Wójt dowodzi, że gmina dała 50 tys. zł na wóz bojowy

Po naszej publikacji na temat montażu finansowego na zakup wozu bojowego dla OSP Łapanów, wójt Robert Roj udostępnił nam dokumenty. Wśród nich jest potwierdzenie wykonania przez gminę przelewu 50 tys. zł na zakup samochodu.

Przypomnijmy, Jan Kulig, były wójt gminy Łapanów, dowodził że samorząd nie przekazał 50 tys. zł na zakup wozu bojowego. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nie miał w paragrafie inwestycyjnym więcej niż 50 tys. zł, więc przekazał te 63 tys. zł z wydatków bieżących, żeby budżet gminny zaoszczędził na rzecz dołożenia do samochodu. Wtedy wójt uchwałą rady powinien był te 63 tys. zł wycofać z budżetu gminy na zakup samochodu, ponieważ sprzęt został kupiony ze środków wojewódzkich. Tymczasem on sprytnie pokazał tę kwotę jako wkład 20 procent do środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na brakujące 48 tys. zł musiałem zaciągnąć kredyt – powiedział nam Jan Kulig.

Wójt Robert Roj uważa, ze jego poprzednik rozmija się z prawdą i pokazuje dokumenty. Gmina dała 50 tys. zł. Zostały one dołożone do 250 tys. zł przekazanych ze środków powodziowych przez pana wojewodę. Gdyby gmina nie zabezpieczyła w swoim budżecie 50 tys. zł, cała operacja w wykonaniu pana prezesa nie byłaby możliwa. Resztę do 648 tys. zł zabezpieczył pan prezes Kulig. Pieniądze zostały przelane, na co mamy pokwitowania. Z faktami się nie dyskutuje, są dokumenty – powiedział nam wójt Robert Roj.

Rozliczenie

IMG_3315

IMG_3316

IMG_3311

IMG_3317 IMG_3318

IMG_3312 IMG_3313
3 Comments

Komentowanie jest wyłączone.