[WYBORY] Tajne kulisy. Jak tu zaufać Śliwie? Tak? Nie?

Manys się wycofał z wyborów. Ale czy Śliwa jest właściwym odbiorcą glosów? Wydaje się, że tak. Ale czy aby na pewno? Niestety, wygląda na to, że nie zasługuje na zaufanie.

Zanim oddacie na niego głosy, musicie poznać tę historię…

W tej opowieści pójdziemy chronologicznie. To wiele wyjaśni. Nasz wydawca Karol Manys nagle wycofał się z wyborów – nie udało mu się zebrać odpowiedniej liczby kandydatów na radnych. W obozie Roberta Roja natychmiast zapanowało rozprężenie. Takie mamy informacje. Nic dziwnego – z horyzontu znikna najpoważniejszy rywal.

Manys stara się, by ludzie z jego ekipy mogli kandydować. Tym bardziej, że naprawdę są fajni… Młodzi, dynamiczni, z otwartmi głowami…

Kto przejmie głosy Manysa?

– To zdecyduje o wyniku tych wyborów – uważa nasz wydawca.

Wydaje się, że beneficjentem będzie Andrzej Śliwa. Ale… Czy aby na pewno jest tego godny? Czy się trzyma ustaleń i czy można na nim polegać?

28 sierpnia rano

Zapada decyzja, że Manys nie będzie brał udziału w wyborach. Na dwa tygodnie przed terminem rejestracji szansa na zebranie wymaganej przez Kodeks Wyborczy liczby kandydatów na radnych jest bliska zeru. Tym bardziej, że na kandydowanie nie zdecydowała się ostatecznie trójka potencjalnych kandydatów. Kluczowych kandydatów.

– Jedna z tych osób, która od początku deklarowała kandydowanie. W połowie sierpnia przyszła do mnie i nagle obwieściła, że nie da rady – mówi Manys. Dlaczego? – Wyjaśniła, że jest uzależniona od obecnego wójta. Dostała jasne ultimatum: albo się wycofa, albo mąż będzie miał problemy.

Manys był w szoku. – Co miałem robić? – mówi. – Powiedziałem jej jedynie, że z jednej strony rozumiem, ale z drugiej kompletnie nie, bo to patologia, na którą ona się zgadza – dodaje.

To niczym z bitą żoną. Można ją ochronić przed oprawcą, ale tylko wtedy, gdy dojrzeje, by się od niego wyprowadzić. Na siłę się nic nie da.

26 sierpnia

Kolejna zła informacja – na kandydowanie nie zdecyduje się młody przedsiębiorca. – Nie będę się w to mieszał. Nie ma to dla mnie sensu. Uważam, że w gminie muszą ruszyć zmiany, musi ktoś ten bałagan posprzątać, ale nie chce brać w tym udziału – napisał.

W tej sytuacji staje się jasne – do 16 września nie uda się zebrać wymaganej prawem ósemki kandydatów.

31 sierpnia

Manys rusza do Łapanowa, by rozwiązać problem. Tym bardziej, że w sobotę, 1 września, zaplanowane jest spotkanie przy moście w Kamyku. To osoby, które przyszyły na to spotkanie dowiadują się jako pierwsze o rezygnacji Manysa. Wśród tych osób jest dwójka potencjalnych młodych kandydatów z ekipy Manysa. Są w szoku.

– Gdzie jest radny, gdzie jest wójt? – irytują się mieszkancy! Tak zapada decyzja, by zadzwonić do Andrzeja Śliwy, potencjalnego nowego wójta.

Śliwa doskonale wie, że w przy moście w Kamyku odbywa się spotkanie. Dzień wcześniej został o tym uprzedzony telefonicznie. Mimo to, ignoruje mieszkańców. – Nie mogę rozmawiać, jestem w Bochni… – mówi, gdy w końcu udaje się do niego dodzonić.

Dwaj potencjalni młodzi kandydaci chcą jednak z nim porozmawiać – w sytuacji, gdy Manys się wycofuje chcą zasilić drużynę Śliwy. Tak dochodzi do spotkania w domu Andrzeja Śliwy. Jest kawa, szarlotka… Manys wyjaśnia o co mu chodzi. Jest zainteresowanie i zrozumienie… Dwóch chłopaków z drużyny Manysa ma zasilić drużynę Andrzeja Śliwy – taka jest umowa.

