Wielkie oratorium w Łapanowie. Zobaczcie!

Fot. Fb @gminalapanow

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień – okres w którym wierni Kościoła Katolickiego wspominają mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.

Zespół Cud i Przyjaciele podjął inicjatywę zorganizowania oratorium, mającą na celu wzbudzenie w słuchających przemyśleń dotyczących trudnych sytuacji naszego życia.

Oratorium „Nasze krzyże” poprowadzili Małgorzata Mikołajek i Michał Młyński. Pełne refleksji teksty oraz głębokiej treści pieśni wielkopostne pozwoliły uczestnikom na chwilę zatrzymania i zastanowienia się na sensem ludzkiego życia.

Patetyczny charakter temu przedsięwzięciu nadawał klimat starego kościoła w Łapanowie, którego wnętrze zostało na tę okazję specjalnie oświetlone przez firmę Edi Event i nagłośnione przez akustyka Tomasza Kuklę. Zespołowi Cud i Przyjaciele towarzyszył żywy band pod batutą Marka Sobczyka. Gościnnie wystąpił Mariusz Migdał (saksofon).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to oratorium, dając w ten sposób wyraz uznania i szacunku dla tych, którzy bezinteresownie i dobrowolnie, poświęcając wiele swego czasu na budowanie sukcesu tego zespołu.

Chociaż Zespół Cud i Przyjaciele posiada na swym koncie wiele udanych koncertów, jednak nie zapomina, że jest to przede wszystkim zespół wykonujący muzykę kościelną. Mimo, iż jego członkowie pochodzą z różnych miejscowości, a także są obciążeni licznymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi poświęcają wiele godzin, żeby stworzyć coś dla drugiego człowieka.

Fot. Fb @gminalapanow

Materiał pochodzi z serwisu Centrum Kultury Gminy Łapanów www.ck-lapanow.pl
3 Comments

  1. Leski nie krępuje się i zerznij hymn pochwalny, jaki napisałeś dla kolegów w Głosie ŁAPANOWA. Rozumiem, że chcesz się pochwalić. No dalej, nie krępuj się

  2. Osz kurde w końcu żeście napisali o tym. Szkoda tylko, że informacja jest zerżnięta. Nie opisujecie nigdzie poziomu koncertu…

Komentowanie jest wyłączone.