Wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy. Zdjęcia z wypadku

W środę  (17.05.) około godz. 18:00 w Gdowie na drodze wojewódzkiej nr 967 relacji: Gdów – Myślenice doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu osobowego i dostawczego. Ciężko ranny został jeden z uczestników.

Jak wynika ze wstępnych  informacji zebranych przez policjantów drogówki przybyłych na miejsce, kierowca osobowego Forda, jadący w kierunku Gdowa, z niewyjaśnionych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło  do zderzenia czołowego z dostawczym Iveco.  Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy został wywrócony na bok.

Nieprzytomny 31-letni kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do jednego z krakowskich szpitali,  natomiast drugi kierujący 35-latek, z ogólnymi potłuczeniami, trafił do szpitala w Myślenicach.

Policjanci ustalili, że kierowca Forda nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one wcześniej zatrzymane. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku wykaże postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.