Czy wójt zatrudnił informatyka, który mu robił kampanię?

Fot. Pixabay

To prawda – Urząd Gminy zatrudnił od początku roku nowego informatyka. Na pół etatu. Robert Roj zapewnia natomiast, że nie był on zaangażowany w jego kampanię wyborczą.

Czy to prawda, że wójt zatrudnił kolejnego informatyka? Podobno to znajmy co mu kampanię na Facebooku robił – takie pytanie dostaliśmy od Was w komentarzach.

Zapytaliśmy o to wójta. No więc okazuje się, że gmina zatrudniła od początku roku nowego informatyka. Zgodnie z zapewnieniem Roberta Roja nie był on zaangażowany w kampanię.

W urzędzie jest teraz dwóch informatyków. Jeden na cały, drugi – na pół etatu. Do ich obowiązków należą aktualizacja programów oraz usuwanie awarii i błędów, przegląd i naprawa sprzętu komputerowego, aktualizacja strony internetowej gminy, monitorowanie rynku IT pod kątem możliwości zastosowania nowych rozwiązań, monitorowanie legalności oprogramowania i bezpieczeństwa danych, uczestnictwo w modernizacji infrastruktury teleinformatycznej Gminy Łapanów oraz obsługa informatyczna jednostek organizacyjnych gminy.

Super! Przypominamy, że w czasie, gdy ponad 60 proc. obywateli korzysta z urządzeń mobilnych, Polacy mają w kieszeniach ponad 19 mln smartfonów, a wyszukiwarka Google (korzysta z niej 96 proc. wszystkich polskich internautów) uzależnia pozycjonowanie strony od wersji mobilnej, strona Gminy Łapanów nawet takiej nie ma!

Na pytanie czy Łapanów ma w planach przebudowę swej strony oficjalna odpowiedź gminy brzmi: może…

 
39 Comments

 1. Eh… akurat pochodzę z gminy Lapanow i fajnie że powstał lokalny portal ale czytając te wszystkie posty to bardziej pasuje mi nazwa ,,lojalny,, lokalny portal 🙂 Jak sam jestem osobą wybitnie obojętna na władzę czy to kiedy Pan Kulig był gospodarzem czy teraz kiedy jest Pan Roj to wasze posty i nagonka w nich robiona motywuje mnie do udania się na wybory i zaglosowania na Pana Roja. Wy nawet nie wiecie jaka wielka przysluge obecnemu wójtowi robicie 🙂

 2. A stary wójt zatrudnił […] do „najeżdżania” na nowego wójta…. Zastanawiam się czy kiedykolwiek przeczytam wpis pochwalający cokolwiek co się dzieje w gminie…. Bo narazie […] wszyscy się śmieją z twoich wpisów… jesteś jak […] fakt

 3. Akurat to jest śmieszne xD i te wasze komentarze… gmina zatrudniła informatyka, który pracował dla wójta… o kurde jaki nius! a jakie to złe, bo….
  Nie lubicie wójta, ale jest najpopularniejszą osobą tutaj w okolicy bo wciąż o nim mówicie/piszecie – może ten portal robi wójtowi kampanię?? xD zaczyna to być śmieszne xD

  • No to super. Dodatkowy etap informatyka bedzie jak znalazł. Doczekamy się w końcu funkcjonalności e-urząd. Dobrze, że w końcu wójt pomyślał i dzięki niemu cyfryzacja trafi podstrzechy naszej gminy.

 4. Czy kierownik […] właśnie zatrudnił piątego pracownika na […] i to ze swojej rodziny ? Tak. Czy wójt o tym wie a poco mu wiedzieć ma dość na głowie.Zadłużenie wzrasta rodzinnych etatów przybywa nikogo to nie interesuje

 5. Witam Wójt nie jest złym człowiekiem jednak jako wójt jeszcze trzeba mieć […] niebač się zastanych układów i potologi w UG unicestwič .Niemające zaplecza nic nie potrafi wyprostować bo jak samotnie zarządzač gdy cfane kierownictwo i rodzinne układy w gminie biorą go na przeczekanie wprowadzając wójta w błąd i robiąc stoję interesy.Wybrališmy słabego wójta bo nebyło innego kandydata mogącego zawalczyć z poprzednim Dyktatorem! Wcześniej nikt otwarcie nieośmielił się ujawniać degeneracji w UG więc to postęp Cześć.

