Wspaniały most pośrodku szczerego pola. Jest imponujący! Czeka na otwarcie!

Fot. Czytelnik
2.6
(19)

Nowy most w Kamyku. Jest imponujący! Pytanie czy rzeczywiście potrzebny za te pieniądze?

Ten most naprawdę jest imponujący! Jest gotowy! Czeka na otwarcie! Co prawda w środku pola stoi cudowna konstrukcja, która tam nie była potrzebna, ale OK. Stoi. Co prawda metr tego mostu w szczerym polu kosztował tyle, co małe mieszkanie, a gmina jest na skraju bankructwa, ale OK…Stoi!

O moście w Kamyku piszemy prawie od początku istnienia portalu. Nie jest tajemnicą, co sądzimy o tej inwestycji. W tym miejscu i w tym kształcie, za takie pieniądze ta inwestycja jest zwyczajnie przepłacona! I zbędna w tak imponującym kształcie!

Remont starego mostu w Kamyku mógł kosztować kilkaset tysięcy złotych. Nowy most kosztował prawie 8 mln zł, grubo ponad 7 mln zł! W ostatnich dniach swojego urzędowania poprzedni wójt postanowił jednak pokazać rozmach inwestycyjny, którego nie było przez cztery lata i stary most rozebrał.

Faktem jest – metr tego mostu kosztował tyle, ile małe mieszkanie! Faktem jest – wystarczyło solidnie wyremontować starą konstrukcję. Faktem jest – to są miliony utopione w szczerym polu. Faktem jest – do dziś nie jest wyjaśnione, co się stało z przęsłami, kto na nich zarobił. Ale…

Most w końcu jest! Czeka na otwarcie. I rzeczywiście, wygląda imponująco!

Nowy most

Stary most

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.6 / 5. Głosy: 19

Oceń jako pierwszy!
25 Comments

 1. Do Mieszkańców Kamyka ! Mam propozycję, aby nowy most w Kamyku nazwać im. ks.Karola Wojtyły. Uważam, że tak piękny i wielki most należy nazwać imieniem tak pięknego Wielkiego Człowieka. Ks. Karol wojtyła, przyszły papież i Święty znał Łapanów i okolice,idąc z Niegowici do Łapanowa miał na trasie Kobylec, wielokrotnie przemierzał jego ścieżkami i podziwiał piękne widoki. Być może Jego stopa choć raz również stanęła na Kamyckiej Ziemi, bo przecież Kobylec jest po sąsiedzku. Co Wy na to ?

 2. czytam te komentarze i dziwi mnie jak teraz wszyscy się cieszą że mają tak piękny most ile to było wojny i wrednych komentarzy pod adresem Pana Roja ale gdy by nie wójt Roj to byście nigdy takiego mostu nie mieli a mieszkaniec dziękuje panu Śliwie ciekawe za co przecież on musiał go dokończyć bo takie było założenie dziwi mnie też że kiedy wójtem był Roj to nikomu z was nie przeszkadzało i sami pisaliście obrażające komentarze a teraz jesteście urażeni bo żle ktoś pisze o waszej miejscowości i o was a przecież Roj chciał dla was jak najlepiej tylko Wy słuchaliście gogoś kto chciał to wszystko storpedować

 3. Jak widać szkoda dalej ciągnąć temat szczerego pola, myślę, że mieszkańcy gminy są na tyle inteligentni, ze sami to ocenią. Chciałbym zauważyć Panie redaktorze, że nie jest to koncert życzeń, a o warszawskich wycieczkach to Pan pisze a nie ja. Jak widać jest Pan strasznie niespokojny i poruszony, czym? tym, że Kamyk, czy Gmina Łapanów nie może pozyskać środków zewnętrznych, jest to gorsza kategoria? uważa Pan że gmina wiejska to już nic nie może? i uważa Pan tą inwestycję za chory wydatek? o tym decydowała ważna instytucja państwowa podlegająca premierowi RP a Pan to kwestionuje? i nazywa chorym wydatkiem? ja w każdym razie w tym przypadku choroby szukałbym gdzie indziej. Czy wie Pan, że gmina nie realizując tej inwestycji tych pieniędzy by nie otrzymała, więc o jakim porównaniu do zadłużenia Pan mówi, doskonale Pan o tym wie a robi Pan tylko ferment. Jeżeli chce Pan uczciwie podejść do tematu to proszę porównać do zadłużenia wkład własny włożony w inwestycję i tyle, i będzie to rzetelne.

