Wyniki matur w Łapanowie. Masakra i pogrom!

Budynek Zespołu Szkół w Łapanowie Fot. MójŁapanów
2.8
(9)

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała wyniki tegorocznych matur w poszczególnych szkołach. Jak wypada Łapanów?

Wyniki matur w Łapanowie to masakra i pogrom!

Średnia zdawalność matury w powiecie to

90 proc.

To zdecydowanie lepiej, nić w kraju. W kraju średnia zdawalność to bowiem

80 proc.

W województwie to prawie 85 proc. A jak jest w Łapanowie?

Łapanów nigdy nie był w czołówce. Przez ostatnie dwa lata zbliżał się jednak do średniej. Niestety, w tym roku znów jest masakra!

W łapanowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego maturę zdało zaledwie

66 proc. maturzystów.

To najgorszy wynik w całym powiecie i jeden z gorszych w Małopolsce.

Na 21 uczniów, którzy przystąpili do matury w Łapanowie zdało tylko 14.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.8 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
20 Comments

 1. panie manys skąd pan wie że prokuratura nie zajęła się sprawą molestowania z powodu przedawnienia?
  widział pan postanowienie o umorzeniu?
  pamiętaj, że przyznał pan kiedyś, że nie zapoznał się pan z treścią postanowieniu o umorzeniu,
  więc na jakiej podstawie pan pisze, „OK, czyli ustalone. Informacje o molestowaniu nie były nieprawdziwe, tylko pochodzą, jak piszesz, sprzed 20 lat! To się zgadza, dotyczą przeszłości! I właśnie dlatego prokuratura ich nie podjęła!”
  powtarzam pytanie skąd pan wie , że prokuratora nie zajęła się sprawą skoro nie zapoznał się z treścią postanowienia o umorzeniu?
  PS. zapisuje sobie treść tego co napisałem jakby znowu „zapomniał” pan opublikować komentarz

 2. Edek ty pewno jesteś po OXSFORDZIE a mimo to piszesz z błędami. Oceniając innych może zaczniesz od siebie !

 3. Naprawdę nie wiem skąd takie komentarze, ktoś kiedyś powiedział „kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą”, zapewne większość osób tutaj komentujących nigdy nie postawiły swojej nogi w CKZiU. Niektórzy wspominają o świetności tej szkoły, mój tata również ale to przeszłość, a między tamtą przeszłością, a obecną sytuacją był pewien okres, którego skutki szkoła obecnie odczuwa. Zgadzam się są pewni nauczyciele, którzy nie powinni uczyć, są też tacy, których praca jest dla nich prawdziwą życiową pasją i nie jest im obojętny los ucznia… jednak przez tą i poprzednie nagonki na szkołę pomimo starań dyrekcji rekrutacja wygląda jak wygląda, a uczniowie, którzy postanawiają przyjść do Łapanowa w sporej mierze nie myślą o dalszej edukacji(studia). Jestem zdania iż częścią obecnego „sukcesu” tej szkoły jesteście Wy, Ci którzy potrafią napisać durny komentarz, zwyzywać nauczycieli, a nawet tych, którzy są uczniami tejże szkoły ale to wszystko jesteście w stanie umieścić AŻ w internecie pomagając jej odzyskiwać renomę. W sumie ciężko się dziwić, w końcu portal opiera się na samych sensacjach, ewentualnie na promowaniu prywatnych ogłoszeń, sporadycznie działalności. W logo tej witryny widnieje serce, wątpię by takie posty i komentarze szły z serca, chyba że z kamiennego. Apeluję na koniec o szacunek, bo każdy na niego zasługuje i o zwrócenie uwagi nie tylko na skandale ale i na pozytywne działania.

  • A Ty masz zamiar tylko marudzić i krytykować? Jeśli coś Ci nie odpowiada, weź się za robotę! Napisz tekst o tych nie-skandalach i pozytywnych działaniach, i przyślij na: kontakt@mojlapanow.pl Zapraszam!
   Samo się nie zrobi!

