Wpadnij do ZUS będąc w domu

Często odwiedzasz ZUS? Czasem?  Już nie musisz. Większość spraw załatwisz z domu, z komputera. Wystarczy założyć i potwierdzić profil PUE. Jak? Również przez komputer.

Komunikat ZUS:

Jesteś w banku – wpadnij do ZUS. Ruszamy z Bankiem Millennium i Alior Bankiem

Możliwość założenia i uwierzytelnienia (zaufania) profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz logowania do niego za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej mają klienci kolejnych banków – Banku Millennium i Alior Banku.

Aby móc w pełni korzystać z elektronicznego ZUS wystarczy zarejestrować swój profil na PUE ZUS i go uwierzytelnić (zaufać) poprzez potwierdzenie swojej tożsamości. Wykorzystanie do tego celu swojego rachunku w serwisie bankowości internetowej Millenet (Bank Millennium) lub w serwisie bankowości internetowej Alior Banku – nie wymaga dodatkowego potwierdzania tożsamości w placówce ZUS.
Możliwość założenia i zaufania profilu na PUE ZUS oraz logowania do profilu w trakcie korzystania z usług bankowości elektronicznej mają również klienci PKO Banku Polskiego (iPKO, Inteligo) oraz BOŚ Banku.

Do czego Ci profil?

Dzięki PUE możesz załatwiać wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi przez internet, bez wychodzenia z biura lub domu, także poza godzinami działania urzędów.

  • Sprawdzisz swoje składki, płatności od pracodawców, kapitał na emeryturę
  • Uzyskasz informacje o Twoich ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach w ZUS
  • Będziesz mieć pewność poprawności danych w przesłanych dokumentach
  • Będziesz mógł otrzymywać indywidualne odpowiedzi z ZUS

i wiele, wiele więcej.

Instrukcja PUE ZUS

Rejestracja PUE ZUS

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: