Wiecie co… Jest w tym coś OBURZAJĄCEGO!

Fot. Czytelnik

To nie będzie miły komentarz! Nie będzie miły dla większości z Was! Nie będzie miły dla władz ani księdza…

Wiecie co? Moim zdaniem coś tu jest chyba nie tak… Obłuda? Znieczulica? Tumiwisizm? Tego jeszcze nie wiem. Ale na pewno coś jest nie tak! Myślę, że tak naprawdę chodzi, mam taką nadzieję, o zwykłą łapanowską, dość zresztą paskudną i irytującą BYLEJAKOŚĆ, która prześladuje tę gminę na każdym kroku! Może więc czas by było to w końcu zmienić? Otóż…

Jakiś czas temu napisał do nas Adam. Przedstawił tragiczną sytuację pewnej rodziny z Gminy. Ciężko chorej matki z 13-letnim, niezwykle dzielnym synem. Poprosił o pomoc, bo oni potrzebują tej pomocy!

Oddaję głos Adamowi:

Jest rodzina w gminie Lapanów, która potrzebuje naszej wielkiej pomocy. Rodzina ta boryka się z ogromnymi problemami zdrowotnymi – Mama, Agata – wychowująca samotnie 13-letniego Syna. Ma glejaka, który spowodował że w tym momencie jest sparaliżowana lewostronnie i nie jest w stanie pracować a nawet poruszać się samodzielnie bez osób trzecich. Choroba to nie jedyny problem – pomimo wcześniejszej pracy w domu Agaty nie ma łazienki, ubikacji ani bieżącej wody. Potrzebne są środki, by ułatwić funkcjonowanie. Rodzina zwracała się z prośbą do miejscowego GOPS – bez większego echa… A tutaj liczy się czas, niepełnosprawność postępuję, nadchodzi zima i jedynym pomocnikiem jest 13 letni chłopiec. A trzeba przecież przynieść wodę ze studni do życiowych potrzeb. Dlatego zwracamy się o pomoc do ludzi dobrej woli o nawet najmniejszą wpłątę, by własnymi siłami pomóc tej rodzinie wyremontować i dostosować łazienkę do osoby niepełnosprawnej, a tym samym pozwolić im na godne życie.

Z serca dziękujemy!

I pamiętajmy DOBRO POWRACA!

Tak, dobro wraca! Każdy z nas wielokrotnie tego doświadczył w życiu. A jeśli nie, mam nadzieję, że doświadczy! Tego Wam życzę!

Sprawa jest w gruncie rzeczy żenująco i banalnie prosta. Ot, matka z dzieckiem w trudnej sytuacji, którą GOPS zwyczajnie olał. Bo co prawda daje jej jakiś tam zasiłek i węgiel. I dobrze! Bo do ciężkiej cholery po to właśnie płacimy podatki, by taką pomoc od tego GOPS-u dostała! Ale uważa, że sprawę załatwił. Problem w tym, że NIE załatwił i w tej sytuacji to za mało!

Widzi to Adam. Bierze na siebie obowiązek pomocy. Nie daje rady więc prosi o pomoc. I owszem, dostaje ją. Bo to oczywiście nie jest tak, że nikt nie reaguje!

Natychmiast angażujemy w to całą siłę portalu, co daje wymierny efekt. Adam sprawozdaje, że na jego konto wpłynęło 680 zł! Wcześniej jakieś pieniądze dał któryś z łapanowskich przedsiębiorców. Sam Adam organizuje zbiórkę na ZRZUTCE. Tam jest ok. 300 zł. Mało. No to udostępniamy informację na ZRZUTCE! Wzrasta do 623 zł! Z 14 wpłat do 17.

Tak, Ci którzy zareagowali są WIELCY! Zobaczycie, wróci to do Was wielokrotnie!

Tak, tu naprawdę liczy się każda złotówka! Osobiście serdecznie zresztą dziękuję wszystkim, którzy zareagowali na prośbę, by na pogrzeb mojego wujka, Władka Manysa nie kupować kwiatów, a pieniądze te przeznaczyć na pomoc! Były takie osoby! Bardzo Wam za to dziękuję! Był też rozważany wariant zgłoszenia do programu „Mój nowy dom”, ale to nieco bardziej skoplikowane. A rodzinie pomoc potrzebna jest JUŻ!

– Do Świąt chciałbym skończyć… – pisze Adam. – Montujemy wodę i centralne. Resztę jakoś sklecimy. Najwiekszy problem był aby wodę ogarnąć. Jestem cały czas pełen optymizmu. Do Świąt chciałbym skończyć!

Adam, na pewno się uda! 😉 Nie może się nie udać!

Kochani, dzięki Wam udało się zebrać, jeśli dobrze liczę, ok. 1300 zł! Wielkie dzięki za to! Bo to naprawdę sporo! Odezwała się osoba o kontakt do Adama, ktos inny zadeklarował pomoc w pracy. Duża rzecz! Jesteście WIELCY!

Ale równocześnie wiecie co… Jest mi śmiertelnie WSYD! Tak bardzo żenująco zwyczajnie wstyd!

Łapanów ma ok. 8,5 tys. mieszkańców. Ma wójta, ma urząd, ma radnych, GOPS, parafię… Ja bym się na ich miejscu zwyczajnie spalił ze wstydu!

Bo z jednej strony Wy stajecie na wyskości zadania, a zdrugiej NIKT inny nie! Mnie osobiście to zwyczajnie OBURZA! Jest mi zwyczajnie wstyd!