Informacja ta znalazła się w pierwszej wersji materiału o rezygnacji Manysa. Została usunięta na wyraźną prośbę Andrzeja Śliwy. Ślady tego widać w komentarzach.

Rozmowa w sobotę, 1 września, trwa grubo ponad dwie godziny. Śliwa dostaje szczegółowe informacje o strategii Manysa, o jego programie.

– Jakie to proste… – mówi, gdy słyszy o jawnym rejestrze umów zawieranych przez Gminę Łapanów – każdy rachunek, począwszy od grosza, a na milionach kończąc NATYCHMIAST znajdowałaby się w Internecie. – Fantastyczni ludzie, trzeba ich wykorzystać… – mówi o dwóch młodych ludziach, którzy chcą do niego przejśc z ekipy Manysa. I…

I tu się zaczynają schody. Andrzej Śliwa przestaje odbierać telefon, nie reaguje, unika kontaktu… Pisze coś, że komitet podejmie decyzję… Ewidentnie ściemnia…

– Najwidoczniej nie do końca rozumie… – podsumowuje potencjalny kandydat.

Śliwa interesuje się telefonem tylko jednej z potencjalnych kandydatek z ekipy Manysa…

Panie Andrzeju, akurat ta kadydatka NIE jest zainteresowana współpracą z Panem!

 

***

Nie, Panie Andrzeju!

Nie tak się umawialiśmy! Szkoda, bo dżentelmeni dochowują umów. Nawet, a może tym bardziej tych niepisanych!

Powodzenia w wyborach! Ale Pana niezdecydowanie, ściemnianie i lekceważenie ludzi nie zwiastuje niestety niczego dobrego!

Niestety, w bardzo poważnej sytuacji, po dżentelmeńskiej umowie, lekceważy Pan poważnych ludzi! Oby się to nie zemściło…

Pozdrowienia
Karol Manys

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
96 Comments

 1. Ktoś słusznie zatytułował do redaktora i tu się zgodzę bo nim jesteś. A politykiem będziesz jak zasiądziesz w fotelu Wójta Gminy Łapanów. Sądzę, że będziesz jednym z lepszych lokalnych WTEDY Polityków! Otwieraj umysły ludzi i pokaż redaktorze, że można wiele zmienić i można iść do przodu!! Pozdrawiam

 2. Witam
  Panie Karolu trudno zrezygnował pan z kandydowania a zaznaczam że bardzo szkoda był pan kandydatem ludzi trzeźwo myślących i znających realia naszych czasów . Ja osobiście teraz oddam głos na pana Jana Kuliga bo moje dzieci korzystają z infrastruktury która była wybudowana za jego kadencji co prawda na kredyt ale jest teraz zadłużenie wzrasta a inwestycji brak. Na koniec chciałbym dodać panie Karolu zbieramy ekipę za cztery lata będzie czas ludzi ” trzeźwo ” myślących .
  Pozdrawiam
  Wojtas

  • Bardzo dziękuję!
   No niestety, tym razem się nie uda, przynajmniej nie w takim zakresie jak byście chcieli! Ale coś mi się zdaje, że w następnych wyborach wieźmiemy Łapanów szturmem 🙂
   Tak, już teraz zaczynamy zbierać ekipę „trzeźwo” myślących ludzi z otwartymi głowami, „antyukładowych” i z nowoczesnym podejściem do zarządzania gminą!
   A na razie walczymy o chłopaków! http://mojlapanow.pl/nie-poddadza-sie-skubancy-beda-kandydowac/
   Bezwzględnie trzeba iśc do wyborów! Nawet, gdyby w razie braku kandydata trzeba było oddać nieważny głos!
   Na tym etapie NIC nie wiadomo o planach, pomyśle na gminę i programie żadnego z kandydatów na przyszłego wójta. Czyśby cała trójka uważała, że wybór im się należy?
   Pozdrowienia

   • I proszę pamiętać to w tej chwili przedstawicielem czwartej władzy jest pan i mam nadzieję że dalej będzie pan trzymał rękę na pulsie i informował na bieżąco o patologii w naszym środowisku .
    Pzdr
    Wojtas

 3. Zupełnie nie znam śliwy a jednak będzie miał moje poparcie o kuligu nie warto pisać wstyd i koniec. Zaś o roju warto coś się stało z tym człowiekiem niewytłumaczalnego bo nie znamy powodów jego postępowania ale Robert w pełni świadomie pozwalał sławomirowi oraz ubojni zatruwać wodę jako wójt powinien ten proceder zatrzymać bo to o zdrowie ludzi chodzi i jeszcze o nasze pieniądze. Przecież ta ubojnia od samego początku jest podłączona na dziko do wodociągu Wszyscy pracownicy już o tym mówią ale nie ten człowiek dalej broni Sławomira by to nie wyszło bo wtedy dostałby większy wyrok Ale dlaczego i dokąd tak można okradać mieszkańców. I co z tego że papiery po Sławku są już wyczyszczone skoro ludzie coraz odważniej o tym mówią wójcie po co ci to człowieku???.

