Wójt z kwiatami. I z absolutorium!

Fot. Gmina Łapanów

Mimo ogromnych problemów finansowych gminy Robert Roj dostał absolutorium za zeszły rok.

27 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Łapanów odbyła się XLII Sesja Rady Gminy.

Po przyjęciu przez radnych protokołów z poprzednich sesji, radny Wiesław Węglarz przedstawił informację o działalności międzysesyjnej komisji, po czym miało miejsce składanie wniosków i interpelacji.

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy Łapanów za 2017 r., po czym podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu w 2017 r.

Członkowie Prezydium Rady złożyli wójtowi gratulacje i wręczyli symboliczny bukiet kwiatów. W tym miejscu wójt Robert Roj podziękował radnym, sołtysom, pracownikom Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych za wspólną pracę, okazywane wsparcie, a także za wielkie zaangażowanie w realizację bieżących zadań gminy.

Pozostałe przyjęte na sesji uchwały dotyczyły: zmiany Uchwały Budżetowej na 2018 r., wynagrodzenia Wójta Gminy, usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Łapanów, przekazania projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków organowi regulacyjnemu do zaopiniowania, powołania Komisji inwentaryzacyjnej ds. inwentaryzacji mienia podlegającego komunalizacji, uchwalenia dopłat do niektórych grup taryfowych za usługi zbiorowego odprowadzenia ścieków, przystąpienia gminy Łapanów do realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Na zakończenie wójt poinformował o realizacji uchwał i działalności międzysesyjnej, a także udzielił odpowiedzi na wnioski i interpelacje.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl
9 Comments

 1. Od większości z nas pracowników gminy wymaga się ciągłej podnieśionej do rangi systemu obłudy. Mimo iż z Pasternaka idealnie pasuje do obecnej sytuacji . Czy naprawdę mieszkańcom pasuje być robienie w jajo przez wąską grupę cwaniaków nadchodzące wybory pokażą.

  • Dość to przerażające co piszesz. Ja co prawda w urzędzie nie siedzę, ale faktem jest, że nawet z mojej perspektywy to jest widoczne.
   No cóż, za 4 miesiące dostaniesz kartkę wyborczą. Ja ze swojej strony mogę zapewnić: jeśli to ja tam wejdę, obłuda i kolesiostwo skończy się natychmiast! Mogę sobie na to pozwolić bo nie wiążą mnie kompletnie żadne układy. Cwaniacy, klakierzy, czirliderki i ci, którzy sobie bimbają i lekceważą, będą zwyczajnie wylatywać. A ci, którzy sumiennie pracują, będą zyskiwać. I od razu zastrzegam: kompletnie mnie nie interesuje kto jest czyim (albo wręcz moim) pociotkiem. Już teraz przyglądam się też kilku dyrektorom i kierownikom, i już wiem, że co najmniej z kilkoma czekają nas w razie wygranej poważne rozmowy. Tolerowania dziadostwa ani patologicznych układów na pewno nie będzie! Jednym słowem – jest szansa, że wróci normalność!
   Jeszcze chwilę cierpliwości!
   Pozdrawiam

   • Kiedy właśnie normalności trzeba będzie się od podstaw uczyć ludzie zostali przyzwyczajeni do realiów z Misia i jak kurczaki fermowe tylko papu oczekują cała nadzieja w młodych mieszkańcach oni trzeźwo widzą.

   • Prowokacyjnie zapytałem. Że dużo podnieść to wiem lecz by się nie pomylić poczekam na kolejny rachunek i wtedy się wścieknę. Bo to przez nieudolne rządy GZK. ta podwyżka wynikła. A za Należyty nadzór nad tą firmą Roj dostał kwiaty i uznanie co tam opinia prokuratora radni wiedzą lepiej. Pozdrawiam.

Komentowanie jest wyłączone.