Wójt przyznaje – w urzędzie były podwyżki

4
(9)

Radnych to dotknęło do żywego. Podczas, gdy oni dostali ostatnio obniżkę, w urzędzie gminy ludzie dostają podwyżki.

– To może my jesteśmy niepotrzebni skoro tak się dzieje – irytuje się radny Ryszard Kaczmarczyk. Okazuje się bowiem, że w urzędzie gminy rzeczywiście były ostatnio podwyżki. Wójt przyznaje, że były.

Andrzej Śliwa tłumaczy, że podwyżki nie dotyczą całego urzędu, a jedynie niektórych osób. Nie podaje jednak konkretnych nazwisk. Faktem jest, że niektórzy dostali wyższe pensje. I to mimo, że gmina jest w ostrym programie naprawczym.

– Jeśli ktoś odchodzi na emeryturę, nie przyjmujemy nowych ludzi. Obowiązki rozdzielamy między tych, którzy są – tak Śliwa tłumaczy podwyżki. Chodzi o referaty finansów, administracji oraz rolnictwa.

Wójt wskazuje, że chodzi o kwoty rzędu 200-300 zł i przekonuje, że tak naprawdę urząd na tym oszczędza.

– Niedawno sobie oraz sołtysom obniżyliśmy diety, a tu lekką ręką się rozdaje podwyżki. To naganne! – irytuje się jednak radny Kaczmarczyk. – Nie po to obniżaliśmy sobie diety, żeby te pieniądze dać komu innemu!

Z kolei radny Krzysztof Wrona dopytuje czy to prawda, że w urzędzie przybyło ostatnio nowe stanowisko asystenta sekretarza? W Łapanowie już od jakieś czasu złośliwi mówią, że pani sekretarz zyskała asystentkę w postaci jednej z byłych urzędniczek, która ciągle pozostaje w urzędzie mimo, że straciła stanowisko. Co na to wójt?

– Osoba, o której pan mówi została przekierowana… – duka. I dalej, że jeśli radnym tak bardzo zależy, może przedstawić, jakie w ostatnich latach były koszty związane z zatrudnieniem w urzędzie.

Radni się tym już nie zainteresowali dlatego poprosimy gminę o te informacje. Poinformujemy Was jak tylko dostaniemy odpowiedź.

Awanturę o podwyżki możecie prześledzić na transmisji z ostatniej sesji TUTAJ (1 h 48 min. 30 sek.)

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
18 Comments

 1. Wszyscy piszecie że tak dobrze zarabia się w gminie ale nikt z was nie poda konkretnych sum……..

  Ile zarabia zwykły pracownik?

  Ile kierownik?

  Mówię o zarobkach na rękę po doliczeniu do pensji wszelkich dodatków

 2. Tak dla porównania, zarobki w gminach ościennych za 2018 według BIP.

  Jodłownik:
  – wójt 189 000
  – skarbnik 140 000

  Trzciana
  – Sekretarz 99 800
  – skarbnik 101 000

  Gdów
  – wójt 162 000
  – sekretarz 85 000
  – skarbnik 136 000

 3. Szanowni Państwo dla sportowców nie ma pieniędzy a tu podwyżki dla pracowników. Bracia Sportowcy zwołajmy się i zacznijmy od referendum bo inaczej z tym bajzlem nie damy rady. Panie Wójcie żenada wstyd i hańba dla nas nie miał pan paru złotych a tu takie pieniądze na podwyżki 50 tys. zł. Zaoszczędził Pan na dzieciach i dał pracownikom.

 4. Proszę wymienić gdzie dookoła tak się dobrze zarabia czyli lepiej niż w Gminie!
  Zresztą szkoda słów na takie robienie ludzi w bambuko.

 5. Panie Zbych tak złej Rady to ta Gmina nie miała od niepamiętnych czasów. Uzależnionego Wójta tak samo od Proboszcza w Sobolowie, który tam rządzi w imieniu Wójta i byłego pryncypała Pana Kuliga, który obecnie rządzi Gminą Łapanów. Jedynie referendum i tyle odwołać Wójta i Radę i po sprawie.