 4. Witam wszystkich serdecznie. Może kilka zdań – spostrzeżeń odnośnie polityki lokalnej. Każdy z nas zna Pana Kuliga i na tym koniec… Pana Śliwę znam słabo i tutaj głosu nie mogę zabierać. Co do Paniska Roja to przykre ,że człowiek pozbawiony honoru, bez charakteru i szacunku do zasad i ludzi tyle nami żądził.ps Panie Robercie czas wracać do skakanki. Pozdrawiam wszystkich kandydatów.

 5. Redaktorze nie jesteś żadnym dziennikarzem jak to piszesz, że w tej roli teraz występujesz. Właśnie ogłosiłeś w komentarzu start w wyborach za 5 lat jesteś więc politykiem i nie będziesz patrzył na ręcę, a prowadził zmasowany atak. Powiedz w końcu prawdę!

  • Drodzy mieszkańcy naszej gminy pamiętajcie o rozsądku przy wyborach. Kuliga wszyscy znają więc się nie wypowiadam. Śliwa to nie mój kandydat bo po prostu słabo go znam. Roj…. niestety jedno wielkie rozczarowanie,…. bez przyjaciół, bez honoru, bez własnego zdania. Karierowicz skazany na swoją bezradność.

 6. A Ja zagłosuję na Śliwę jest odważny i w przeciwieństwie do Roja Wypierdzieli całe spaprane kierownictwo GZK. Za powiązania z ubojnią która w dalszym ciągu nas rombie na kasę około 8 tysiaków miesięcznie.

  • Ja też oddam swój głos na Śliwę. Miałem głosować na Karola Manysa. W tym momencie i tak nie ma lepszej opcji. Mam nadzieję, że Pan Andrzej zrobi porządek w gminie. Wyczyści struktury, zrobi porządek z oszustami, ubojniami, wodą zalewem, itd. Drodzy mieszkańcy nie traćmy nadziei na lepsze, nie dajmy nadziei staremu – złemu! Patrzmy na ręce, podpowiadajmy itd.

   • pan sliwa- on jest współwinnym tego co sie działo i dzieje,czyzby ktos zapomiał jak blisko współpracował z panem kuligiem za jego władzy i teraz za zadów pana roja

  • Odważny??? Gdyby był odważny, miałby swoje zdanie. A ma…. zdanie narzucone przez plebanię w Sobolowie.

  • Śliwa odważny? to czy zwolni swoją żonę, która pracuje w gminie? niech się określi…śliwa przegra nawet z kuligiem zobaczycie

 7. Ludzie Wam k… nie dogodzi. Macie 3 kandydatów nigdy tylu nie było i jeszcze źle, doszukiwania, domysły. Nie pieprzcie tutaj tylko idzcie i głosujcie. Jak Wam nie odpowiada ani Kulig, ani Śliwa to głosujcie na Roja administratora gminy. Tylko krzyki, czemu nikt więc nie podjął z Was próby startu? Nawet swego góru Karola żeście wystawili do wiatru. Żenada!

 8. Roj miał poparcie mieszkańców ale jest stracił za akcje z wodą ! oraz za kolejne zastawione majątki gminy ! Druga sprawa jego nie da się lubić…

 9. Według portalu Śliwa wygra wybory a w rzeczywistości Roj! Wiem że ma duże poparcie mieszkańców zwłaszcza z Łapanowa, nie każdego obchodzi jakiś tam most w Kamyku.

  • Masz racja wcale mnie jakiś tam most w kamyku nie interesuje ale kurde zatruwanie wody tolerowane przez Roja to mnie bardzo obchodzi bo moja rodzina tą wodę Piła A ile osób pijąc ten syf chorowało A ile kur.. dzieci piło tą wodę i to wszystko dla pieniędzy. Więc nie Pier… tacy ludzie co albo sami trują ludzi dla pieniędzy Albo mając wiedzę pozwalają to robić podwładnemu to są ich wspólnikami obydwaj Roj i Sławomir popatrz na zdjęcie mając wiedzę kłamali do kamery bez skrupułów i nie przestali zatruwać do ósmego lutego 2018r.

