Wnioski gminy po skażeniu – wszystko było w porządku

Gmina Łapanów
0
(0)

Stare powiedzenie mówi: umiesz liczyć, licz na siebie. Wygląda na to, że w Łapanowie trzeba je szczególnie brać pod uwagę. W każdym razie, jeśli dojdzie do jakiegoś zagrożenia, na pewno nie możecie liczyć na władze gminy. Ostatnie skażenie wodociągu to już pokazało. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze, że gmina nie wyciąga z tego wypadku żadnych wniosków.

Z informacji, jaką uzyskaliśmy z urzędu wynika, że panuje tam błogi nastrój samozadowolenia i przekonanie, że wszystko było w porządku. To nic, że mieszkańcy dowiedzieli się o zagrożeniu, które mogło być groźne dla ich zdrowia dzień później, niż mogli się dowiedzieć. Nikomu się nie chciało ruszyć, by jak najszybciej poinformować niczego nieświadomych ludzi o zagrożeniu. Przypominamy – wszyscy spokojnie spożywali wodę skażoną gangreną! A stało się tak dlatego, że mail o zagrożeniu przyszedł do gminy o trzy minuty za późno – o 16.03. Ale urzędnicy powyłączali już komputery i w najlepsze uciekli do domu! Jakiś dyżur? Centrum Kryzysowe? Nie ma potrzeby.

Najbardziej bulwersujący jest fakt, że co najmniej kilka godzin wcześniej urzędnicy dobrze wiedzieli o zagrożeniu. Według naszych informacji dostali taki telefon. Ale… Po co sobie zawracać głowę? W efekcie akcja informacyjna o tak poważnym zagrożeniu jak skażenie wody bakterią zgorzeli gazowej zaczęła się kilkanaście godzin później, niż powinna. Ale co na to gmina?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
17 Comments

 1. Dobry wier.Zbyt dużo oczekujemy od naszych radnych,nie są odpowiedzialni za wszystkie przekrety i manipulacje szczwanych urzędników .W połowie to ludzie bez zacięcia społecznego a funkcje radnego dzierżą by dorobić do pensji .Jakich wybralismy takich mamy,więc proponuje więcej od nich wymagać mniej narzekać i chodzić na sesje by zmotywowac do lepszej pracy za nasze pieniarzki .Radni bez doświadczenia ulegają manipulacji (złych) ludzi bez swojej winy wszak niewybralismy geniuszy ,a nasza obecność na sesjach podniesie jakość ich pracy.Pozdrawiam

 2. […] Czemu wojt i urzednicy nas lekcewarza to w czyim interesie zarzadzaja.Jak interpretowac tak wysokie zarobki i poblarzliwosc wzgledem ubojni ?

 3. Niedawno wysoka rada wraz z wojtem i przy udzale […] na niektórych działkach […] są ogromne pokłady czystej wody wypływającej na powierzchnie.Jakim trzeba być […] by pozbywać się źródeł krystalicznie czystej wody w sytuacji niedawnego skażenia rzeki i wodociągu .Jeśli ktos potrafi niech powstrzyma […] wyprzedaż naszego wspólnego majątku i uniewarzni opisanom!!! Znajdująca się tam woda bula przebadana od lat urzywana przez sąsiadów nadaje się do sprzedarzy w butelkach.Pozdrawiam serdecznie .

 4. Wstydu nie mają podwyższki co rok do pensji dodstkowo umowy zlecenia i emerytury renty a młode pokolenie podcięra […] za granicą.Za ich przykładem poszli radni i sołtysi […] a ja na nich niestety glosowalem.Tak złej wysokiej rady jeszcze niebylo i gdzie poszła kasa […]??? Wstyd!!!

 5. Gmina pracuje do 15.30 […] Oczywiście nie chodzi o pół godziny […] nikt tyle nie zarabia. Prześledziłem oświadczenia z kilku lat i jestem innego zdania. Zachęcam do lektury. Oświadczenia za 2015 są faktycznie u niektórych duże ale może są wynikiem dodatkowych środków np. Jubileusz, (zwłasza, że dotyczą starszego kirownictwa […].

  • A w jakim Bip to sprawdzałeś? Bo ja widzę, że rocznie Danuta Klejdysz ma 79 tys, Tadeusz Nowojowski 118, Barbara Molenda 101 tys, Anna Piasecka 215 tys, Wojciech Sotoła 78 tys Średnia jak nic wychodzi nie 8 tys a więcej jak 9865 ! To nie jest skandal? Kiedy zwykłemu człowiekowi płacą poniżej 2000 ? Zwolnić […], zatrudnić modych, myślących za 30 % tego. Będą szczęśliwi!!! Zapewniam . A wójt co robi? [……] i się boi obniżyć pensję. Wyp[…..] to starostwo na emeryturę! Skandal !!! I jeszcze marudzą i oczywiście nie zmienią godzin pracy tak, żeby zwykły człowiek (ZA KTOREGO PODATKI ZYJA) załatwił normalnie sprawy w urzędzie.

  • Najmłodszy kierownik Sławomir góral 2015r umowa o prace 79973,54 sam wpisał oświadczeniu w BIP.zas w 2014r 76571,45 oraz umowa zlecenie 1500,00 .Wiec o jakim jubileuszu piszesz

  • Admin czy w moim kometarzu przywoływanie pana …., który jest osobą publiczną naruszyło jakieś zasady?. Jeśli tak to proszę o komentarz […]

   • Szanowny Mieszkańcu, Twój post został częściowo wstrzymany ponieważ mógł naruszać dobra osób trzecich. Pisz pod imieniem i nazwiskiem, i z własnego komputera. A Ty zmieniasz adresy i nicki. Jeśli masz ochotę – oferujemy Ci potwierdzone konto ze zdjęciem. Będziesz mógł dzięki niemu komentować do woli. 🙂 A na drugi raz Cię całkiem zbanujemy, bo jak widzisz nie wszystkie komentarze dopuszczamy, i nie wszystkie w całości. Niektóre nie nadają się do cytowania. Twój był i obraźliwy, i zawierał nieprawdę 😉
    Gorąco pozdrawiamy i czekamy na kontakt w sprawie zaufanego konta do komentowania. Pisz w tej sprawie na kontakt@mojlapanow.pl. Potrzebujemy Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie 🙂
    Zespół
    „Mojego Łapanowa”

 6. p.Celino wooow pobila pani samą siebie takie szybkie działania mile widziane w gminie (link wstawiony w godzinach pracy szybciutko usuniety)
  i bardzo dobrze oko Big Brother czuwa nadal hahaha

 7. Darku, no nie zabraniaj Pani magister mieć przerwy. Zostaw jej faceboka w spokoju! Chociaż mogłaby się w końcu nauczyć go obsługiwać. 😛

 8. Widać jak pracują pani magister Jacewicz wrzuca linki na swojego facebooka (Sekret_-_Byrne_Rhonda) w godzinach pracy ale co tam grunt że się kasa w kieśni zgadza,parodia goni parodie w tej gminie….

Komentowanie jest wyłączone.