 6. Pierdoły to Wy wypisujecie, jeżeli jest plan oszczędnościowy wdrażany to o podwyżkach Wójt i wszyscy pracownicy nie powinni nawet pomyśleć a nie dopiero dostawać. Niech się pracownicy cieszą że ich połowę nie pozwalniano bo według mnie to siedzi ich po 3 i 2 w pokoju a jedną sprawę załatwiają pół dnia. Jeżeli chcą się zwalniać bo im mało to chętnych do pracy za te pieniądze jest dużo, więc to jest tylko głupie tłumaczenie. A sekretarz Białka odszedł z innych względów a nie przez małą wypłatę, a stanowisko sekretarza było już dawno obiecane, a przez kogo to się domyślcie.

  • To pokaż mi tych chętnych do pracy i jakie mają kwalifikacje? Wszczędzie są problemy z kadrą i w powiecie i w województwie. Owszem są chętni siuśki bez doświadczenia i na wejściu 3500 zł na rękę. O takich Ci chodzi?

 7. Ja nie wiem jak trzeba być durnym żeby dalej udawać i nie rozumieć pewnych rzeczy – ludziom podnosi się opłaty, a podnosi się bo to wynika z polityki śmieciowej partii rządzącej to raz, a podatki i wodę podziękujcie Radnym, którzy cały czas blokują wszystkie decyzje oszczędnościowe typu oświata, sprzedaż zalewu, GZK itd. to jeśli tego nie ma no to się podnosi podatki – to jest proste jak drut, a dalej ta sama śpiewka… Wójt proponował inne rozwiązania zaraz na początku kadencji, ale nie to nie to macie co macie. W gminie też za obecne pieniądze nikt długo nie popracuje, bo dookoła się dużo lepiej zarabia, a jak wpuści się nie doświadczonych ludzi to też będziecie narzekać, że wolno, że błędy, że niedouki itd.

 8. panie redaktorze niech pan zapyta wójta ile dał podwyżki pani asystent sekretarza bo po Łapanowie głośno się mówi że to 500 zł

 9. Urzędnicy w Gminie Łapanów zarabiają bardzo dobrze tj. zarabiają 2 razy tyle co w innych instytucjach , więc to co się tam wyprawia teraz z tym zatrudnieniem i podwyżkami podczas gdy ludziom wszystkie opłaty się podnosi bo niby niema pieniędzy w Urzędzie to nadaje się do doniesienia do Prokuratury. To co ten Wójt tłumaczy to niech się nie ośmiesza bo już się wystarczająco ośmieszył.

  • Do donieś, śmiało jeśli chcesz się ośmieszyć 🙂 Wójt powiedział całkowitą prawdę. Mylisz się bo w innych urzędach dużo więcej zarabiają. Już osoby rezygnują i przenoszą się do innych urzędów. Więc nie pisz głupot !!!

  • DO ANONIM
   Pewno,tylko do prokuratury,telewizji macie juz doswiadczenie w donosie na Proboszcza….nic nie wyszło z afery teraz ryc dalej! A kto będzie w komitecie przepraszającym księdza?

  • Anonim, skoro tyle zarabiają, to czemu to np: były sekretarz rzucił to w cholerę i już nie pracuje. Dla fachowców są to marne pieniądze, może dla miernot które wypisują takie brednie, ale oni nawet na minimalną nie zasługują.

 10. Radnych nie interesuje rozpasanie w urzędzie za poprzedniego Wójta tylko teraz, dlatego jak Śliwa chciał pokazać jak było zamilkli. Pięknie ich Śliwa zgasił-brawo!

 11. Radni… a czy nie czasem oni narobili takich długów?
  Odczepcie się od urzędników bo to nie oni zadłużyli gminę.

 12. To jest tak obrzydliwe W sytuacji gdy nam podnieśli wodę i ścieki że ludzie już wiedzą że nie mają żadnego wpływu na urzędników przy tak bez radnych radnych

Komentowanie jest wyłączone.