Wszyscy za Panią Basią i przeciwko wójtowi?

Wzburzyła Was niezwykle sytuacja z odwołaniem skarbnika gminy, Pani Barbary Molendy – podkreślmy – jednego z najdłużej pracujących i Waszym zdaniem najbardziej oddanych pracowników.

 

Wybraliśmy kilka, naszym zdaniem najważniejszych głosów w tej sprawie:

 

Rzeczywiście dziwna jest organizacja urzędu, gdzie przyjmuje się […] na sekretarza w okresie ochronnym, gdzie za niespełna trzy lata trzeba przekazać sowitą odprawkę, ale jak widać ułańska fantazja poniosła wielkiego władcę, zresztą kto królowi zabroni, ma gest, to ma gest, a nie było kompetentnych własnych z urzędu ludzi ok. 300 tys. złotych można było w ten sposób zaoszczędzić jak patrzę na to to mnie krew zalewa, nie mam pojęcia jak długo jeszcze w tym urzędzie wytrzymam, zresztą całe II piętro tak mówi

 

Mam nadzieję, że Panowie radni potrafili się zachować i przynajmniej podziękowali jej za długoletnią i pełną poświęceń pracę. Malwersacji żadnych nie dokonała, czas rodziny „kradła” na rzecz Gminy, a że czasem nie wychodziło? No cóż, jesteśmy tylko ludźmi i na dodatek katolikami, zatem znacie Ewangelię w/g św.Jana: „Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.” A tak gwoli przypomnienia, to za taką a nie inną uchwałą (budżetową również!) głosują zdaje się Państwo radni?

 

Według mnie p. Molenda była tam najbardziej odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu …. odwołanie jej ze stanowiska na dwa lata przed odejściem jest dla mnie niezrozumiałe. Ogólnie wstyd mi sie przyznawać że jestem mieszkańcem tej gminy …. bo jak tylko gdziekolwiek powiem ze jestem z Lapanowa to kazdy odpowiada …. aaa to tam gdzie takie zadłużenie …. paranoja poprostu . Podstawa to na wójta wybrać odpowiednią osobę , i zmienić część kadry tam pracującej !

 

Wstyd naprawdę wstyd żeby kobiete przed emeryturą zwolnić bo tak bylo wygidnie.Naprawdę trzeba było nisko upaść,ale.jak.widać taką mamy władzę w naszym kochanym Lapanowie.Ręką rękę myje,rodzinami siedzą w Gminie.i.nie tylko.Kuklus klan i tyle.Nikt z zewnątrz nie ma szans na.posadę.Ale.to wszędzie tak jest,jedno wielkie szambo.

 

Pani Basia odeszła bo ma klasę i nikt nie ma prawa jej obrażać bo to zasłużony człowiek dla Gminy o jej fachowości świadczy to, że pracowała od 1979 przeżyła kilku Wójtów i na księgowości Gminnej znała się jak mało kto. Radnym nawet z zaproszeniem nie dano projektu uchwały odwołania Skarbnika co jest naruszeniem art. 20 ust. 1 w drugim zdaniu „Do zawiadomienia o zwołaniu sesji dołącza się porządek obrad wraz z projektami uchwał” Ustawy o Samorządzie Gminnym. Sesja została zwołana w trybie art. 20 ust. 2 pkt. 3 w którym jest zapisane” Wniosek o zwołanie sesji powinien spełniać wymogi określone w ust. 1 zdaniu drugim. Szanowni Radni szkoda że w nocy nie odwoływaliście Pani Skarbnik. Wstyd i szopka płakać się chce. Przecież od początku chodziło o znalezienie haka na Panią Basię. Dobrze że kilku przynajmniej nie podniosło ręki za jak roboty. Hańba na cały powiat, aby tak gnoić długoletniego pracownika takie rzeczy to robi się z „Klasą”, nawet nie zachowano pozorów tylko do celu po trupach. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 

 

Trzeba mieć Tupet M..Kapitan z statku schodzi zawsze ostatni. Po tym poznasz ludzi honoru. Bierze odpowiedzialność za wszystkich bez wyjątku. A na dodatek zwiodę Cię! Jestem spod remizy. I to co tu się wyprawia z ludźmi jest nie dopisania. To bardzo mała społeczność. Zależność zatem jest silna jednych od drugich. Niektórzy umiejętnie nauczyli się wykorzystywać te powiązania. Przyda Nam się niebawem powiew nowego powietrza. Odświeży i oddech, a przede wszytkim umysł!

 

Radny z Kamyka, dlaczego nie głosowałeś przeciw, teraz znalazł się wielki przyjaciel, który strzyże i goli.

 

Jak dlaczego odeszła, została do tego zmuszona, ultimatum, została przyparta do muru, musiała zrezygnować taka perfidna taktyka, zagnębić psychicznie, w końcu ktoś musi się wk….ić i wy ….ć tego szkodnika gminy raz na zawsze, dość tego głupawego rządzenia i postępowania, gówno zrobił i tylko wielki smród i dług po sobie zostawi, jak przyjdzie co do czego wszyscy staniemy murem za Basią, bo kto jak kto ale Ona była i jest najsumienniejszym, oddanym pracownikiem gminy.
Basiu jesteśmy z Tobą, jak będzie trzeba, zrzucimy się na prawnika.
Walczyć przed sądem? przecież on będzie wynagradzał prawnika z pieniędzy urzędu gminy, cwaniak a ona będzie się bronić za własne pieniądze, radni obudźcie się w końcu i powiedzcie gościowi pas, czy WY jesteście ślepi. Jest jeszcze baaaaaaa…….rdzo dużo spraw, które muszą ujrzeć światło dzienne, zresztą RIO większość myślę, że wyłapie.

 
6 Comments

  1. „Kamienie” na Panią Barbarę leciały i nadal lecą równo; cieszę się więc, że mamy tak wielu bezgrzesznych w naszej łapanowskiej Gminie. Wszak to okres tak ważny dla katolików! Tylko nie wiadomo, czy ten „u góry” będzie kiedyś tak wyrozumiały dla nas.

  2. Księga Przypowieści Salomona 16.18-19 mówi nam, że „pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić łupy z pyszałkami.”Pani Basia jest instytucją! 39 lat przepracowanych i na koniec takie podchody by niektórzy mogli zrealizować swój plan. Zasługuje na szacunek. Cała zaistniała sytuacja świadczy, że ten szacunek jej odebrano. Nie tak powinna odchodzić z Gminy, nie tak powinno się jej podziękować.

Komentowanie jest wyłączone.