 4. Tak się składa, że komentujący dobrze wie o czym pisze, bo jest stąd i jeszcze więcej wie co się wokół niego dzieje, duuuuuużo więcej niż Pan redaktor, który niby jest stąd a nazywa szczerym polem naszą miejscowość, którą łączny most. Jak się poszło na salony to się straciło pamięć? Byłem przeciwny rozwalaniu mostu, ale w chwili obecnej muszę przyznać, że dzięki przemyślanej operacji finansowej wójta Śliwy, jest to korzystniejsze dla GMINY, niż remont starego mostu. Gmina dopłaciła pewnie koło 1 ml złotych a resztę pozyskała z zewnątrz i jest nowy most, na remont starego mostu gmina wydałaby kilkaset tysięcy złotych i dalej byłby stary most, do którego za parę lat znów trzeba by dopłacać i remontować, i tu mam logiczne myślenie, potrafię dalekosiężnie ocenić inwestycję. Dosyć dawno nauczono mnie prowadzić biznes i umiem liczyć pieniądze, niech Pan będzie o to spokojny, może będzie okazja kiedyś Panu to naocznie przedstawić. Tak nawiasem tego szczerego pola, to jaką kategorią Pan to mierzył, że uważa Kamyk jest gorszy od Krakowa, czy też tak zachwalanej przez Pana Warszawy, bo ja nie widzę żadnej różnicy, potrzeby ludzi są wszędzie bardzo podobne, nie ważne skąd są. Komentując nie naruszam dobrego imienia portalu, tylko zwracam uwagę, że dominują u Pana negatywy, gdzie w gminie jest bardzo dużo pozytywów i albo ma Pan do nich słaby dostęp, albo Pan celowo tego nie zamieszcza, oczywiście Pan tu rządzi, ale ja skromnie zwracam uwagę. Wiele sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej miały kluby sportowe, uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkoły muzycznej, strażacy, domy kultury, kapela, orkiestry i jakoś tu Pan sporo przeoczył. Proszę też nie straszyć sądem, gdyż nie używam wulgarnych słów, ani też nikogo nie obrażam, zgodnie z polityką portalu komentuję, to co uważam za słuszne, ale jeżeli już Pan się tak bardzo czepia, to uważam, że gorzej by Panu było obronić polemikę i jakość wypowiedzi z nocy sylwestrowej 2018. Co do pomocy, dopóki portal nie zmieni stylu i nie będzie zauważał pozytywów, nie pomogę, ale może się to zmienić, czekam…

  • A komentujący wie co pisze czy pisze, co wie?
   No więc, drogi Czytelniku, szczere pole, to znaczy szczere pole. Szczere pole to znaczy pole wokół! I tak jest! Jeszcze raz, bo widać nie dość wyraźnie to wybrzmiało – NIE ŻYCZĘ sobie „wycieczek” warszawskich! Nie wiesz, o czym mówisz, więc tym bardziej nie pisz!
   Owszem, Kamyk jest taką samą częścią Polski, co nie upoważnia go, by chcieć absurdalnie chorych wydatków. Informuje Cię, że ten most to mniej więcej jedna trzecia zadłużenia całej Gminy! Jakieś pytania? Czekaj… Ale wydaje mi się, że z Twoim nastawieniem na pewno się nie dogadamy. Jak go zmienisz, to wróć proszę!
   Przykro mi, co mam napisać… – Twoja strata 😉

 5. Teraz jeżdżę do pracy jak po autostradzie dzięki wszystkim Panu Wójtowi i Radzie za most oraz byłemu Radnemu i Wójtowi, toś napisał, że mieli jaja rozwalając starego dziada ale to prawda.

