Wszyscy oszczędzają, a oni?

Wszyscy w Łapanowie oszczędzają. A GZK?

Po gminie rozeszła się wiadomość o podwyżkach w GZK. Wszyscy oszczędzają. A oni?

Oto informacja zod jednej z Czytelniczek:

nie chciałabym być posądzona o jakąkolwiek złośliwość. Ostatnio o niczym innym się nie mówi jak tylko o konieczności wprowadzenia wszechobecnych oszczędności, by gmina mogła odbić się od dna i uniknąć komisarza. A jednocześnie, o zgrozo, dowiadujemy się czy to z lakonicznego wpisu czy też rozpowszechnionych informacji, że w tej sytuacji, gdy wójt chce zlikwidować szkoły, bo trzeba oszczędzać, jednocześnie przyznaje Marcinowi Paszkotowi gigantyczną podwyżkę, a on następnie jakieś duże podwyżki wszystkim pracownikom GZK. Więc bardzo proszę o wyjaśnienie całej sprawy tych dużych podwyżek w sytuacji, gdy pozostali pracownicy urzędu gminy musimy oszczędzać, a tam 20 osób na czele z kierownikiem nie musi oszczędzać, bo widocznie GZK to prywatna firma. Jak się to ma do czekających nas podwyżek za odprowadzenie ścieków o 100% Przecież to jest nie tylko, że niemoralne, ale i demoralizujące. Bardzo proszę o przeprowadzenie śledztwa, jakie to obecnie zarobki są w GZK i jakie dostali podwyżki w przeliczeniu na konkretnych pracowników fizycznych, a biurowych? A co najważniejsze, jaką podwyżkę dostał sam kierownik Marcin Paszkot i ile obecnie zarabia w porównaniu z innymi kierownikami w Urzędzie Gminy?

Od redakcji:

Poprosiliśmy już o takie informacje w niedzielę.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
26 Comments

 1. Nareszcie na stronie urzędu gminy widnieje ogłoszenie rekrutacyjne na nowego kierownika GZK Kobylec. Do 30 05 upływa termin składania wniosków.

  • Tylko że na Facebooku strony Gminy Łapanów ani na stronie gzk nie ma żadnej wzmianki o trwającym konkursie przecież mało kto wchodzi na stronę gmina Łapanów omijając Facebook dlatego pasowałoby jak ktoś umie przenieść takie ogłoszenie czy też udostępnić na Facebooku żeby się więcej osób o tym dowiedział bo to jest naprawdę dziwne dwa tygodnie czasu do końca naboru i ani słowa na Facebooku Gminy Łapanów Pozdrawiam

   • Ta gmina to jeden wielki burdel. Jedni placa za scieki ile chca innym wylacAja swiatlo. Na dzieci na sport nie ma a na podwyzki dla pasozytow jest!!!najwyzszy czas sprywatyzowac zaklad panie wojcie jak jest nie rentowny zobaczymy wtedy ilu bedzie kierownikow. Do tego zalew pieciu kierownikow kazdy po 10 na miesiac i ok do tego straty 20000. Pytam po co to wszystko skoro sa chetni to wynajac za 30000. Malo ze plus to jeszcze problem z glowy a nie 150000 w plecy. Ale tak to jest jak wojtami zostaja ludzie ktorzy h……. maja pojecie o zarzadzaniu zasobami ludzkimi. Normalnych nie ma bo prowadza wlasne biznesy a zostaly tylko pociotki ktore slochaja ksiezy i dzialaczy pzpr. No to nie dziwmy sie ze mamy co mamy. Najwyzszy czas komisarz i zamykac ten bajzel

 2. Witam. Jak to jest możliwe panie Redaktorze iż pan Wójt nie potrafił Mimo że miał takowy obowiązek natomiast pan Poseł potrafił a przede wszystkim chciał No i mamy zaproszenie na jutrzejszą rozsprawę w sądzie gdzie właściciele ubojni będą odpowiadać za zatruwanie naszej wody. Pozdrawiam

 3. Pan Paszkot przypominam to osoba pełniąca obowiązki kierownika. Za co ta podwyżka. Można było wystawić tymczasowy aneks do umowy. Kiedy ten konkurs na nowego kierownika. Niech się skończą te układu. ukladziki.

  • Jak skończysz coś co trwało od zawsze przecież zarówno Sławomir jak i Marcin zostali mianowani na stanowisko kierownika i Vice kierownik przez wójta Kuliga.

   • Wójt Roj powinien swoją kadencję rozpocząć od konkretnych zmian osobowych w Urzędzie Gminy i GZk Kobylec. To błąd że tego nie uczynił. Nadal trwa ta farsa. A pan Kulig dałby już spokój bo za jego błędy płacimy wszyscy. Pan Śliwa zacznie myśleć sam,jak niemoze, to lepiej by wszedł Komisarz zrobi porządek.

