Wieruszyce. Most znika! Kiedy będzie nowy?

Fot. Fb Rafał Rudka
3.3
(7)

Ruszyły prace przy największej inwestycji powiatu w tym roku. Chodzi o most w Wieruszycach. Omijajcie tę drogę!

Wieruszyce. Most znika! Kiedy będzie nowy?

Nowa przeprawa powinna się pojawić jeszcze w tym roku. Na razie zaczęły się prace rozbiórkowe. Stąd też droga jest nieprzejezdna. Obowiązują objazdy – o tym poniżej.

Nowy most w Wieruszycach to jedna z największych inwestycji Powiatu w tym roku. Jego budowa pochłonie grubo ponad 5 mln zł. Na tym jednak nie koniec.

Gmina Łapanów będzie w tym roku największym beneficjentem inwestycji powiatowych. W tym roku powiat zainwestuje w gminie w sumie ok. 8 mln zł. Takich inwestycji Łapanów nie widział od lat! A wszystko to bez złotówki wkładu własnego ze strony gminy!

– Mamy świadomość, w jakiej znajduje się sytuacji – mówi Adam Korta, starosta bocheński. – Mam nadzieję, że choć trochę zrekompensuje to mieszkańcom oszczędności, przed jakimi stoi gmina. Starosta dodaje: Mam nadzieję, że to będzie dla mieszkańców realna pomoc. Komplementuje przy tym Ryszarda Drożdżaka, wicestarostę, który mieszka na teranie gminy oraz Marka Patalitę, radnego powiatu z terenu Łapanowa.

Co jeszcze zostanie zrobione przez powiat w tym roku?

Druga inwestycja to przebudowa drogi z Żegociny do Łapanowa. W ramach tych prac w Tarnawie wybudowane zostanie rondo oraz chodniki. Tu prace tez już ruszyły.

Koszt tych prac to ok. 1,5 mln zł.

Tymczasem jeśli jedziecie z Łapanowa w stronę Sobolowa, unikajcie trasy przez Wieruszyce. A więc w Ubrzeży nie skręcamy w lewo!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.3 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!