[WYNIKI GŁOSOWANIA] Jak uratować gminę?

Znamy już odpowiedź na pytanie, co Waszym zdaniem należy zrobić, by uratować gminę od kompletnej zapaści…

Wasz plan ratunkowy jest bardzo prosty. Po pierwsze – obniżyć zrobki w Urzędzie Gminy! To najważniejsza Wasza rada. Po drugie chcecie też, by władze zaczęły wreszcie przyciągać do gminy inwestycje i więcej pieniędzy ściągały z Unii. Spora grupa z Was uważa też, że należy zlikwidować najdroższe szkoły. Chodzi konkretnie o dwie szkoły (w Grabiu oraz Tarnawie), które w przeliczeniu na jednego ucznia generują najwyższe koszty. W Tarnawie i Grabiu przekraczają one tysiąc złotych. Dla porównania – w szkole w Łapanowie to prawie 300 zł mniej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Co jeszcze radzicie? Wziąć się wreszcie do roboty i pogonić do niej innych, nie zaciągać więcej długów, ograniczyć wydatki, gdzie tylko się da i dotrzymywać obietnic. uważacie też, że należy wspierać lokalne firmy, zwiększyć wpływy do gminnej kasy i bardziej promować Łapanów. Mówicie też, że należałoby więcej rozmawiać z ludźmi, zwiększyć inwestycje i każda zaoszczędzona złotówkę przeznaczać na spłatę kredytów.

Bardzo niewielu z Was chciałoby natomiast podnoszenia zasiłków i prywatyzacji gminnego mienia.

Spora grupa z Was uważa też, że władze gminy nie muszą nic robić, bo wszystko jest w porządku. Duża część wręcz uważa, że wójt powinien dalej spokojnie zaciągać długi. I to mimo, że Łapanów już w tej chwili jest 20. na liście najbardziej zadłużonych gmin w kraju.

W głosowaniu oddaliście w sumie 753 głosy. Jego wyniki wyglądają następująco (ZACZEKAJ CHWILĘ – ZARAZ ZOBACZYSZ WYNIKI):

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
4 Comments

 1. Proszę o wpisywanie nazwisk kogo mieszkańcy widzieliby kandydatem na nowego Wójta… natomiast Redakcję proszę o zorganizowanie debaty pomiędzy liczącym się kandydatami na wiosnę. Bardzo proszę o rozwazenie

  • Doskonały pomysł… Zorganizujemy… A kto prócz obecnego wójta (zakładamy, że będzie kandydował) jest jeszcze kandydatem?
   Pozdrawiamy 🙂

 2. „Redakcjo”, skoro tak dobrze wiesz jak ratować Gminę Łapanów, to hajże na wójta (oczywiście stanowisko)! Wybory już za niespełna rok. Obaczymy jak to się skończy; primo wybory, a (ewentualnie) secundo ratowanie gminy. Co do obniżenia zarobków, to już dzisiaj radzę być ostrożnym, bo nawet dwóch gminnych radców nie wydoli w Sądzie Pracy; przegrana murowana.

  • Redakcje nie mogą kandydować w wyborach 😉 A czemu niby w Sądzie Pracy miałaby być przegrana? Wypowiedzenie warunków umowy to się nazywa i jest na to odpowiedni paragraf w Kodeksie Pracy oraz stosowne orzecznictwo… 😉
   Pozdrawiamy 🙂

Komentowanie jest wyłączone.