Walczymy o istnienie Fajfera! Zabrali kasę – zbierają na zrzutce!

Fot. Fb @fajfer2001
0
(0)

Jesteśmy sportowcami i będziemy walczyć do końca, tego nauczyła nas lekkoatletyka – pisze Wojtek Kubicz. Walczymy o istnienie Fajfera!

Walczymy o istnienie Fajfera! Zabrali kasę – zbierają na zrzutce!

Oto zbiórka, jaka pojawiła się na ZRZUTCE! Gmina obcięła finansowanie, ale Fajfer zbiera, by ocalić swoje istnienie. Potrzebuje stosunkowo niewiele, bo 15 tys. zł. Prawie tysiąc udało się już zebrać!

Pomóżcie!

Drodzy Przyjaciele, Kibice, Sympatycy Klubu !!!

Jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc finansową na działalność naszego klubu. Jak już wiadomo dofinansowanie klubu z budżetu Gminy Łapanów zostało w 100% obcięte, a było to nasze jedyne źródło dochodów. Nie chcemy tutaj poruszać sprawy czy to jest dobra czy zła decyzja, niech każdy sam oceni. Jesteśmy sportowcami i będziemy walczyć do końca, tego nauczyła nas lekkoatletyka.

ULKS Fajfer Łapanów od 2001 roku posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a od 14 lat status klubu wiodącego. W klubie obecnie trenuje 45 zawodników w różnych kategoriach wiekowych (od 11- 18 lat):
– 9 zawodników jest powołanych do Kadry Województwa Małopolskiego,
– 8 zawodników zasila Zaplecze Kadry Narodowej
– 1 zawodnik jest członkiem Kadry Narodowej PZLA
Nasi zawodnicy reprezentują nasz klub na wielu zawodach sportowych, osiągając wspaniałe rezultaty. Wyniki i działalność naszego klubu można śledzić na naszej stronie: https://www.facebook.com/fajfer2001

Pieniądze które tutaj uda nam się zebrać, będą przekazane na najpilniejsze wydatki klubu, które zapewnią nam działalność w tym roku :
– opłata licencji klubowej
– opłata licencji zawodniczych
– opłata ubezpieczenia zawodników
– pokrycie kosztów wyjazdu na zawody
– opłaty startowe

Nie pozwólmy by nasz klub który przez 20 lat prężnie działał i wychowywał wspaniałych sportowców w tym roku musiał zakończyć działalność.

PROSIMY O POMOC !!! a zagwarantujemy wspaniałe emocje z lekkoatletyką !!!

Prezes klubu
Wojciech Kubicz

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
17 Comments

 1. Zarząd Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w odpowiedzi na apel ULKS Fajfer 2001 Łapanów zadeklarował pomoc i wsparcie.

  Małopolski Związek Lekkiej Atletyki wysoko oceniając wkład ULKS Fajfer 2001 Łapanów w rozwój małopolskiej lekkiej atletyki zadeklarował obniżenie kosztów dopłat do wybranych imprez.

  Nasza pomoc winna zabezpieczyć udział zawodników i trenerów w najważniejszych sportowych imprezach lekkoatletycznych w 2019 roku.

  W pełni identyfikujemy się ze sformułowaniem, że „Lekkoatletyka nauczyła nas nigdy się nie poddawać i walczyć do końca”.

  Władze MZLA zadeklarowały również pomoc organizacyjną oraz zaangażowanie w walkę o lekkoatletyczny byt ULKS Fajfer 2001.

  W imieniu MZLA Grzegorz Sobczyk

 2. ULKS Fajfer 2001 jak nazwa wskazuje jest już pełnoletni, a zatem to jest już historia łapanowskiego sportu, w którym od lat ćwiczy najzdolniejsza małopolska młodzież.
  Informacja o zawieszeniu działalności nie wchodzi w rachubę.
  Stasiu i Wojtku nie zostaniecie sami na polu boju!
  Jestem bardzo zadowolony, że tak ciepłe informacje płyną od wszystkich sympatyków sportu, a w szczególności od sympatyków „Królowej sportu”.
  Od lat wiem, że działalność klubu to społeczna działalność, która wynikała z zamiłowania do lekkiej atletyki.
  Ciekawostką na mapie jest Gmina Łapanów, która nie posiadając środków finansowych zdobywa medale mistrzostw Polski –
  https://www.youtube.com/watch?v=-Nk6LOCfcy4&feature=youtu.be
  Nigdzie nie kosztują dwa medale 0zł!
  Wrócę jutro, aby podzielić się kolejną dobrą informacją dla łapanowskiej królowej.
  Trener i sympatyk lekkiej atletyki Grzegorz Sobczyk