W komentarzach pojawił się pomysł koncenrtu charytatywnego. Tyle jest grup w Łapanowie… Pytam: gdzie jest reakcja Domu Kultury? Gdzie są kluby sportowe? Że o zwykłej ludzkiej refleksji w GOPS nie wspomnę… Gdzie jest dyrektorka, gdzie reakcja Andrzeja Śliwy? Państwo radni. Halo, obudźcie się!

Czytam na fejsie o darach radnych na oddział kardologii, czytam że gospodynie z Wolicy zbierają, że CKZiU na coś tam zbiera… I, przepszam, ch… mnie szczela nagły! Fajnie. Nie twierdzę, że to niepotrzebne. Tylko ludzie, obudźcie się! Ogarnijcie może najpierw sprawy w swoim najbliższym sąsiedztwie, a potem gadajcie o wspieraniu oddziałów kardiologii!

Kochani, na schody w kościele wykładacie 60 tys. zł! A na łazienkę dla chorej kobiety z 13-letnim dzieckiem ogromnym wysiłkiem udało się zebrać 1,3 tys. zł! A trzeba przecież pamiętać jeszcze, że od darowanych pieniędzy rodzina będzie musiała odprowadzić podatek!

Tak, to JEST CIĘŻKI WSTYD!

Kochani, k… Coś tu jest nie tak! Czy się mylę?

Szanowni Państwo! Panie wójcie, księże proboszczu! Coś tu chyba jest postawione na głowie!

Z pozdrowieniami
Ku adwentowym rozmyślaniom…

Karol Manys

Zbiórka na Zrzutce: kliknij TUTAJ!

Numer konta (udostępnione przez Adama do zbiórki): 42 1140 2004 0000 3202 5640 9794

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
17 Comments

  • Będzie nadanie imienia szkoły ;] od czerwca Janusz Kulig wolny ;];]ale tanio będzie tylko w asyście przewieść ;]i znicza zapalić ;] a zagrychę to koło gospodyń zrobi ;]

 1. Nie da się pomóc wszystkim. Jeśli ktoś pomoże jednemu to dlatego jednego świat staje się inny. nie można też krytykować że ktoś nie pomógł w tej konkretnej sprawie bo ten ktoś może pomógł wcześniej a może dopiero w innej zadziała. Można prosić można dziękować ale nie oceniać innych bo nie wiemy którędy Oni szli. Inna sprawa że instytucje publiczne powołane do tego i wyspecjalizowane jak GOPS mają pomagać wszystkim potrzebującym w ramach dostępnych środków.

  • Zastanów się, jakie brednie wypisujesz!? To od Manysa czy kogokolwiek innego zależy to, że instytucje publiczne odpowiedzialne za pomoc w takich sytuacjach nie reagują? Nota bene za to, między innymi od Ciebie biorą pieniądze. Zmarwię Cię, nie, to nie Manys za to odpowiada. Najprędzej wójt, który nie egzekwuje od swoich służb tego za co są odpowiedzialne!
   Pozdrawiam

 2. Co nie znaczy ze tej konkretnej osobie nie należy się pomoc, ale krytykowaniem ludzi za ich decyzje raczej pomocy nie uzyskasz dla niej…

 3. To jest problem który występuje w całym kraju i póki państwo nie stworzy jakiegoś sensownego systemu pomocy to tak będzie, bo problem polega na kluczu na podstawie którego gmina powiną pomagać ale pomagać z głową. Pierwszym krokiem było 500+ ale to rozwiązało problem tylko częściowo, bo nadal są rodziny patologiczne które te pieniądze przepijają a na dzieci nie dają nic. Krytykowane są Niemieckie systemy społeczne bo odbierają dzieci rodzicom no OK przeginają ale w Polsce są rodziny którym te dzieci powinny być od razu zabrane ale ta cala papierologia trwa a dziecko cierpi. Służby działają dopiero jak coś się stanie – przykład chłopca który zaginał w lesie – później okazało się ze jego siostra i brat jedzą z psiej miski w domu syf a rodzice całą kasę przepijają.

 4. Krytykujesz ludzi ze dali na schodu ze na kardiologie – Sorry to nie twoja sprawa co ludzie robią ze swoimi pieniędzmi, chcesz to pomagaj. Druga sprawa gmina nie będzie ludziom robić łazienek bo zaraz znajdzie się 30 takich łazienek.

  • A co w tym zlego aby wyremontować np.30 łazienek ? Piękna akcja by to była. Pamiętajcie, aby pomóc trzeba chcieć.

  • Czytaj ze zrozumieniem – to umiejętność, którą się wynosi z podstawówki
   Nie krytykuję ludzi i guzik mnie obchodzi na co wydają swoje pieniądze. Interesuje mnie za to, gdzie w tym wszystkim są instytucje publiczne? Poczynając od wójta i gminy, a na parafii i księżach skończywszy.
   Pozdrowienia

 5. no to nie za wiele powiem ci, mogłeś zrobić chociaż 3 zera za taki dobitny artykół, przykład powinien iśc z góry

  • Bardzo żałuję, ale na trzy zera mnie niestety nie stać. Jak widać nie stać nikogo z Łapanowa! I to chyba nie o te zera też chodzi…
   Pozdrawiam

 6. Tu wszystko jest postawione na głowie święta, prawda. Ile serca jest tak naprawdę w tych Łapanowskich sercach?

  • Pokaż swój przelew a później krytyka . Każdy po trochę i można to naprawdę fajnie popchnąć do przodu.
   Pzdr
   Wojtas

 7. A ty manys przyznaj sie ile dales?? gadac to potrafisz i nic wiecej, sam pokaz kwote a potem miej pretensje do innych, papuga…

Komentowanie jest wyłączone.