   • ale przeciez wszyscy wiedzieli o zatruwanej wodzie juz od kilku lat- nawet kaczki wiedział po czekały pod mostem na swieza dostawe. i nikt nic z tym nie robił

 10. Źle się stało to bezwzględu kto wójtem zostanie jakieś powiązania i koleśiostwo nas czeka.W takim razie zupełnie nowych uczciwych jak najmłodszych radnych wybierjamy to oni mają szanse prostować złe zapędy czy decyzje wójta ale tylko gdy niebędom mu podlegać czytesz się go bać albo coś zawdzięczać jak to ma miejsce od wielu lat to wójt ma wypełniać postanowienia rady nie zaś rada przyklepywać i tolerować przekręty wójta silna rada nie pozwoliłaby zniknąć 10,5mln na gimnazjum według radnego Kluby czy nietolerowałaby kierownika GZK.domniemanego przestępcę według prokuratora.Pozdrawiam.

 11. Na miejscu Śliwy też bym się nie zgodził na twoich ludzi, za 5 lat by wrócili do Ciebie? Może Kulig i Roj kogoś dla Śliwy?

 12. To może zmieńcie proboszcza skoro nie umie się zachować? Jaki podnóżek człowieku? Zrozum, że obecnie starosta jest jego szefem. Wiem, że wolałbyś zeby Śluwa startował z PiS ale zrozum, że wielu by tego nie chciało. Macie Roja w PiS to głosujcie na niego. Kazdy kandydat ma prawo wyboru czy staruje z listy partyjnej czy tworzy własny komitet. Są tego plusy i minusy. Roj idzie z PiS bo jest koniunktura i liczy, że to mu pomoże. Zapytaj władz PSLu czy jest członkiem. Z tego co ja wiem to nie. Zrozum, że są tacy co mają inne poglądy niż PiS i PO. Jak wolisz Kuliga lyb Roja to nie krzycz tu tylko idź i na nich głosuj! Czy to takue trudne zrozumieć?

 13. Nie przękręcaj wypowiedzi redakorze. Pisałem, że populizmem jest mówienie że Ty wpuściłbyś sobie kandydata i strartował z innego okręgu. To co reszte piszesz z tez Twojego programu popieram. Powiedz tylko na kogo teraz grasz skoro chcesz osłabić Śliwę? Nie widzisz, że już aktywują się rojowcy i kuligowcy? Ich teraz forujesz?

  • My gramy tylko na dobro gminy, na jawność, rozwój, zero układów. Na rozmowę z ludźmi, słuchanie ich, na potrzeby młodych. Gramy na NOWOCZESNOŚĆ! Dobre, czyli normalne zarządzanie… W nosie mam Roja, Kuliga, Śliwę… Skoro Śliwa jest cieniasem, powinniście o tym wiedzieć! To jego, poniekąd, publiczna działalność. Roj? Przez cztery lata ciężko pracował, by odebrać Gminie szansę! Nie ma w Polsce szkoły wójtów – doświadczenie zdobywają w praniu! Roj zdobył takie, że łyknął jak pelikan rozbiórkę mostu w Kamyku! Ma odebrać kolejną szansę gminy? Naprawdę? Z pełnym szacunkiem, ale skąd wuefista ma mieć elementarne pojęcie o ekonomii? No nie ma! Kulig? Naprawdę? Ale to już było… Wszyscy wiemy, ile ma „za uszami”. Chcemy tego? Naprawdę? Czyli kto?

   • No właśnie czyli kto? Jest tak a nie inaczej, nie udało Ci się wystartować. Nie akceptujesz ani Roja ani Kuliga definitywnie to po jaką cholerę ich wzmacniasz na tym portalu? To jakiś obłęd. Weź chlopie idź sobie ze Śliwą wyjaśnij co Cię boli, a nie pierz własnej urazy publicznie. Pomóż zmieniać gminę przez te 5 lat jak Ci na niej zależy, uszanuj wolę wyborców, a kampanie swoją zaczniesz znowu za 5 lat.