 6. Czytam to wszystko i jest mi osobiście bardzo przykro tyle szumu wokół mostu w Kamyku. Jak byłam na pierwszym zebraniu w Kamyku z byłym Wójtem Panem Rojem i Panem Klubą Radnym w tamtym czasie to informowali ludzi na zebraniu, którymi Świetlica w Kamyku była wypełniona po brzegi, że czynią starania o budowę nowego mostu w Kamyku. Wszyscy ludzie byli zgodni, że nowy most jest niezbędny do normalnego funkcjonowania mieszkańców Kamyka i Sobolowa. Most został zamknięty bo nie nadawał się do remontu taka była opinia fachowców i tyle w temacie. Takiej opinii nikt nie podważy bo nie weźmie odpowiedzialności na siebie za starą konstrukcje mostu. Takiej informacji nam udzielił Pan Roj na zebraniu. Czytając ten portal i Gazety w których Pan Kulig atakował jawnie budowę mostu w Kamyku nie mogłam zrozumieć dlaczego ale dopiero okazało się, że Pan Jan w kampanii wyborczej nie miał się czego oczepić to wykorzystał ten most. Wciskano nam mieszkańcom Kamyka, że remont tańszy itp:. Informacje te rozpowiadał pan Kulig a asystował mu w tym obecny radny, który nawet mówił na zebraniu przedwyborczym w Kamyku, że po co nowy most, należało stary remontować. Ksiądz Proboszcz z Sobolowa robiąc kampanię Panu Kuligowi z ambony grzmiał „tego mostu nigdy nie wybudują. Przepraszam, że wymieniam z nazwiska wszystkich ale ci ludzie jak Pan Roj i Kluba przyczynili się do tego, że mamy nowy most gdyby nie to, że rozwalili stary do dzisiaj jestem przekonana Kamyk by nie miał mostu, nawet wyremontowanego. Dziękuje i podziwiam tych ludzi za to, że nie ulegli presji bo mamy piękny nowy most i dziękuje Panu Wójtowi Śliwie za dokończenie budowy. Dla mnie osobiście to sprawa drugorzędna czyim imieniem zostanie nazwany most w Kamyku. Pozdrawiam Aga.

  • Wszystko ma znaczenie. To duża zasługa Wójta Śliwy, że doprowadził przy takim stanie finansów zaniedbanych przez Wójta Roja do realizacji i wybudowania mostu. Bo znając Wójta Roja on postawił by wszystko na „nie, bo nie” i nie dokończył był realizacji za poprzednika.
   Wszystko ma znaczenie i to kogo na pokolenie będzie upamiętniał ten most. Pozdrawiam Anna

 7. Najgorsze, wręcz bulwersujące w tym wszystkim jest to, że redaktor praktycznie cały czas w naszej gminie eksponuje „jego zdaniem” rzeczy (sprawy) złe, niestety nie zauważa i nie pokazuje dobrych, których pewnie jest tyle samo albo jeszcze więcej. Jak widać dawne nawyki systemu pracy pozostały, myślę, że tak prestiżowe i odpowiedzialne stanowisko w Ministerstwie Cyfryzacji powinno zobowiązywać do zdrowych, uczciwych i rzetelnych poglądów. Można tylko jako taryfę ulgową uwzględnić odległość ze stolicy do Łapanowa, z której nie wszystko można zauważyć i skąd ma wiedzieć, jedynie z podrzuconych informacji a także częstotliwość przyjazdów, podczas których nie można wszystkiego ogarnąć.

