Wójt i gmina nie mają nic do powiedzenia o zarzutach dla Sławomira G?

Gmina Łapanów milczy w sprawie zarzutów dla Sławomira G. Wody w usta dziwnie nabrał też wójt Robert Roj. Dlaczego?

 

 

A cały Łapanów huczy od plotek! W sklepie, aptece, na ulicy, w busie…

O stanowisko w sprawie zarzutów związanych z zeszłorocznym skażeniem łapanowskiego wodociągu zapytaliśmy gminę przed publikacją pierwszej informacji na ten temat. Prosiliśmy o pilną reakcję. Bez skutku.

Do gminy wysłaliśmy więc maila z kolejnymi pytaniami, które pojawiają się również w Waszych komentarzach do materiałów dotyczących ostatnich zatrzymań i zarzutów. Odpowiedzi ciągle nie ma. Zadajemy więc pytania publicznie:

Panie Wójcie, może Pan jednak zajmie jakieś stanowisko?

 1. Jak Gmina Łapanów odnosi się do prokuratorskich zarzutów wobec kierownika GZK?
 2. Czy wobec prokuratorskich zarzutów Sławomir G. pozostanie kierownikiem GZK?
 3. Jakie konsekwencje służbowe zostały podjęte wobec osób odpowiedzialnych za skażenie wodociągu? Ile to osób? Jakie konkretnie wyciągnięto konsekwencje służbowe?
 4. Czy Pan Wójt wiedział o nieprawidłowościach dotyczących GZK, które doprowadziły do skażenia wodociągu?
 5. Jakie działania podjęła Gmina, by podobne przypadki nie powtórzyły się w przyszłości?
11 Comments

 1. Witam.Jeśli ktoś mógłby fachowo odpowiedzieć. Co dzieje się pomiędzy postawieniem zarzutów urzędnikowi a końcowym wyrokiem jakie to etapy postępowania,jakie uprawnienia zachowuje kierownik władający GZK w podejmowaniu decyzji służbowych.Czy radni lub wójt muszą jakoś zareagować i w jakim czasie.?Czy oskarżony kierownik pobiera normalną pensje przez cały czas i jak długo. Wiem że redaktor jest w stanie taką wiedzę zdobyć.Dzięki

 2. Myślę, że najwyższy czas coś zmienić w tej gminie. To dobry czas, żeby mieszkańcy zdobyli się na refleksję i podjęli właściwą decyzję w najbliższych wyborach. Tutaj trzeba świeżego powietrza i rozumu. Niezepsutego układami i partiami. Kogoś, kto otoczy się równie świeżą ekipą kompetentnych ludzi. Którzy mają zdrowe podejście, pomysły, nie będą butni, będą zaradni. W UG wciąż od zamierzchłych czasów stanowiska zajmują Ci sami ludzie. Oni nie mają żadnej motywacji do działania. Są z jakichś powodów nietykalni. Zasiedzieli się w tym tyglu trącającym stęłchłym wygodnictwem. Zostawiają gminę w tyle pod każdym względem. Są smutni, zacofani, nieporadni. NIE WYKORZYSTUJEMY ŚRODKÓW Z EU. DLACZEGO??? Tracimy szanse na rozwój. Wszystko prrzelatuje na naszych oczach przez Palce!!!!

 3. przecież ręka,ręke myje za chwile połowa będzie siedzieć na L4 już pewnie gaciami trzęsą i uczą się wspólnych zeznań………………

 4. Znowu się na biednego wójta uwzieliście nieszczęśnicy?Zrobiliście coś dla Łapanowa oprócz rzucania błotem?

  • Jest takie mądre łacińskie powiedzenie : „Primum non nocere.” ,dlatego lepiej jest nic nie robić ,niż robić i tym samym szkodzić .

  • Czy to nie dziwne ,że „Biedaki” się tak nagle rozchorowali . Przyjrzał bym się dokładniej tym zwolnieniom L4 , bo coś mi się wydaje ,że wyłączną ich postawą jest wstyd i strach przed spojrzeniem ludziom w oczy po tym co się narobiło .

 5. ciekawe czy strony w okresie o którym mówi prokuratura podjęły jakieś działania mające na celu zminimalizowanie problemu,a co na to poprzedni wójt,który był mentorem dwóch największych ubojni w gminie .

 6. Układ się sypie … Oby tak dalej , bo fajnie by było aby w końcu zapanował porządek w naszej pięknej, choć nieco obolałej Gminie Łapanów . A emerycie pierdzący w stołki, kiedy się wyniosą z Urzędy Gminy Panie Wójcie? Już najwyższy czas wygnać to betonowe towarzystwo przy okazji porządków .Ich dzieci oraz inni krewni ,nie są tam także mile widziani . Młodzi -kreatywni, bez tatusiów i mamusiów urzędników czekają na ich miejsce.

  • panie wójcie myslałem ze wygrywajac wybory zrobi pan porzadki w gminie z ….. jaki tam był. ale widze ze pan sobie nie radzi. ale moze to i dobrze bo teraz prokurator ma swoją szanse

 7. A cóż ma się Wójt odnosić jak pewnie sam będzie wczesniej czy później przesłuchiwany w tej sprawie i nie wiadomo w jakim charakterze w zależności od tego co S.G powie, a co nie powie w prokuraturze i co między sobą ustalili – proste.

Komentowanie jest wyłączone.