  • Wyboco drogi daj spokój a czym od różni od UG. Przypieczetowal układ na Dzień Dobry podnosząc płace i tym samym kupując sobie Święty Spokój. Jak babka mówiła Wchodzisz między Wrony kraczesz jako one.

 6. Informatyk został przyjęty przede wszystkim do serwisowania komputerów w szkołach podległych gminie, a nie do samego urzędu.
  Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów już za kadencji P.Kuliga prosili o takie stanowisko lecz on wolał stworzyć
  posadę naddyrektora gok-u.
  Obecny Wójt też rozpatrywał tę decyzję pod względem finansowym.
  W końcu udało się i mamy pomoc. Wcześniej szkoły musiały płacić firmom zewnętrznym za serwis, więc takie stanowisko w ogólnym rozrachunku wszystkich szkół przynosi oszczędności.
  Uważam to za bardzo dobry pomysł.

 7. publikował posty jak kazdy. wszyscy zgodza sie ze mna ze Pan Robert wygrał wybory nie dlatego ze miał lepszy program ładniej wygląda czy bardziej wyszkolony jest. Wygrał dlatego ze wszyscy mieliśmy dość starego wujta i tej starej bandy i głosowyaliśmy na jego jedynego przeciwnika- czyli pana Roberta, i teraz on chce zmienić ta bande w gminie na młodszych nowych ludzi którzy moze nam zwykłym obywatelą będa pomagac a nie utrudniać. wiec dlaczego tak protestujecie

  • Racja Patryk ja niestety nie głosowałem bo pracuje zagranicą ale w Swieta zajrzałem na ten portal po raz pierwsy i włos sie jezy od jadu i naciąganych sensacji. Dzieki temu portalowi przywiozę całą swoją rodzinę na wybory zeby głosować właśnie na Roja bo gość w końcu robi porządek z tą bandą j.k

   • Jak robi porzadek możesz dać jeden przykład ? Liwkidacja kuchni,zastawienie budynku Gminy, GOK, i innych. DAJ SPOKÓJ !!! Brak informacji o zatrutej wodzie. A teraz tworzenie sztucznych etatów

    • Wszystkie zarzuty są sztucznie rozdmuchiwane przez dwie lub trzy osoby, oderwane od korytka. Wójt objął władzę w tak katastrofalnej sytuacji finansowej że musi teraz podejmować trudne kroki aby naprawić finase i sytuacje gminy.

     • 11 ???. „W tak katastrofalnej sytuacji finansowej”. Niestety sytuacja nie uległa zmianie, mało tego, wcześniej z kredytów były inwestycje, rósł majątek gminy, teraz są tylko nowe kredyty i brak pomysłu na rozwój, wegetacja i narzekanie…

  • Patryk… tyle, że „Nowi” są zatrudniani, a „Starzy” dalej mają się w najlepsze. Więc niby co się zmieniło??? Gdzie ta pomoc???

 8. To ten sam informatyk co pracował w centrum kształcenia w Łapanowie, uważajcie żeby po 5 latach nie znaleźć nowych komputerów na strychu. 🙂

  • Nie było żadnych nowych komputerów. To kłamliwa informacja powielona z innego portalu. Nieprawdziwe informacje są tematem analizy prawnej pod kątem naruszenia dóbr osobistych, oraz dobrego imienia szkoły. Ten komentarz też pewnie tam trafi.

   • Pisze tylko to co czytam w internecie, a tam jasno pisze ze w CKZiU w Łapanowie odnleziono 30 nowiutkich komputerów !!! Już trzesę sie ze strachu 🙂 Lepiej uważajcie na zasoby Urzędu Gimny Łapanów bo kto wie co już jest na strychu.

  • Ale afera, ja też często udostepniałam posty koleznki, która startowała na radną, i posty Pana Roja bo zalezało mi na zmianie (w końcu) czy to znaczy ze byłam w jakimś sztabie???? Śmieszne to trochę i żałosne zarazem

 9. nie wiem czy był ale nawet gdyby był to co i z tego, były wujt tez miał swoich ludzi w gminie a jak brakło posad to twozył nowe stanowiska zeby ich zatrudnić, i wtedy jekoś nikt głosu nie podnosił.

Komentowanie jest wyłączone.