  • Najgorsze, wręcz bulwersujące w tym wszystkim jest to to, że komentujący kompletnie nie rozumie, co się wokół niego dzieje. Nie wiem ile trzeba czasu, ile sił i ile słów, by po prawie pięciu latach istnienia portalu pojął wreszcie coś, co jest w gruncie rzeczy proste jak konstrukcja cepa!
   Rozumiem, że Twój komentarz, albo jest kompletnie nieprzemyślany, albo nie wiesz, co czym piszesz, albo obliczone to jest na naruszenie dobrego imienia nie tyle mojego, co bardziej portalu i wspaniałych Mieszkańców Gminy!
   Otóż przyjmij wreszcie do łaskawej wiadomości, że ten portal tworzą właśnie ci Mieszkańcy! Jeśli Ci się nie podoba, zmień to, a nie krytykuj! Włącz się! On jest dla nich i to oni wskazują, co ich interesuje!
   Proponuję również otworzyć oczy, albo rzeczywiście czytać portal uważnie – rozumiem, że dość znacząca pomoc w zbieraniu funduszy na remont domu dla ciężko chorej matki z dzieckiem, której nikt nie pomógł, pomoc w zbieraniu funduszy na to, by w Łapanowie mógł przetrwać jeden z klubów sportowych, a także ostatnia akcja z dekorowaniem choinki to są bzdety… Naprawdę, proponuję otworzyć mózg! Bo mnie to obraża! A jeśli mało Ci pozytywnych akcji, proponuję włączyć się w którąś, albo najlepiej samemu wymyślić jakąś. Jeśli dasz o niej znać – gwarantuję, dostaniesz wsparcie!
   Wybacz, nie wiem, jakie są Twoje poglądy, nawyki i jaka jest Twoja (i gdzie) pozycja, i szczerze mówiąc mało mnie to interesuje. Jeśli chodzi o moje – żeby to było całkowicie jasne – stanowczo NIE ŻYCZĘ sobie takich wycieczek! Tym bardziej, że na temat moich poglądów najwyraźniej wiesz niewiele, a nawyków to już na pewno nie znasz! Zachowaj więc łaskawie okazję, by na ten temat milczeć! Bo w sądzie miałbyś chyba poważny problem, by obronić swoje twierdzenia!
   Co do mostu – trudno uznać bezprzykładne marnotrawstwo publicznych, czyli również Twoich pieniędzy, za dobrą informację! Owszem, to dobrze, że Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego mostu! Tyle, że trzeba mieć świadomość, że budowa tak drogiego obiektu w takim miejscu była czystym nonsensem! Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę obecną sytuację finansową Gminy, a także fakt, że solidny remont starego mostu byłby po wielokroć tańszy (kilkaset tysięcy vs. kilka milionów!). Naprawdę, starczy trochę logicznego myślenia, by to pojąć!
   No więc informuję Cię, że w Ministerstwie Cyfryzacji na takie rzeczy na szczęście się zwraca baczną uwagę! I własnie dzięki temu, że patrzy się uważnie na każdą złotówkę dwie szkoły z Gminy Łapanów będą mogły w tym roku dostać mobilne pracownie komputerowe!
   Taryfy ulgowej od Ciebie nie potrzebuję. Portal i jego osiągi są najlepszym dowodem na to, że odległość nie jest we współczesnym świecie żadną przeszkodą, by z sukcesem zrobić taki projekt! Ja tę odległość vs. to, co udało się zrobić odczytuję raczej, jako powód do sporej DUMY, a nie krytyki. Ale oczywiście, jeśli masz pomysł na ulepszenie portalu, pisz śmiało: kontakt@mojlapanow.pl
   Na tyle, na ile mogę, staram się ogarniać 😉 Jeśli możesz pomóc – ZAPRASZAM! Jeśli nie – zamilknij!

 8. Naprawdę ja osobiście mam dosyć krytyki budowy nowego mostu w Kamyku nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii jakoś w innych miejscowościach budowano po dwa mosty a nam obrzydza się od kilku lat jeden nowy most. Ukłon dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego.

 9. Krytyka i krytyka, smutne, że ludzi w Kamyku ma się za coś gorszego a ja uważam, że nowy most jest piękny i będzie dumą Kamyka. Tylko ta krytyka przypomina mi wypowiedzi Pana Kuliga, który twierdził na zebraniu w Kamyku tego mostu nigdy nie wybudują jedynie jaja to miał Pan Kluba i Pan Roj rozdubcyli starego dziada i mamy piękny nowy most. Szacun dla Pana Wójta i Rady za dokończenie budowy i tyle w temacie.

 10. Jako mieszkanka Kamyka codziennie korzystam z tego mostu, bardzo jest mi przykro, że cały czas krytykuje się budowę nowego mostu. Osobiście dziękuje za ten most Panu Wójtowi Śliwie i Radzie. Ale też pamiętajmy, że o budowę walczył były radny Pan Krzysztof a była Rada wydała zgodę na budowę nowego mostu. Pan Roj to bardzo dobrze zrobił, że rozwalił starą ruderę, bo do dzisiaj nowego mostu by Kamyk nie miał. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy nowego mostu.

 11. co tam most problem jest z cena ścieków, cenę ścieków należy rozłożyć na wszystkich mieszkańców ci co maja kanalizacje płaca horrendalne ceny !! a ci co nie maja nie płaca nic !!! Ryczałt i obniżyć cenę ścieków tym co maja kanalizacje !!! tak dłużej być nie może żeby jedni płacili a drudzy mieli to gdzieś. Ustalić ryczałt jak na śmieci i obniżyć tym co maja kanalizacje !!! ludzie tak dalej być nie może ze ktoś puszcza do rowu i się śmieje z tych co płacą

 12. wspaniały most to nas cieszy ale smuci że sądzisz że do niczego za co Ty nas masz to my mieszkańcy dla Ciebie jesteśmy do niczego jestem tym urażony tak nas straszyłeś ze nigdy nowy most nie powstanie a tu doczekaliśmy i za to pragniemy podziękować przede wszystkim wójtowi Rojowi że podjął się tej budowy i ją rozpoczął a nie remontował starego i wójtowi Śliwie że go dokończył

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.