 4. Pan redaktor nie ma wiele wspólnego z edukacją, szkoda trzeba się douczyć i popatrzyć jakie dzieci przychodzą do Łapanowa i jakie wyniki osiągają. Wyniki te przewyższają dużo więcej bocheńskie szkoły. W Bochni przyjmowane są osoby z czerwonym paskiem w Łapanowie to rzadkość. Nie wiem jaki jest cel przez ten portal niszczenia szkoły w Łapanowie. Nieprawdziwe oskarżenia o molestowania (umorzenie postępowania) itd. Gdyby Pan miał honor powinien pan przeprosić za te wszystkie nierzetelne artykuły.

  • O. I proszę… Jaki ten świat jest prosty. Do Łapanowa przychodzą po prostu tępaki. Szkoła prezentuje, jak przecież wszyscy wiedzą, poziom wręcz wybitny. To taki nawet prawie college, który ich wyciąga na prostą. Najlepiej to widać właśnie po wynikach matur. I tylko źli ludzie go nieustannie szkalują i niszczą. A dziewczynom, to się tylko zdawało, że nauczyciel je obłapiał w szatni. Nie kazał im wcale wskakiwać na ławki i nie zaglądał pod spódniczki. To było podlewanie kwiatów. O nie, to nie było molestowanie! I nic a nic nie było to żenujące. One nie były po prostu w stanie właściwie ocenić, że to taki element troski o ich edukację był!
   Zastanawiam się tylko, co trzeba mieć w głowie, by coś takiego napisać?

   • No własnie co trzeba mieć w głowie zęby cięgle tak źle pisać o szkole a nie dostrzegać dobra zaangażowania.

    • No wiem, wiem… Tak! To wina tych dziewczyn, że były molestowane, bo nosiły za krótkie spódniczki i go prowokowały… A, nie, przepraszam, nie molestowane, tylko z najwyższym dobrem i zaangażowaniem opiekowane! Pan pokazywał im tylko na czym polega życie 😉
     Zaraz, zaraz… Momencik, zaczekaj chwilę, bo robi mi się niedobrze! Naprawdę, wymiotować mi się chce! Żenujący żen…

     • Żenujący to jesteś ty wyciągasz jakieś sprawy sprzed 20 lat których nawet prokuratora się nie podjęła i obarczasz tymi sprawami obecna młodą kadrę pedagogiczną która w większości jest z Dąbrowicy (połączanie szkół) i nawet nie wie o kim ty piszesz.

     • OK, czyli ustalone. Informacje o molestowaniu nie były nieprawdziwe, tylko pochodzą, jak piszesz, sprzed 20 lat! To się zgadza, dotyczą przeszłości! I właśnie dlatego prokuratura ich nie podjęła!
      To znaczy ni mniej, ni więcej, tylko że Ty mnie powinnaś/eś przeprosić, a nie ja jakiegoś patologicznego seksoholika, który nie umiał trzymać łap przy sobie!
      Nie dziękuję. I na tym może skończ już tę gorszącą rozmowę! Jak mawiał klasyk: skorzystaj z okazji, by milczeć!

 5. Chachacha
  Co się stało ze szkołą łapanowską ?
  Kiedyś za czasów śp Bielawskiego była traktowana jak politechnika czy uniwersytet łapanowski.
  Czy to nie polityka aby szkoły bocheńskie miały utrzymanie ?
  Dziś to koniec końców.
  Dyrektorzy z wędki politycznej, mierni uczyciele i nic nie wiedzący, nic niepotrafiący absolwenci. Żałosne !

  • a czemu nie napiszą ile łapanowskich obsolwentów w tym roku skończyło studia tylko wszystko nagannie i właśnie to jest żałosne !!!

 6. Nauczyciele to głąby a uczniowie lenie
  I niech tak zostanie. Po co komu w Łapanowie inteligenca
  nawet władze są z tej soli.

 7. Kto o zdrowych zmysłach i w tych czasach wysyła dziecko do szkoły w Łapanowie. Bez dobrej kadry nauczycielskiej nie ma wyników. Pedagodzy są i byli nieudacznikami, nawet w tak bliskiej ich sercu POLITYCE.

 8. Nie uważacie że to wina samych abiturientów? Nie do końca byli świadomi swojej wiedzy. Chętnie jak przejdę na emeryturę pomogę w kształceniu w Łapanowie

  • Mentalności i przerostu formy nad wiedzą
   będąc w mniejszości nie jesteś w stanie zmienić.
   Chyba że promując filozofię, etnografię i historię bo o tym nie mają pojęcia.

Komentowanie jest wyłączone.