Wiemy ile gmina czesze z alkoholu. Niezły hajs! Na co go przeznacza?

Fot. Pixabay
3.4
(5)

W normalnych warunkach można by powiedzieć, że dzieciaki z Łapanowa i okolic bez problemu dostaną skatepark. Źródło finansowania zostało wskazane – to wpływy z koncesji alkoholowych. Ale…

Ale w Łapanowie nie jest to takie proste… Wiemy ile gmina ma z koncesji na sprzedaż alkoholu. Nie są to małe pieniądze! Problem w tym, że aż połowa z nich ląduje we wspólnym worku, z którego wójt właśnie postanowił finansować podwyżki w urzędzie. Wygląda więc na to, że dzieciaki będą się musiały obejść smakiem.

Zaczęło się od tego, że padła propozycja, by w Łapanowie zrobić skatepark dla młodzieży. Natychmiast pojawiła się też propozycja, by jego budowę sfinansować z wpływów, jakie gmina czerpie z koncesji na sprzedaż alkoholu. A jest to niezły hajs! Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zgodnie z sugestią jednego z Czytelników zapytaliśmy gminę, jakie w zeszłym roku uzyskała wpływy z udzielania koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych oraz na co te pieniądze przeznaczyła.

Okazuje się, że w 2019 roku gmina uzyskała z koncesji ponad

162 tys. zł.

Ile z tego poszło na cele, które mogą ograniczać uzależnienia? Okazuje się, że mniej, niż połowa. Reszta wylądowała we wspólnym gminnym worku, z którego Andrzej Śliwa właśnie rozdaje podwyżki w urzędzie.

Ile zatem poszło na cele związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom? Nieco ponad

81 tys. zł.

Na co konkretnie te pieniądze poszły? Tego możecie się dowiedzieć z odpowiedzi poniżej. A jakie są tego efekty, najlepiej widać w weekendowe wieczory na łapanowskim Rynku. Czy dzieciaki mogą liczyć w tej sytuacji na skatepark? Szczerze? Mało prawdopodobne. Andrzej Śliwa szerokim gestem rozdaje za to podwyżki w urzędzie.

BTW: ktoś słyszał coś o działalności świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Łapanowie albo Grabiu?

Oto informacja:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.4 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

  1. Chyba lekkie przegięcie Ja rozumiem że ten park to świetny pomysł ale nie w lapanowie… Jedno dziecko jeździ i już szum że trzeba zrobić park. A może zamiast inwestycji w taki wyspecjalizowany park lepiej ulepszyć drogi w tym lapanowie i okolicach? Bo od kilkunastu lat jeżdżę do gminy i proszę o zrobienie czego kolwiek w woli wieruszyckiej z drogą i ciągle słyszę ze kasy brak. Pan Redaktor chyba nie widzi priorytetów gminy.
    Najpierw robi się to co jest konieczne a później mysli o tym co przyjemne.

  2. Panie redaktorze proszę nie siać zbędnego fermentu, dobrze Pan wie że pieniędzy z konecesji na alkohol nie można wydać dowolnie na co się chce 🙁 niestety prawo na to nie pozwala :-(. Nie jestem przekonany czy budowa skate parku to dozwolona forma wydatkowania tych pieniędzy:-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.