Wstrząsający dokument o pedofilii w kościele. Co ma wspólnego z Łapanowem?

Fot. Fb @Sekielski
1
(1)

„Tylko nie mów nikomu” – wstrząsający film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim kościele. Możecie go zobaczyć na portalu!

Dziś nastąpiła premiera dokumentu znanego dziennikarza o księżach pedofilach. Obraz jest porażający. „Tylko nie mów nikomu” to wstrząsający dokument. O braku reakcji, bagatelizowaniu i tuszowaniu!

Film był głośny jeszcze przed premierą. Wywoływał ogromne emocje zanim został upubliczniony. Z relacji autora wynika, że jeden hierarchów czynił starania, by go zobaczyć wcześniej. Nie zobaczył!

Z faktami przedstawionymi w filmie nie da się jednak dyskutować.

To ponury i przygnębiający dokument. Raczej dla dorosłych.

Możecie go całego zobaczyć na portalu.

Niemal natychmiast po premierze zareagował Episkopat, który wydał specjalne oświadczenie.

Jestem głęboko poruszony, przepraszam za każdą ranę… – mówi Prymas Polski.

Zareagował też arcybiskup Gądecki:

Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi. Ten film przyczyni się do jeszcze surowszego potępienia przestępstwa pedofilii

Niestety, Łapanów też ma w swojej historii równie ponury epizod – nauczyciela, który molestował uczennice w dawnym zespole szkół zawodowych. Sprawa nie była aż tak ekstremalna jak na filmie, ale jednak…

W Łapanowie też wiele osób długo bagatelizowało sprawę, milczało lub wręcz ją tuszowało i ukrywało. Doszło nawet do tego, że wydawca portalu straszony był paragrafami. Do teraz są osoby, które są skłonne bronić sprawcę!

Po kilku miesiącach dyrektor CKZiU też napisał jednak

Jest nam wszystkim ogromnie przykro, wyrażam stanowczy sprzeciw…

Sprawą zajmowała się prokuratura – została umorzona.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!