Wójt się włącza! Co zrobił wójt?

Fot. Fb @gminalapanow

W Łapanowie można robić biznes! Handel, przetwórstwo… Wójt się włącza!

Co takiego zrobił wójt?

6 lutego odbyło sie w łapanowie ważne spotkanie. Było to spotkanie dla rolników. Temat: jak skutecznie dostać dofinansowanie do biznesu…

We współpracy w Małopolską Izbą Rolniczą oraz LGD „Dolina Raby” w Domu Kultury w Łapanowie włączyłem się w organizację szkolenia skierowanego do rolników z terenu gminy Łapanów, ale także innych gmin powiatu bocheńskiego nt. rolniczego handlu detalicznego, przetwórstwa rolno-spożywczego, zmian w ustawie prawo wodne, zmian w programie PROW, a także możliwości uzyskania dofinansowania na tzw. małe przetwórstwo w ramach trwającego obecnie naboru wniosków w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. Jest mi bardzo miło, że tak liczne grono zainteresowanych osób skorzystało z możliwości pogłębienia wiedzy na w/w tematy. Mam nadzieję, że spośród obecnych na szkoleniu osób znajdą się tacy, którzy skorzystają z pomocy finansowej ARiMR. Przypominam, że nabór w zakresie małego przetwórstwa trwa do 1 marca 2019 r. –> https://www.andrzejsliwa.pl/

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
16 Comments

 1. Mam juz dosyc tej gminy, ciagle jakies problemy.
  Mam rowniez dosyc tego ze na stolkach w urzedzie siedza ciagle te same osoby ktore nic nie robia.
  Jak sie sasiad starej daty ciebie uczepi to juz nic nie zalatwisz w gminie. Sam jestem przykladem jak to informacje o moich np. zezwoleniach na budowe kraza od jednego sasiada do drugiego bez mojej zgody. Zglosilem to no i nic z tym nie zrobia bo nie ma dowodow. Mam dosyc ktos powinien sie tym zająć

 2. Dokładnie i jeszcze jedno do wypowiedzi poprzednika ludzie wybrali w sposób demokratyczny Wójta, znaczącą większością nie 26 glosami jak poprzednio, nie po to żeby Rada Gminy poprzez blokowanie decyzji wprowadzał im tylnymi drzwiami komisarza. Radni Roja uzyskali większość tylko i wyłącznie dzięki rozbiciu głosów na kandydatów Kuliga i wszyscy o tym wiemy, Ci ludzie nie mają aż tak silnego mandatu jak się im wydaje – tak mieli go 4 lata temu i pokazali już co potrafią. Jedyną rozsądną opozycjom na złe pomysły był wówczas Śliwa i to on był zwolennikiem planu naprawczego o czym dowiedzieliśmy się dzięki Redaktorowi.

  • Dziękuję 😉 W sumie to się nawet wzruszyłem 😉
   Portal powstał właśnie po to! SUPER, że zaczynacie to dostrzegać. Bardzo dziękuję. Choć w zasadzie milion odsłon mówi samo za siebie 🙂
   Pracujemy, nie tylko ja, po godzinach. Nie mamy z tego żadnych korzyści, bo portal zaledwie zarabia na zapewnienie sobie bezpiecznej infrastruktury. Ale ją MA! Mamy plany rozwojowe… Nie, nie utrzymuje nas ani Kulig, ani Roj! Wy utrzymujecie! Wasze MILION odsłon!
   DZIĘKUJĘ! I zarazem PRZEPRASZAM za wszystko, co Wam w portalu nie odpowiada!
   Piszcie, stararamy się zmieniać!

 3. Bardzo dobry wójt dla ludzi jednak już pokazał że z układami odziedziczonym zupełnie sobie nie poradził bo chcieć to nie znaczy potrafić. Gzk Jak długo jeszcze państwo w państwie.

  • wójt powinien mieć nową rade to tak jakby kupił nowego koguta na jarmarku i puscił do starych kur to go zadziubią .szkoda chłopa ze w takie bagno wszedł.za tamtego nie zrobili a na pierwszej sesji chcą juz od nowego lepiej zeby nawet tego nie nagrywali bo szkoda prądu.

   • Pełna zgoda co do nowej rady, ale wyborcy Łapanowa zdecydowali jak zdecydowali…
    Całkowity brak zgody co do transmisji sesji. Ludzie mają prawo widzieć tę żałość!

 4. Tu się zgadzam:

  „Gdyby jemu się udało coś poprawić i zdemaskować przeszłą niekompetencję to w następnych wyborach oni przestaną istnieć, dlatego zrobią wszystko, aby jemu się nie udało”.

  Co do rozsądku, to bym zbytnio na to nie liczył.

  W obecnych czasach trudno nawet być głupcem, taka konkurencja.

