picia i innych celów domowych.

[Z OSTATNIE CHWILI] Woda zdatna do użytku!

Sanepid wydał komunikat o przydatności wody z łapanowskiego wodociągu do picia i innych celów domowych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni po dokonaniu analizy wyników badania próbek wody pobranych dnia 12 lipca 2019r. (data wpływu sprawozdań z badań: 15 lipca 2019r.) przez przedstawicieli PPIS w Bochni – numery sprawozdań wraz z punktami poboru:

– nr LZT/W/1104/N/2019 – Urząd Gminy w Łapanowie,

– nr LZT/W/1105/N/2019 – Gminny Zakład Komunalny Kobylec,

– nr LZT/W/1108/N/2019 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbydniowie,

– nr LZT/W/1107/N/2019 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Grabiu,

– nr LZT/W/1106/N/2019 – Stacja Uzdatniania Wody w Chrostowej,

(zakres oznaczonych parametrów: mętność, barwa, zapach, smak, glin, przewodność elektryczna, Bakterie grupy coli, Escherichia coli, Enterokoki kałowe oraz Ogólna liczba mikroorganizmów w 22oC).

stwierdza, że jakość wody w Wodociąg Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa w zakresie badanych parametrów odpowiada wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294).

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni dnia 15 lipca 2019r. wydał decyzję nr 110/19, znak: NHK-430-01-10-22/19 stwierdzającą wygaśnięcie pkt 1 decyzji nr 106/19 z dnia 9 lipca 2019r. o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi pochodzącej z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa.

Wodociąg Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa zaopatruje w wodę przeznaczoną do spożycia mieszkańców gminy Łapanów i miejscowości Zagórzany w gminie Gdów.

W związku z powyższym woda może być bezpiecznie używana do picia, jak również innych celów domowych.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Bochni

mgr inż. Halina Bielec

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.7 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!
8 Comments

  1. Kiedy obiecaną kontrola szczelności szamb w gminie??? Gospodarstwa domowe podłączone do kanalizacji płacące słono za każdy litr ścieków i pozostali wylewający szambo gdzie popadnie bez kosztów, bez kary. Gdzie kontrola kwitów z wywozu szamba – to proste ilu członków rodziny zgłoszonych do wywozu śmieci i ustalić ryczałt ścieków na miesiąc i kwit z wywozu do wglądu – i już są pieniądze dla gminy i robota dla Gminnego Zakładu.

  2. Panie wójcie. Czy to prawda źe dzięki Kolonii w szkole bakteria została wykryta bo dzieci miały problemy jelitowe ?. Czy to prawda co piszą iż lampa UV dla oszczędności była wyłączona ?. Dlaczego w nocy nie ma obsługi pracownika na ujęciu wody ?.Ile kubików wody należy wypuścić za które wodę i ścieki mieszkańcy nie będą obciążani ?. Czy ekipa będzie odkażać wewnętrzne instalacje w naszych domach bo Do tego służą zawory antyskażeniowe w nowych typach instalacji?. A bez tego nie da się z bojlerów wyeliminować bakterii Coli. No i wreszcie Czy to prawda że kierownik Paszkot w kryzysowej sytuacji przebywa na urlopie zamiast wśród ludzi?.

  3. Nie zmienia to faktu że należy dążyć do wejścia na drogę sądową z włodarzami naszej gminy.Na miły bóg jesteśmy ulokowani pomiędzy kilkoma dużymi ośrodkami miejskimi, takie rzeczy nie mają prawa się dziać z tak nasiloną częstotliwością. W dobie przeróżnych możliwości korzystania z programów unijno rządowych w celu modernizacji naszej sieci wodno kanalizacyjnej nie do uwierzenia jest to jak opieszale podchodzą do tego ludzie których wybraliśmy na naszych reprezentantów. Należy ich punktować i patrzeć im na ręce, bo w przeciwnym wypadku kolejna bakteria doprowadzi do samosądu i skończy się olewajstwo i lekceważenie mieszkańców. Do roboty leserzy i lenie z rady gminy!!! A was mieszkańcy gorąco zachęcam do do zastanowienia się nad pozwem zbiorowym bo to jest istna paranoja

  4. Problem tylko z termami i bojlerami na ciepłą wodę całą wodę z nich należy wypuścić a zbiornik zdezynfekować chloraminą. Więc trzeba zmówić hydraulika bo nie każdy umie a jak jest stara instalacja to jest problem po drugie skąd wziąć chloraminy i dlatego też na ten temat kierownik Paszkot milczy. Pewnie dlatego żeby ludzie nie upominać się o zwrot kosztów ?.

Komentowanie jest wyłączone.