Wstrząsająca historia staruszki windykowanej za śmieci

Fot. Pixaba
3.9
(11)

To absolutnie wstrząsająca historia pewnej staruszki z Brzezowej. Z naszych informacji wynika, że gmina windykuje ją właśnie za brak opłat za śmieci.

Potwierdzenia tej informacji jeszcze nie dostaliśmy. Na razie wiemy tyle, że tak naprawdę gmina nie wie, jakich właściwie ma dłużników. Pytaliśmy ją o to, a jaką informację uzyskaliśmy możecie zobaczyć TUTAJ. Wiemy za to, że z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nic w tej sprawie się nie dowiemy. Informacje nie są możliwe do podania – pisze GOPS. Ani czy taka sprawa w ogóle ma miejsce, ani czy GOPS o niej wie.

Ale od początku…

Jakiś czas temu napisał do nas jeden z Czytelników. Opowiedział nam absolutnie wstrząsającą historie pewnej staruszki z Brzezowej. Pani Maria, tak ją nazwijmy, bo to zmienione imię, ma ponad 80 lat.

Zajęli jej rentę, bo nie płaci za śmieci – alarmuje Czytelnik. – Nikt jej nie pomoże!

No niestety, za śmieci trzeba płacić… Od tego jest w tym kraju pomoc społeczna, by się zajmować takimi przypadkami

Syn w Anglii, córka mieszka gdzie indziej…

Ta kobieta naprawdę nie ma z czego zapłacić – pisze Czytelnik.

W trakcie rozmowy okazuje się, że teraz zajęli jej jeszcze około 40 proc. biednej renty. Pomagają jej Mieszkańcy. Nie wszyscy. Bo niektórzy mają jej za złe, że lata temu nie pozwoliła zasypać pewnego stawu, którego potrzebuje, by czerpać wodę dla bydła.

Zapytaj sołtysa i radną… Dobrze wiedzą… – zwraca uwagę Czytelnik.

Z informacji od Czytelnika wynika, że kobieta jest samotna. Żyje w złych warunkach, ciągle chowa bydło. Z częścią mieszkańców jest skonfliktowana ze względu na historie sprzed lat. Na szczęście są tacy, którzy jej pomagają. Dzięki temu żyje i ciągle zachowuje pogodę ducha. Dlaczego zajęto jej rentę? Bo nie płaciła za śmieci. A nie płaciła, bo uznaje, że skoro śmieci nie produkuje, nie ma za co płacić. No i koło się zamyka.

Gmina miała wobec niej uruchomić procedurę windykacyjną z powodu zaległości. Czy to prawda? Tego nie wiemy. Jak się okazuje gmina sama nie wie ilu i jakich właściwie ma dłużników…

Czy GOPS się tym zajmuje? Gdzie są urzędnicy, którzy dostali ostatnio podwyżki? Czy prawdą jest, że zaczęły się windykacje za śmieci? Tego nie wiemy.

Oto odpowiedź z ośrodka pomocy społecznej:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.9 / 5. Głosy: 11

Oceń jako pierwszy!
9 Comments

  1. Jeśli jest biedna to dlaczego nie zostanie dla niej zorganizowana zbiórka np. przy Kościele ??? Była zbiórka no to dziecko z SMA to dlaczego nie pomóc osobie ze swojej Gminy ??? Ta starsza pani jest gorsza od tego dziecka ??? W temacie zbiórki na tą Kuracje Genową w USA za ponad 2 mln dolarów to ciekawi mnie czy wiecie że nie wyleczy z SMA i nawet nie przywróci funkcji utraconych więcej w Artykule poniżej bo każdy powinien zostać rzetelne informacje. https://www.mp.pl/pacjent/neurologia/aktualnosci/220597,fundacja-sma-zabiera-glos-ws-terapii-genowej?fbclid=IwAR2vgNmURO1-Me6Af1q4lOWEQZcw1cHRzCYBuLW8jXQ1o1t8xiQ-qICjaRc

  2. […] Mam prawie 100% pewności o kogo panu chodzi gdyż jestem mieszkańcem nowej wsi. Po pierwsze smieci produkuje każdy i każdy powinien płacić za ich wywóz. Po drugie owa pani skoro ma dzieci to chyba obowiązkiem dzieci jest pomóc starej matce. Po trzecie smieci są przez ta panią wyrzucane do rowu a po ulewach walaja się po drodze i zatykaja przepusty. Po czwarte to bydłem hodowanym przez owa pania powinna zainteresować się jakaś organizacja anomalia i weterynarz.

  3. Ta biedna pani… posiada tyle działek i pola blisko zalewu , że kupiła by pół wsi. Jej syn wykupuje ośrodki wczasowe i domy prywatne w najdroższych miejscach w gminie…..Śmiech redaktorze za ten artykuł, naprawdę nie ma Pan pojęcia co dzieje się w gminie.

  4. Prawda!!! nie wysyłają upomnień czekają a puzniej nakaz z urzędu skarbowego do zapłaty, zajęcie konta. Nawet nie wiedziałem jaka deklaracja była złożona. Zresztą nie przez zemnie.

    • Nie kłam, jestem takim samym zwlekaczem platnosci, ale zawsze dostaję upomnienie nawet SMS, a w moim interesie jest zapoznać się z obowiązkiem podatkowym czy śmieciowym jeżeli jestem właścicielem nieruchomosci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.