Nie wiecie… W Wigilię nad zalewem wolność odzyskało 11 karpi!

Fot. Pixabay

Karp dziękuje za tę akcję! Pewnie nie wiecie, ale akcja #uwolnijkapria dotarła do Łapanowa! Po raz pierwszy nad zalewem! 🙂

Od jednego z Czytelników dostaliśmy taką wiadomość

Witam szanowną redakcję,

chciałem się z Wami podzielić AKCJĄ, którą przeprowadziliśmy nad zalewem w Łapanowie dnia 24.12.2017 roku, czyli w Wigilię. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy nad zalewem i mamy nadzieję, że będzie ona kontynuowana corocznie.

Zebrało nas się 11 osób (mogło być znacznie więcej ale nie chcieliśmy robić tłumów). Jedni z Łapanowa inni przyjezdni… Ale to nieważne, ważny natomiast był szczytny cel tej akcji pod nazwą Świąteczna Akcja UWOLNIĆ KARPIA!

Akcja ta już od paru lat zdobywa rzesze zwolenników w większości Polskich miast, wiosek. Ma po prostu na celu darowanie życia karpiowi, który trafiłby na wigilijny stół i nie mamy tutaj żadnych uprzedeń żeby karpie nie stanowiły menu na stołach wigilijnych tylko okazania szacunku i darowania życia choć kilku karpiom.

W naszym przypadku każdy wypuścił po jednym karpiu więc w Wigilijne popołudnie do zalewu trafiło 11 szczęśliwców…🙂

Wiemy jakie było stanowisko gminy odnośnie ryb (zarybiania) zalewu w 2017 roku. Mamy nadzieję, że rządzący jeśli usłyszą o tej AKCJI może zrozumieją, że ryby w zalewie są potrzebne. Może podejmią starania o zarybieniu zalewu w 2018 roku. Przecież to tak niewiele kosztuje. Chocby tą jedną toną ryb!

Zrobiliśmy tę akcję w pełni świadomie. Jeśli ujrzy ona światło dzienne i dotrze do ludzi, którzy rozumieją tego typu akcja a jest ich tysiące to i miejscowość Łapanów będzie odbierana pozytywnie czego z całego serca życzę.

Pozdrawiam całą redakcję  🙂

Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku! 🙂

I niezwykłych połowów na zalewie w Łapanowie! W przyszłym roku wybory, a po nich – na maksa zarybiamy! 😉
12 Comments

  1. Popieram w całej odsłonie takie akcje,rybki powinny pływać i w łapanowskim zalewie również powinno być ich bardzo dużo

  2. szacunek do chłopaków brawa jestem co roku nad zalewem z rodzina i faktycznie od około 2 lat brakuje rybek do wedkowania przydalo by się zarybić

  3. Zarządzający zalewem pozostawili w rzece metalowy mostek z odzysku latem spełniał funkcje kołatki pomiëdzy zalewem a parkingiem zaś obecnie zatrzymuje drzewa korzenie i śmieci spiętrzające wodę.Co za gnojarstwa to wizytówka gminy!

Komentowanie jest wyłączone.