 4. Nie chciałbym krytykować wójta gdyż go poprostu lubię za tą grzeczność i za to że nie unika ludzi gdy chcą z nim porozmawiać jakiegoś tam Paszkota Marcina to nawet nieznam osobiście. No i jeśli ci dwaj panowie się bardzo lubią niechźe Paszkotowi daję podwyżkę nawet i co miesiąc. Tylko panie wójcie gminny zakład komunalny nie jest prywatną firmą ani pańską ani tym bardziej jakiegoś tam Paszkota. Więc przyznawanie
  podwyżek w tajemnicy jakie by oneoczywiście nie były czy to 100 zł czy 2000 musiało spowodować lawinę krytyki właśnie przede wszystkim Zatą otoczkę próby ukrycia że taka podwyżka w ogóle miała miejsce i to rozumiem pana bo skoro wszyscy oszczędzają a mieszkańcy nie mają świateł na chodnikach i skrzyżowaniach to nie można Gminnego Zakładu Komunalnego traktować jakby był prywatny biznes bo rozumiem że chyba to nie jest prywatny już biznes?. Jeszcze do Anonima to naprawdę wygląda jakby to był płacenie za milczenie a mógłbyś doprecyzować czy tobie chodziło o jakieś niezgodności licznikowe które były opisywane z pół roku temu?. Pozdrawiam wszystkich oczywiście jakiegoś tam Paszkota też.

 5. No jest niepowazny… W szkole wsadza swoich ludzi ..w gzk podwyzki wylacza swiatlo a dzieciom z klubow sportowych zabiera kase. Jezeli gmina zadluzona to po co zatrudnia mowych w szkolach …widocznie nie jest tak zle jak w ten sposob gospodaruje naszymi pieniazkami. Jestem rozczarowany tym co robi ten wojt…. Taki chlopiec do podpisywania tego co powie ksiadz i jasnie nam panujacy sprzed lat p.Ku..g

 6. Najprawdopodobniej chodzi o to ażeby mieli wyższe pensję w momencie planowanego przekształcenia w spółkę bo wtedy starsi pracownicy przy likwidacji zakładu mogą odejść na wcześniejszą emeryturę z wyższą odprawą no a wiadomo że młodsi z podwyżki się ucieszą bo pracowników przejmuje się na tych samych warunkach co u obecnego pracodawcy. Tylko że to jest chore żeby światło zgaszone szkoły do likwidacji dzieci w klubach sportowych ani złotówki a gzk podwyżki i za chwilę podwyżki ścieków dla nas drugie tyle co obecnie.

 7. Czyli w obliczu złej sytuacji finansowej pracownicy gzk mają pracować za 2 tysiące netto miesięcznie tak? Zorientujcie jakie tam są zarobki a potem rozliczajcie.

  • Nie sądzę żebyś miał rację albo wiem Syn Zięć i Siostrzeniec kierownika Sotoły za dwa tysiaki to by nie pracowali w komunalce.

   • I tu byś sie zdziwił. Ale redaktor złożył zapytanie ile kto zarabia to wszystko będziesz mieć na tacy i zobaczysz jakie kokosy mają!

    • URZĄD GMINY ŁAPANÓW
     32-740 ŁAPANÓW 34

     Pensja_szef GZK
     Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1764 z późn. zm.), zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w zakresie: Szanowni Państwo,
     bardzo prosimy o informację:
     1. ile wynosiło wynagrodzenie zastępcy kierownika GZK przed powołaniem go na p.o. kierownika GZK?
     2. ile wynosi obecnie pensja p.o. kierownika GZK?
     3. z czego wynika podwyżka?
     Będziemy wdzięczni za możliwie szybką odpowiedź.
     Z poważaniem

     Wnioskowaną informację proszę przesłać na adres e-poczty elektronicznej: karol.manys@gmail.com.
     Korespondencję w sprawie niniejszego wniosku proszę kierować na skrzynkę ePUAP: /mojlapanowpl/domyslna.
     Podpis elektroniczny

    • Pieniędzy będzie coraz więcej jak tur będzie płacił jak trzeba więc zakładam Gzk czym prędzej sprzedaż bo będzie dochodowy i jakich użyć potem argumentów a za milczenie i pochwały się płaci

 8. No chyba pan wójt jest niepoważny wygaszając światła w gminie jednocześnie podnosi pensję w podległej jednostce borykających się z koniecznością prywatyzacji bo nie ma funduszy. Przecież to woda na młyn radnym którzy tychże prywatyzacji nie chcą i teraz to ja rozumiem że coś to kumoterstwem zalatuje???.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.