Wój się uparł, wójt ma. Był sobie most. I nie ma!

Fot. Czytelnik

Robotnicy zachodzą w głowę, kto wpadł na pomysł rozbiórki tak porządnej konstrukcji… Ale kazali więc rozbierają!

Był sobie most. No i nie ma! Stało się! Stary most w Kamyku przestał istnieć! Tak jak się uparł Robert Roj i władze gminy z radnym Krzysztofem Kluba na czele – buldożery wjechały na plac rozbiórki. Zaczęła się rozbiórka mostu w Kamyku!

Rozmawiałem dziś z kierownikiem budowy, bardzo fajny, dogadany gość. Śmiał się z rozbiurki tak porządnej konstrukcji – pisze do nas jeden z Czytelników.

Dodaje, że mieszkańcy są oburzeni, że znów wójt nie poinformował ich o zamknięciu mostu. Nikt nie rozmawiał o problemach i potrzebach – ludzie czują się zlekceważeni. Na szczęście sytuację ratuje ekipa, która deklaruje wszelką pomoc dla mieszkańców, którzy właśnie zostali pozbawieni możliwości przejścia przez Stradomkę.

Z naszych informacji wynika, że zmieniły się nieco plany. Ekipa rozbiórkowa najpierw dokona wycinki drzew, by przygotować teren. Rozbiórka mostu będzie częściowa. Wszystko po to, by mieszkańcy mieli przejście, które ma się opierać na aktualnych słupach. Wszystko ma zostać zabezpieczone tak, by było bezpiecznie. I tak do listopada. Po rozbiórce obecnej konstrukcji ekipa ma się zebrać.

Budowa nowego mostu ma nastąpić w przyszłym roku. Oczywiście o ile gminę będzie na to stać. Robert Roj nie ma bowiem zabezpieczonych funduszy na tę inwestycję.

Złego słowa na firmę nie można napisać – relacjonuje czytelnik. I dodaje: kto przechodzi, wyklina wójta. Ekipa potężna fajnych ludzi sto procent przeciwieństwa do ludzi z gminy. Można porozmawiać, coś podsunąć, iść na kompromis. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli mieć dostęp do sklepu, dzieci do szkoły itd. Jestem pod wrażeniem ich otwartości.
14 Comments

  1. Kulig to stary kłamca naobiecywał na spotkaniu pierdół ludziom za rzeki oczywiście chciał wstrzymać budowę mostu aby pokazać po wyborach, że ten komuch to zrobił.

  2. Ja tam będę głosował na Andrzeja Śliwę. trzeba dać mu szansę. Kulig i Roj już taką dostali. Nie wiem dlaczego miałbym na nich głosować skoro jest ktoś kto jeszcze może się pokazać z innej strony niż tamci. Fakt, że był wójtem w latach 90-tych jest mało wymierny. To były inne czasy, brak możliwości itd.

  3. Kuligowska propaganda oszczędności niech powie co zrobił z długami czemu nie remontował mostu, działkę która była kupiona pod straż w Łapanowie odkupił córce ludzi krew zalewa, tyle przekrętów co on zrobił to szlak mnie trafia i wy jeszcze piszecie, że to dobry gospodarz, brednie. Kube starego komunistycznego cwaniaka.

  4. A ja dziś widziałam i podziwiam pracownicy jakiejś firmy ochrony wyciągaja rękę ku pomocy mieszkańcom nie tylko tym pod wpływem co pod sklepem… żeby bezpiecznie przeszli kładke która wiadomo jeszcze nie jest skończona co i nie bezpieczna ale zwracali uwagę na tych najmłodszych co nie zdają sobie sprawę znie bezpieczeństwa podczas wychylania się przez barjerki, Mamy nadzieję że są nie dokończone. Ale cały szacunek za dbałości ich. Ponoć też są mieszkańcami sobolewa.

  5. To jest żenada ludzie się śmieją z kpiny naszego jeszcze wójta i mają nadziei że koniec kadencji zamiataczy pod siebie. Ale to nie koniec to początek roiny doprowadzone przez ostatnie kadencję dotego jeszcze kandydatura jej twórców Kulig, Śliwa, na czele Rój a Pan Kuluba jak sam napisał nikt się do tej pory nie interesował mostem jak i on jako radny Tez nic nie zrobił.

    • Jakim zawaleniem ten most wytrzymal by 10 ton nawet firma która właśnie jego rozbiera i nic go nie ruszy ani nigdy nie ruszyło a ekspertyza iż został naruszone hmm… no to były czasy że wszystko dało się napisać i załatwić. Wojt rój nie dopuścił do ponownej ekspertyzy bo beknol by za poprzednią. Oto cała prawda!!!

  6. Rozbiorka trwa na efekt jeszcze trochę trzeba poczekać lecz wiemy napewno że większość materiałow zostanie wykorzystane gdyż pod deliną znajduje się zdrowe drzewo a stalowe tregle osadzone nie na 4 ale na 8 słupach (przyczolkach) bo widać z mostu tylko dwa po każdej stronie a jest ich cztery wytrzymają czołg.

  7. Przepraszam bardzo ile kosztowała rozbiórka mostu niby ?? A barierki zostały dospawane ze wcześniejszej blokady. Nikt nie jest głupi łatwo to zauważyć. Niby most byl niebezpieczny nadal są deski stare to raz a dwa stara konstrukcja. Więc moje pytanie brzmi gdzie jest reszta tych pieniędzy z rozbiórki bo za nawet 20 tysięcy nie wyjdzie.

Komentowanie jest wyłączone.