    • Do zasad prawa, zasad niepisanych, ale obowiązujących, a szczególnie zasad wyborczych mam NAJWYŻSZY szacunek! Dlatego zrobiłem krok w tył! Ale to nie znaczy, że mam się godzić na bylejakość! Na marnowanie szans. Na układy, na oszukiwanie ludzi.
     W tej roli jestem dziennikarzem, czyli pytam, obserwuję, oceniam, porównuję… Generalnie dbam, by ludzie wiedzieli…

     • Dobrze ok! Informuj taka Twoja rola, ale rzetelnie. Nie przypisuj więc Śliwie układów i bylejakości, bo go nie znasz. Sfrustrowani Twoi wyborcy sorry bez odwagi Cię wesprzeć piorą jakieś ploty, rojowcy i kuligowcy też będą atakować i wyciągać nistworzone historie. Idź poznaj faceta, odwagi Ci nie brak, wyjaśnij z nim co Cię boli, poznasz też niedługo pewnie jego wizje i porównasz do wizji roja i kuliga. Wtedy ocenisz. Po co już krytykujesz. Robisz tylko to, że to z czym walczyłeś wzmacniasz o to Ci chodzi? Dla Ciebie za 5 lat będzie kampania nie teraz zrozum. Wtedy podejmiesz rękawice z nowym Wójtem, a być może ze starym nugdy nic nie wiadomo.

 14. Jeżeli faktycznie to prawda że gość ( Sliwa) bedac przewodniczacym rady gminy pobierał kase od proboszcza na jakies umowy zlecenia to dla mnie to jest k…a jakaś patologia… Panie Manys łatwo sprawdzić takie rzeczy…

 15. Podobno Sliwa jest popierany przez PSL i staroste Węgrzyna( jeszcze starostę) Moze kandydat to skomentuje? czy jego kandydaci na radnych to członkowie i działacze PSL? Bezpatyjny kandydat hahahhaha

  • Chciałabym usłyszeć stanowisko kandydata śliwy co do jego odejsc z pracy ze starostwa powiatowego w bochni ( za czasów starosty Pająka) i urzedu gminy w drwini i czy nie były to konsekwencje prowadzonych przez niego inwestycji bo wiesc niesie ze został z tych urzędów mówiac ładnie wypierdz…y w trybie natychmiastowym, a przygarnął go Węgrzyn… jak to było?

   • A nie chce Plebanka poznać stanowiska Jacka Pająka dlaczego wyrzucił z tego samego stanowiska w starostwie A.Stańczyka? Chyba nie od dziś wiadomo, że jak zmienia sìę wladza kadra kierownicza się zmienia.

    • A z Drwini dlaczego wyrzucili Sliwę? też kadra się zmieniła?
     A stanowisko jacka pająka chętnie poznamy.. z tego co wiem nie beda to laurki dla Sliwy…

     • To idz i zapytaj Jacka, Stańczyka też, czemu i jego wyrzucił, zapytaj też wicestarostę Mroczka z PiS czemu nie wyrzuca Śliwy mają większość w zarządzie powiatu mogą to zrobić. Co za myślenie.

  • A Roj jest bezpartyjny? Wyrzucony z PiS a teraz od nowa przykleił się bo koninktura. Kulig? Haha poznaj zasady tworzenia KWW. A pani Więckowska w Wiśniczu człowiek PO ma własny komitet popierany przez PiS! A pan Bzdek człowiek Pająka z PO ma własny komitet popierany przez PiS.To są dopiero kombinatorzy. Śliwa przynajmniej poglądów nie zmienia pod koniunkture.

    • A ty nie robisz tego co Ci szef karze? Starosta jest jego przełożonym. Proboszcz? Nie znam Wójta co by się z proboszczem nie liczył, oprócz R.Biedronia. Taki mamy kraj, niby świecki w nazwie, a w rzeczywiztości wyznaniowy. Głosujmy dalej na PiS, a potem się dziwmy, że kler miesza się w politykę!

     • wiesz że sie ośmieszasz tym postem? mówimy o kandydacie na wójta a nie o podnóżku starosty i plebana.jeżeli Sliwa jest z psl to niech idzie pod tym szyldem, a pleban niech sie zajmie swoimi duszyczkami a nie zbijaniem mamony i polityką. Taki kandydat jak Sliwa to nieporozumienia, zero własnego zdania , łapanów nie potrzebuje marionetki… Kulig jaki jest tai jest ale nikt nim nie pociąga za sznurki… i nikt o nim nie powie ze jest marionetką…

 16. Jeszcze raz powtarzam, że każdy komitet ma prawo sam decydować, bo to on odpowiada z kim chce budować i potem realizować program. Nawet gdyby Śliwa ich rozważał to miał pełne prawo zmienić decyzję bo nic podpisane nie zostało, a jeśli ktoś inny jest silniejszym kandydatem na radnego to każdy by tak zrobił. O co tu mieć pretensje? Raczej do swoich czytelników mieć redaktor powinien, że tak Pana wystawili do wiatru. Może Roj ich weźmie? Może mu brakuje? Nie chcą do Roja? Ciekawe czemu… Teraz będzie 5 lat zmasowanej krytki by znowu próbować wygrać i udowodnić. Nie trudno przewidzieć.

