Woda pochodząca z wodociągu Chrostowa jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi!

pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje odbiorców wody z wodociągu zborowego zaopatrzenia Chrostowa, iż wyniki analiz próbek wody pobranych w dniu 04 luty 2017r. wykazały, że:

woda pochodząca z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa

jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni na podstawie sprawozdań z badań  12 próbek wody pobranych w dniu 4 luty 2017r. stwierdził, że jakość wody pod względem mikrobiologicznym odpowiada wymaganiom sanitarnym.

Woda nie spełnia natomiast wymagań określonych w załączniku nr 3 punkt B do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015  w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015r, poz. 1989 z późn. zm.), z uwagi na przekroczenia najwyższej dopuszczalnej wartości parametrów mętności.

Próbki wody w dniu 04 luty 2017r. pobrano z następujących punktów:

1.       Szkoła Podstawowa w Tarnawie

2.       Stacja Uzdatniania Wody – Chrostowa

3.       Przedszkole Sobolów

4.       Schronisko – Wola Nieszkowska

5.       Szkoła Podstawowa – Sobolów

6.       Przedszkole – Łapanów

7.       Szkoła Podstawowa – Łapanów

8.       Szkoła Podstawowa – Zbydniów

9.       Szkoła Podstawowa – Grabie

10.   Gminny Zakład Komunalny – Kobylec 64a

11.   Urząd Gminy Łapanów

12.   Szkoła Podstawowa – Cichawka.

 

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni wydal decyzję  o warunkowej przydatności wody do spożycia w terminie do 21 lutego 2017 r.

W okresie warunkowej przydatności wody wartość mętności nie może przekroczyć 6 [NTU].

Spożywanie wody o stwierdzonych wartościach mętności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia osób z niej korzystających

W przypadku poprawy jakości wody PSSE w Bochni wyda kolejny komunikat.
17 Comments

 1. Premie !!! Dawać im premie ,nagrody i odznaczenia!!! Najlepiej na najbliższej Sesji Rady Gminy . Radnym i wszystkim w gminie też , bo się biedaki orobili przy tej wodzie ,że aż mi ich szkoda (jakie to nieudolne wszystko).

 2. Czy woda z cysterny będzie dalej dostępna bo nie wyobrażam sobie pić takiego syfu jaki dalej w kranach mamy.

 3. Czy portal mógłby przygotować informację, w jaki sposób na własną rękę można zbadać wodę z naszych domów – nie wiadomo, co może jeszcze w rurach zalegać na wszystkich odnogach rurociągów? Tak na marginesie, Gmina również powinna pomóc zbadać wodę w naszych kranach, jeżeli nie finansowo, to przynajmniej informacyjnie.

  • Nie będziemy promować komercyjnych laboratoriów ale polecamy zgłosić się do stacji PSSE. Na pewno udzielą odpowiedzi i wskażą laboratorium. Koszt od 150 do 400 zł w zależności od badanych czynników.

 4. A czy zostały wykryte domy lub firmy zanieczyszczające wodę? Czy dalej będziemy pić ich szamba tylko troszkę podczyszczone lepiej?

 5. No dziękujemy ze wkoncu możemy się umyc pekniete jeże iTP. ..tak tak i podwyżki dla każdego za sprawność w poinformowaniu ludzi o zagrożeniu brawo wy

 6. Czyli piękny syf, bakterii nie ma ale woda dalej syfiasta. GZK po tej akcji z poinformowaniem mieszkańców powinien zostać zlikwidowany.

 7. Brawo dla władz i GZK za szybkie doprowadzenie wody do stanu użytkowego, uporanie się z problemem mimo płynącej nienawiści z każdej strony!
  Dziękujemy!

Komentowanie jest wyłączone.