Wójt przyznaje – w urzędzie były podwyżki

4
(9)

Radnych to dotknęło do żywego. Podczas, gdy oni dostali ostatnio obniżkę, w urzędzie gminy ludzie dostają podwyżki.

– To może my jesteśmy niepotrzebni skoro tak się dzieje – irytuje się radny Ryszard Kaczmarczyk. Okazuje się bowiem, że w urzędzie gminy rzeczywiście były ostatnio podwyżki. Wójt przyznaje, że były.

Andrzej Śliwa tłumaczy, że podwyżki nie dotyczą całego urzędu, a jedynie niektórych osób. Nie podaje jednak konkretnych nazwisk. Faktem jest, że niektórzy dostali wyższe pensje. I to mimo, że gmina jest w ostrym programie naprawczym.

– Jeśli ktoś odchodzi na emeryturę, nie przyjmujemy nowych ludzi. Obowiązki rozdzielamy między tych, którzy są – tak Śliwa tłumaczy podwyżki. Chodzi o referaty finansów, administracji oraz rolnictwa.

Wójt wskazuje, że chodzi o kwoty rzędu 200-300 zł i przekonuje, że tak naprawdę urząd na tym oszczędza.

– Niedawno sobie oraz sołtysom obniżyliśmy diety, a tu lekką ręką się rozdaje podwyżki. To naganne! – irytuje się jednak radny Kaczmarczyk. – Nie po to obniżaliśmy sobie diety, żeby te pieniądze dać komu innemu!

Z kolei radny Krzysztof Wrona dopytuje czy to prawda, że w urzędzie przybyło ostatnio nowe stanowisko asystenta sekretarza? W Łapanowie już od jakieś czasu złośliwi mówią, że pani sekretarz zyskała asystentkę w postaci jednej z byłych urzędniczek, która ciągle pozostaje w urzędzie mimo, że straciła stanowisko. Co na to wójt?

– Osoba, o której pan mówi została przekierowana… – duka. I dalej, że jeśli radnym tak bardzo zależy, może przedstawić, jakie w ostatnich latach były koszty związane z zatrudnieniem w urzędzie.

Radni się tym już nie zainteresowali dlatego poprosimy gminę o te informacje. Poinformujemy Was jak tylko dostaniemy odpowiedź.

Awanturę o podwyżki możecie prześledzić na transmisji z ostatniej sesji TUTAJ (1 h 48 min. 30 sek.)

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4 / 5. Głosy: 9
18 Comments

 1. Wszyscy piszecie że tak dobrze zarabia się w gminie ale nikt z was nie poda konkretnych sum……..

  Ile zarabia zwykły pracownik?

  Ile kierownik?

  Mówię o zarobkach na rękę po doliczeniu do pensji wszelkich dodatków

 2. Tak dla porównania, zarobki w gminach ościennych za 2018 według BIP.

  Jodłownik:
  – wójt 189 000
  – skarbnik 140 000

  Trzciana
  – Sekretarz 99 800
  – skarbnik 101 000

  Gdów
  – wójt 162 000
  – sekretarz 85 000
  – skarbnik 136 000

 3. Szanowni Państwo dla sportowców nie ma pieniędzy a tu podwyżki dla pracowników. Bracia Sportowcy zwołajmy się i zacznijmy od referendum bo inaczej z tym bajzlem nie damy rady. Panie Wójcie żenada wstyd i hańba dla nas nie miał pan paru złotych a tu takie pieniądze na podwyżki 50 tys. zł. Zaoszczędził Pan na dzieciach i dał pracownikom.

 4. Panie Zbych tak złej Rady to ta Gmina nie miała od niepamiętnych czasów. Uzależnionego Wójta tak samo od Proboszcza w Sobolowie, który tam rządzi w imieniu Wójta i byłego pryncypała Pana Kuliga, który obecnie rządzi Gminą Łapanów. Jedynie referendum i tyle odwołać Wójta i Radę i po sprawie.

 5. Pierdoły to Wy wypisujecie, jeżeli jest plan oszczędnościowy wdrażany to o podwyżkach Wójt i wszyscy pracownicy nie powinni nawet pomyśleć a nie dopiero dostawać. Niech się pracownicy cieszą że ich połowę nie pozwalniano bo według mnie to siedzi ich po 3 i 2 w pokoju a jedną sprawę załatwiają pół dnia. Jeżeli chcą się zwalniać bo im mało to chętnych do pracy za te pieniądze jest dużo, więc to jest tylko głupie tłumaczenie. A sekretarz Białka odszedł z innych względów a nie przez małą wypłatę, a stanowisko sekretarza było już dawno obiecane, a przez kogo to się domyślcie.

 6. Ja nie wiem jak trzeba być durnym żeby dalej udawać i nie rozumieć pewnych rzeczy – ludziom podnosi się opłaty, a podnosi się bo to wynika z polityki śmieciowej partii rządzącej to raz, a podatki i wodę podziękujcie Radnym, którzy cały czas blokują wszystkie decyzje oszczędnościowe typu oświata, sprzedaż zalewu, GZK itd. to jeśli tego nie ma no to się podnosi podatki – to jest proste jak drut, a dalej ta sama śpiewka… Wójt proponował inne rozwiązania zaraz na początku kadencji, ale nie to nie to macie co macie. W gminie też za obecne pieniądze nikt długo nie popracuje, bo dookoła się dużo lepiej zarabia, a jak wpuści się nie doświadczonych ludzi to też będziecie narzekać, że wolno, że błędy, że niedouki itd.

 7. Urzędnicy w Gminie Łapanów zarabiają bardzo dobrze tj. zarabiają 2 razy tyle co w innych instytucjach , więc to co się tam wyprawia teraz z tym zatrudnieniem i podwyżkami podczas gdy ludziom wszystkie opłaty się podnosi bo niby niema pieniędzy w Urzędzie to nadaje się do doniesienia do Prokuratury. To co ten Wójt tłumaczy to niech się nie ośmiesza bo już się wystarczająco ośmieszył.

  • Do donieś, śmiało jeśli chcesz się ośmieszyć 🙂 Wójt powiedział całkowitą prawdę. Mylisz się bo w innych urzędach dużo więcej zarabiają. Już osoby rezygnują i przenoszą się do innych urzędów. Więc nie pisz głupot !!!

  • DO ANONIM
   Pewno,tylko do prokuratury,telewizji macie juz doswiadczenie w donosie na Proboszcza….nic nie wyszło z afery teraz ryc dalej! A kto będzie w komitecie przepraszającym księdza?

  • Anonim, skoro tyle zarabiają, to czemu to np: były sekretarz rzucił to w cholerę i już nie pracuje. Dla fachowców są to marne pieniądze, może dla miernot które wypisują takie brednie, ale oni nawet na minimalną nie zasługują.

 8. Radnych nie interesuje rozpasanie w urzędzie za poprzedniego Wójta tylko teraz, dlatego jak Śliwa chciał pokazać jak było zamilkli. Pięknie ich Śliwa zgasił-brawo!

 9. To jest tak obrzydliwe W sytuacji gdy nam podnieśli wodę i ścieki że ludzie już wiedzą że nie mają żadnego wpływu na urzędników przy tak bez radnych radnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.