 17. Znam i wiem, że nie masz 8, ale właśnie o tym pisze krzyczycie w necie tu jest odwaga, a tak Ciebie wsparli w realu. Smutne! Smutne jest też to, że nie umie się redaktor pogodzić z odmową i zrozumieć, że każdy komitet ma autonomię w doborze kandydatów. To, że Śliwa ich nie chciał nie znaczy, że z tzw. obozem Manysa nie będzie chciał wspólpracować o ile bedzie to merytoryczna współpraca.

  • Ej, ale my tu teraz o dżentelmeńskich umowach! Obudź się!
   No niestety, Śliwa ich nie dochowuje.
   Masz wątpliwości, pytaj: Jarosław Węglarz, Łukasz Zatorski!
   A wiesz czemu Śliwa się nie zgodził na kandydata w Sobolowie? Bo miałby godnego kontkandydata! Zakład?

   • Nie mam wątpliwości, że artykuł powstał bo duma została urażona. Nie będę pytał stronniczych świadķów, zapytam kandydata o przebieg rozmowy.

    • Zapytaj, ciekawe to będzie 🙂
     Duma? Właśnie na tym polega cały dowcip, że w duszy mam dumę! Chodzi o Gminę, jej przyszłość i uczciwość, i wiarygodność potencjalnych przyszłych władz!

   • Hehe, ciekawe czy Ty byś się zgodził? Weź… Niech mu Kulig z Rojem wystawią w Sobolowie jaki proble, to będzie miał. Ty też mogłeś.

    • Ja bym się nie zastanawiał! Jest młody człowiek z otwartą głową, spoza jakichkolwiek układów!
     DAĆ SZANSĘ! Proste!
     Gdybym ja był na miejscu Pana Andrzeja, zwolniłbym okręg dla młodego i wystartowałbym z Łapanowa I! Prestiżowo! 🙂
     Najwyraźniej Andrzeja nie stać na taki gest!

     • Co nazywasz populizmem? Otwarte mówienie, że co najmniej dwie szkoły należy zlikwidować?
      Mówienie, że należy obniżyć podatki, by gmina ruszyła naprzód? Że trzeba wreszcie zadbać o przyjezdnych? Że trzeba stworzyć przyjazne warunki dla lokalnego biznesu? Że trzeba skończyć z układami w urzędzie?
      No OK, może to populizm…

   • Zakład!. Już jednego wędrowniczka wygrałem!.
    Co do tego, że Pan Łukasz może być godnym przeciwnikiem to zgoda (choć człowieka nie znam). Jest tylko małe ale, może i jest znany z portali społecznościowych, ale dla większości mieszkańców to już zupełnie obca osoba. A póki co głosowanie odbywa się przy urnach, a nie na portalach. Więc na dzień dzisiejszy ma znikome szanse na poparcie w Sobolowie.

 18. Testy A/B to coś zupełnie innego. Tu się zmienia tytuły pod wpływem komentarzy i nie ściemniaj ludziom. Jakie kolejne kroki teraz „pasterzu krzykaczy”, ktorzy krzyczą, ale nie umieją stanąć z Tobą do walki. Odwaga w internecie tylko. Żal mi Was jest. Zamiast uznać porażkę i wesprzeć nowego Wójta jak sami nie umieliście swojego wystawić to będziecie dalej pokrzykiwać. Krytyka Roja była uzasadniona bo nic nie zrobił no ale dla Was to za mało teraz już macie innego do krytyki. Stańcie do walki w wyborach! Nie za 5 lat. Już!

 19. To w tym dziwnego, że tą umowę sam sobie wymyśliłeś! A jak ktoś zmienia coś co napisał po prostu staje się niewiarygodny – to w sprawie tytułu.