 5. Ten Wójt pomimo swoich wad, które zapewne ma byłby w stanie dużo zrobić dla gm. Łapanów i w przeciągu 2-3 lat przywrócić chociaż płynność finansową gdyby miał normalną sytuację w Radzie Gminy i zrozumienie sytuacji, a nie zabawę w politykę i celowy paraliż. Co by tam o nim mówić umie przynajmniej normalnie odnieść się do człowieka, wysłuchać z kulturą bez przekleństw, wspólpracowac z podmiotami zewnętrznymi, a nie chować się w gabinecie. Potrzeba takich działań bo w tej gminie przez ostatnie 4 lata nikt nie dbał o to aby mieszkańcy korzystali że środków, szkoleń i rozwijali się, a to robione sukcesywnie przyniesie korzyść również dla budżetu gminy, ale kto dawniej o tym myślał… Myślę, że potencjał tego człowieka jest głównym powodem paraliżowania go przez opozycyjna cześć rady, bo oni wiedzą że gdyby jemu się udało coś poprawić i zdemaskowac przeszla niekompetencji to w następnych wyborach oni przestaną istnieć, dlatego zrobią wszystko, aby jemu się nie udało. Wszyscy pobożni… Obym się mylił, bo nie życzę źle tym ludziom, tylko życzę im aby się opamietali w kontynuacji złych decyzji. To jest straszne, że merytoryczne argumenty nie trafiają do ludzi na czele, których przecież stoi mgr… Miejmy nadzieję, że rozsądek wkońcu zwycięży i oby nie było za późno.

  • Panu Wójtowi należy życzyć wszystkiego dobrego i POWODZENIA! Zadania nie ma łatwego. Jedno wyjaśnienie: to nie Pan Wójt, ani nie Rada będą przywracać płynność finansową gminy. Będzie ja przywracać RIO! To dzięki poprzednim władzom! I co do jednego nie mogę się zgodzić: że Pan Wójt potrafi współpracować z podmiotami zewnętrznymi. Nie, nie umie!
   Portal, którego jestem wydawcą jest podmiotem zewnętrznym. Podmiotem istotnym, jeśli wziąć pod uwagę, że co tydzień ma 18 tys. sesji. Przykro mi to niestety stwierdzić, ale my odczuwamy ostry regres jeśli chodzi o współpracę. Na szczęście Pan Wójt, nawet gdyby bardzo chciał, nie jest w stanie tej współpracy całkiem wyłączyć ponieważ są przepisy prawa, które go do tego zmuszają! Przykre jest to, że dzieje się to przy deklaracjach otwartości i transparentności z kampanii.
   Czy zdemaskuje stare układy? Nie, nie zdemaskuje! Nie licz na to 😉 Widać już, że tego nie zrobi!

   • Panie Redaktorze wyraził Pan własne zdanie, a ja wyraziłem swoje mam do tego prawo. Chyba nie do końca Pan zna zasady ustalania budżetu przez RIO owszem RIO ustala budżet i ja się z tego cieszę ale gmina może zrobić ruchy które to znacznie przyspieszą a nawet jeśli niektórych ruchów nie wykona to RIO zwyczajnie zawiesi i Wójta i radę i wtedy będzie jak w firmie w której rządzi syndyk, czyli nie będzie nic. To że z Panem jest regres to nie znaczy że ze wszystkimi podmiotami zewnętrznymi, a dla przypomnienia to ten Wójt odpowiadał na pytania Pana czytelników w kampanii w przeciwieństwie do p. Roberta i ten Wójt również odpowiada na Pana pisma. Spotkajcie się i pogadajcie, może będzie lepiej:) I pisałem o demaskowaniu niekompetencji, a nie układów od układów są organy ścigania.

    • Bardzo dziękuję, taką dyskusję cenię! Oczywiście, że masz prawo, po to ten portal powstał – by ludzie mogli ze sobą rozmawiać 😉 Bardzo Ci dziękuję za niezwykłą kulturę, bo wiele podobnie brzmiących wpisów muszę niestety blokować ze względu na zasadę #ZEROtolerancjiNaHejt! Ale od niej nie odstąpię!
     Czy zarząd komisaryczny to jest to, co powinno spotkać gminę? Nie, nie jestem pewien… Na razie bym był na „nie”.

     • Dziękuję! Panie Redaktorze również jestem przeciw zarządowi komisarycznemu i wydawało mi się że to wynika z mojej wypowiedzi… Ja tylko zwracam uwagę że blokowanie decyzji oświatowych które ten Wójt zaproponował do tego prowadzi szybkimi krokami… Zresztą Pan o tym dobrze wie bo sam miał to w programie.

     • Pełna zgoda 🙂
      Rzeczywiście, ja uważam, że w takiej gminie jak Łapanów, przy obecnych warunkach, powinny być tylko dwie szkoły publiczne! Za to najlepszej jakości! Najlepszej w Polsce!!!
      Z najlepszą kadrą, z OSE, z mLegitymacją, programowaniem i wszelkimi innymi możliwościami, jakie tylko stwarza rząd!

Komentowanie jest wyłączone.