Wójt elekt. Kim jest Andrzej Śliwa?

Fot. kwwandrzejasliwy.pl

Były wójt. Żona, córka, syn… Co jeszcze wiadomo o Andrzeju Śliwie?

Ma 57 lat. Ukończył studia o specjalności finanse publiczne. Przygodę z pracą na rzecz mieszkańców rozpoczął zaś od objęcia funkcji sołtysa w Wolicy. Związany z Solidarnością Rolników Indywidualnych po reformie ustrojowej, w latach 1990-1994, pierwszy samorządowy wójt Gminy Łapanów.

Będąc na tym stanowisku udało mi się miedzy innymi ukończyć proces gazyfikacji gminy, rozpocząć budowę gminnych wodociągów oraz telefonizacji – pisze o sobie.

Od 1990 r. do chwili obecnej radny Gminy Łapanów, wybrany pierwotnie z okręgu Wolica, a następnie z Sobolowa. W latach 1994-1998 członek Prezydium Sejmiku Samorządowego Województwa Tarnowskiego, a także pracownik Biura Sejmiku Samorządowego.

W tym czasie również byłem członkiem Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Tarnowie. Od 1999 r. jestem pracownikiem Starostwa Powiatowego w Bochni – wyjaśnia.

I dodaje:

Mam duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych. Początkowo pracowałem na stanowisku inspektora, zastępcy dyrektora i dyrektora Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu, a następnie Sekretarza Powiatu Bocheńskiego. W latach 2011-2015 pracowałem także w Gminie Drwinia, jako Kierownik Referatu Inwestycji i Remontów, gdzie zajmowałem się pozyskiwaniem środków na inwestycje oraz ich realizacją. Obecnie pracuję jako Dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Bochni, którego głównym zadaniem jest również pozyskiwanie środków zewnętrznych, w tym środków z Unii Europejskiej.

Wiadomo, że jest blisko związany z Sobolowem

Mając na uwadze wielopłaszczyznowy rozwój wsi Sobolów, której jestem mieszkańcem zaangażowałem się w pozyskanie środków unijnych na jej rozwój. Dzięki funduszom unijnym w wysokości 1,3 mln zł udało się przeprowadzić renowację XVI w. zabytkowego kościoła, a także otworzyć Publiczne Przedszkole, na którego utworzenie oraz 2-letnią działalność udało się pozyskać środki w wysokości 1 mln złotych. Kolejnymi funduszami, które pozyskałem były środki na dokształcanie i wyposażenie dla gimnazjum w Sobolowie – ok 500 tyś. zł. i szkoły podstawowej ok. 300 tyś. zł.

W 1998 r. został odznaczon medalem „Zasłużony dla Województwa Tarnowskiego”. W 2011 roku – laureatem plebiscytu „Gazety Krakowskiej” za rozbudzanie wśród mieszkańców gminy pasji społecznikowskich służących wspólnemu dobru.

W 2011 r. otrzymałem z rąk biskupa tarnowskiego złoty medal „Dei Regno Servire” za zasługi na rzecz rozwoju Diecezji Tarnowskiej. W 2012 roku zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi – dodaje.

Deklaruje, że interesuje się nowinkami technologicznymi związanymi z odnawialnymi źródłami energii, jego pasją od zawsze było i jest rolnictwo ekologiczne oraz ochrona środowiska.

Jest żonaty, mam córkę i syna. Formalnie jest bezpartyjny.

Źródło: kwwandrzejasliwy.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
8 Comments

  1. Mam nadzieję, że teraz – po tej lekcji Demokracji przez duże „D” będziemy w stanie wyciągnąć właściwe wnioski. I to wszyscy – Mieszkańcy, Wójtowie, Radni. Czas na wspólne działanie po pierwsze Pana Wójta Andrzeja Śliwy i radnych, i o to chciałbym szczególnie mocno zaapelować. Życzyłby sobie i im aby racjonalne decyzje i działania szły choć o krok przed ambicjami politycznymi. Zobaczycie każdemu się to opłaci a w szczególności naszej Gminie. Chciałem jednak zwrócić uwagę, że nasza rola jako mieszkańców też nie skończyła się na postawieniu „X” na kartach wyborczych. Musimy się angażować w sprawy gminy, sołectw, szkół, organizacji, i w każde dobro naszej gminy i wspólnie je odbudowywać. Ważne są pomysły, dyskusja, konstruktywna krytyka ale także możliwa realna pomoc w remoncie naszego domu. Pokażmy tym wszystkim „Na górze” (Jednym i drugim), że można jednak iść i działać razem bez zadęcia, kłótni, ale umiejąc osiągać porozumienia na rzecz wspólnego dobra.
    Bądźmy obywatelami w czynach a nie w pyskówkach. Nauczmy się nie nadużywać słowa Patriotyzm tam gdzie to jest zbędne a nie zapominajmy o nim tam gdzie należy. Z okazji 100 lecia niepodległości życzę wszystkim, żeby się nam wszystkim dobrze działo 🙂

  2. Pan Śliwa potrzebował będzie znacznie więcej czasu niż jakieś chore 100 dni. Jeśli widać będzie efekty jego dobrej pracy po 1000 dniach to biorę to w ciemno… Nikt z nas nie jest Heraklesem by wysprzątać stajnię Augiasza w tak krótkim czasie.

  3. Ciekawe że Pan Śliwa pracując jako dyrektor wydziału rozwoju powiatu i inwestycji starostwa powiatowego w Bochni nic wcześniej nie chciał pomóc w sprawie mostu w kamyku-chrostowej???

Komentowanie jest wyłączone.