  • Na szczęście jest jeszcze dwóch świadków tej rozmowy 😉
   Tak, tytuły się zmienia. Przykro mi, ale jeśli tego nie akceptujesz, musisz się wrócić o dekadę w czasie 😉

 20. Będę pierwsza, która nie pójdzie na wybory. Wybieranie mniejszego zła to nadal wybieranie zła. Panowie Roj, Kulig czy Śliwa wg mnie już szansę mieli pokazali co mogli i ile byli w stanie. Liczyłam na młodszy umysł i podejście Ale cóż… Ktoś mówił o wyjeździe?? Popieram… Z drugiej strony dziwię się , że ktoś chce w ogóle brać na siebie ciężar prowadzenia tego barłogu… Powodzenia

 21. Wielka szkoda, że redaktor się wycofał. Gdyby informacja o braku kandydatów przedostała się przed rezygnacją, przypuszczalnie udałoby się coś jeszcze zaradzić. Szkoda 🙁

  Co do Śliwy… jest za „miękki”. Niestety, może akurat obecnemu wójtowi się potrafi przeciwstawić, ale proboszczowi już nie. Po uruchomieniu przedszkola w Sobolowie wpisany początkowo jako dyrektor. Wiedział o różnych przekrętach, nieprawidłowościach, o pani, która dyscyplinuje dzieci tylko przez szarpanie, szczypanie i zastraszanie, i co? I nic!!! Nie zrobił z tym nic!!!! Każdy udaje, że nie ma problemu. Pani nadal pracuje, tańczą jak im plebania zagra i udaje się, że jest ok. Zobaczycie – mogę się założyć, że jak tylko zostanie wójtem, przedszkole stanie się przedszkolem gminnym, co oznacza że gmina będzie grubą kasę płacić parafii za czynsz.

  • nie wiem ile w tym prawdy ale podobno śliwa był zatrudniony przez proboszcza na umowe zlecenie i pobierał niezłe wynagrodzenie przy jego projektach… moze warto o to spytac „generała”….

   • Podobno był…. a dlaczego? Właśnie dlatego, że było wiadome, iż się nie sprzeciwi. W dokumentach przedszkola w pierwszym roku figurował jako dyrektor…

  • A Ty nie wiesz, że tytuły się zmienia w zależności od zainteresowania odbiorców?
   Testy A/B to się nazywa 😉
   Tak, stosujemy testy A/B!
   Tak, zmieniamy tytuły!
   Holmesie!
   #żal

 22. To idz Pan z tymi kandydatami do Roja albo Kuliga. Chłopie skończyłeś walke z Rojem to teraz już ze Śliwą zaczynasz, bo nie chciał Twojego poparcia? Teraz przez 5 lat będziesz nowego Wójta obrabiał? A może zamiast zaczynać od relatywizowania rzeczywistości zacząłbyś od dobrej współpracy. Chcesz zmieniać gminę czy tylko stołek? Jak tych dwóch chce coś robić dla gminy to niech przyjdą do nowego Wójta, który wygra na pewno im coś zaproponuje są np. stowarzyszenia niech działają.

  • Domagam się NORMALNOŚCI!
   To Cię tak dziwi?
   Jeśli nowy most, to z sensem, a nie BEZ sensu! Jeśli umowy między dżentelmenami, to dochowywane!
   Co w tym dziwnego?

 23. 1. Jakim prawem ujawnia Pan prywatną korespondencję (smsy)? Czy to są smsy z telefonu służbowego? No nie! Nie wahałabym się na miejscu Pana Śliwy zająć się tą sprawą na poważnie! Póki co, prywatna korespondencja jest poufna!
  2. Na jakiej podstawie przytacza Pan miejsce pobytu Pana Śliwy?
  3. Skoro Pan Śliwa poprosił o usunięcie informacji, widocznie została ona zamieszczona bezprawnie, bez konsultacji itd.
  4. Jaki jest sens dzwonienia do kontrkandydatów? Kto tak robi? Umawianie się, proszenie, żeby ktoś gdzieś podjechał, pisanie sms, zdradzanie strategii? Bezsensu, historia mocno naciągana!
  5. Jeśli już umawialiście się na coś, to tylko źle to świadczy o Panu Manysie, że teraz ujawnia kulisy (tym artykułem pokazał Pan, że nie jest Pan godny zaufania), i wątpię by niektóre informacje były prawdziwe.
  6.Prawda jest taka, radnych Pan nie znalazł, bo Pana droga na stołek wójta, od początku była na pozycji straconej poprzez podejście do ludzi, straszenie ich sądem na swoim portalu, krytykowanie itd.
  7. Każdy kandydat jest dla Pana zły. Przynajmniej teraz zachowałby Pan twarz i starał się z szacunkiem podejść do byłych kontrkandydatów.
  8. Niech już Pan zostawi ten most w spokoju osobom, które się a tym znają, np. inspektorom nadzoru budowlanego itd.

 24. Ludzie nie wierzcie w to, co tu jest napisane. Po prostu Śliwa nie chciał akurat tych ludzi do siebie, bo ma odpowiedni skład. Z całym szacunkiem Panie Redaktorze, ale to kandydat i jego komitet dobiera sobie współpracowników, a nie Pan będzie ustalał. Niech ich Roj przygarnie albo Kulig! Czemu oni nie chcą? A to że Pan z nim rozmawiał to sobie rozmawiać mógł jak każdy z tym, że o umowach to już Pan naściemniał równo.

  • A Ty to piąty uczestnik rozmowy?
   Bo ja pamiętam, że w salonie były cztery osoby!
   Śliwa, ja i dwóch potencjalnych kandydatów, którzy zostali zrobieni w „ciućkę”. Jarosław Węglarz i Łukasz Zatorski!

 25. Wiecie co? Wszystko jak krew w piach. Tyle było gadania, pisania, angażowania społeczeństwa. Balon został nadmuchany a teraz pękł. Dobrze było przez chwilę pomarzyć, że jest szansa na realną lepszą przyszłość gminy. Ale drodzy miesziańcy jak widać nic się nie zmieni. W związku z tym będziecie tkwić w tym bagnie i patrzeć jak władza sobie z Was bimba dalej. Życzę mocnych nerwów i cierpliwości. Ja stąd wyjeżdżam.

  • Ej, zaczekaj pięć lat!
   Ziściło się to, o czym mówiłem od początku: paradoksalnie trudniejsze będzie zebranie ekipy, niż wygranie wyborów.
   Wszyscy wiemy, że wybory byśmy wygrali, gdybyście chcieli się angażować.
   Za pięć lat szturmem bierzemy gmninę kochani! 🙂
   Bardzo Wam dziękuję za wsparcie!

   • „Za pięć lat szturmem bierzemy gminę kochani!”

    1. Burząc a później szukając tych co by to posprzątali?. Aż tacy naiwni nasi mieszkańcy nie są.
    2. Osądzając, np: tytuły artykułów, bo „mają wywoływać emocje”, dobre dla… tu trudno o kulturalne słowo.
    3. Udając „tego dobrego” co to chce pomóc P. Śliwie?. Czytając ten, i wcześniejsze Pana artykuły. Pana pomoc to niedźwiedzia przysługa.
    4. Pomysł z publikacją wydatków, faktur w internecie „z danymi osobowymi”?. Tego nawet nie ma co komentować.
    5. A np: publikacja nr telefonu w tym artykule?. To oczywiście zgodne z obecnym rozporządzeniem.

 26. Mimo zachowania Śliwy mądrzejsi i tak na niego zagłosują bo to mniejsze zło. Natomiast dużo zniesmaczonych oleje całe wybory z czego bardzo się cieszy Kulig bo Roj wszystkich zawiódł więc się sam wykluczył O przepraszam nie wszystkich Sławomira nie.

 27. W gminie Ł. jest bardzo dużo młodych mądrych ludzi tylko nie chcą się babrać w „polityce”pokolenia swoich rodziców. Świat biegnie do przodu,to bardzo niedobrze kiedy osoby na stanowiskach decyzyjnych nie nadążają za zmianami,trzymają się starych zasad i sposobów zarządzania. Życzę tej gminie rozwoju i rozkwitu z myślą o mieszkańcach, żeby byli dumni z tego, że tu mieszkają 🙂

 28. To zbyt zawiłe.Śliwa wie uż bez konkurencji ze strony Manysa jusz jest wójtem bo tylko idiota zagłosuje na Orzecha a samobójca na Małego.Gdzie w tej gminie jest pokolenie 20/30 latków by kandydować ???.

 29. No ale co teraz? Skoro Manysa nie ma? Śliwa beee….Nie rozumiem. Teraz wygląda na to że mój Łapanów i Karol Manys gra na Roja i Kuliga. Mam mętlik. Wpadliście w wykopany własnoręcznie dół. Hm. No za djabła nie rozumiem

Komentowanie jest wyłączone.