 3. W tej Gminie nikt nigdy nie dbał o sport,dla tych którzy rządzili i zasiadają obecnie liczy się tylko kasa i pozycja to oni głosowali za likwidacją dotacji dla klubów i sekcji sportowych,na portalu Mój Łapanów powinno umieścić się ich nazwiska oraz zdjęcia,likwidacja sportu na terenie Gminy to powolne konanie,każdy rozsądny inwestuje w młodzież oraz dzieci,co będzie za parę lat strach pomyśleć.Jest wielu ludzi mądrych w naszej Gminie ,którzy powinni zasiadać za sterami a wybraliśmy ludzi „bezradnych”zwanych radnymi.Trzeba z tym skończyć jak najszybciej!!!

 4. Panowie sportowcy tylko referendum […] bo innej rady nie ma. Zgnoić to co było naszą dumą jedna z najlepiej usportowionych Gmin w Polsce co Radni nie wiedzą ile razy Gmina była wyróżniana oni nie chcą wiedzieć i mają to w […].

 5. Pani Przewodnicząca z Radnymi, macie teraz szanse się wykazać i odebrać ubojni te 2mln zaległe! Teraz albo nigdy! Do dzieła! Będzie i na sport w naszej gminie, na szkołę muzyczną etc

 6. Powinni zamknąć szkołę muzyczną A nie zlikwidować sport. 54 osoby z gminy do ponad 500 osób trenujących w klubach robi różnicę.

 7. To jest szokujące! Sport w gminie przestaje istnieć jak można zabrać 100%, na tym nie po wino się oszczędzać zwłaszcza w tych czasach. Gmina Łapanów poziomem sportowym jest najlepsza w powiecie. Jak ktoś mam dzieci radzę się wyprowadzić.

 8. Wojtek podaj konto na które można wpłacać. Ostatnie lata pokazały, że można być w-fistą z wykształcenia ( były Wójt i mgr Przewodnicząca) oraz w-fistą z zamiłowania (patrz Karaś, Kubicz). Pani mgr przekaż te srebrniki, które otrzymujesz za przewodniczącą rady gminy na Fajfera. Tam przecież trenowały i trenują twoje dzieci.

 9. Przyjaciele! .Pomóżcie !Trudno mi się to pisze!.Nigdy się nie spodziewałem,że będę zmuszony do robienia tych żebrzących kroków. Nie chcę wymieniać tych czyja to zasługa że młodzież i dzieci z naszej gminy zostały obdarte z możliwości rozwoju fizycznego i kto winien że jesteśmy jedyną gminą w Polsce pozbawioną środków na te cele / sami wiecie/. Przychylam się do prośby Wojtka, obecnego prezesa.Nie pozwólcie byśmy się stali grabarzami tego fajnego przedsięwzięcia jakim jest ,,Fajfer” . 20 lat pracy, ponad 200 medali rangi ogólnopolskiej ponad 1000 zawodników, którym królowa sportu ukształtowała charaktery. Nie robiłbym tego gdyby nie miało sensu, dobrze mnie znacie, ale … My nie szukamy kasy na pensje dla trenerów..nie mamy środków szczególnie na przejazdy, opłaty startowe , ubezpieczenie itp.Aby nasi zawodnicy mogli startować w tym sezonie trzeba było zainwestować już ponad 4 tys złotych..jeden z największych młodych talentów w biegach średnich Andrzej Kowalczyk biega ,,o przysłowiowej wodzie” W sobotę są Mistrzostwa Polski w przełajach. Czwórka naszych zawodników uzyskała kwalifikacje. Na pewno wstydu nie przyniosą bo są dobrze przygotowani…tylko czy pojadą……

  • Bardzo dziękuję za ten komentarz! Po pierwsze – to nie żadne żebracze kroki! Po drugie – na wezwanie RIO do planu naprawczego nie odpowiedział poprzedni wójt, Robert Roj, a poprzednia Rada Gminy z obecną przewodniczącą, magister Celiną Jacewicz na czele tego nie doplinowała! Mówmy po nazwisku! Nie, nie będziecie grabarzami! SUPER dziewczyny i chłopaki! Zobacz jak rośnie na ZRZUTCE! 😉 Jeśli będzie trzeba, będziemy wspierać takie akcje choćby co tydzień!
   Głowa do góry! Będzie GIT
   wpłacamy: https://zrzutka.pl/58md2r

Komentowanie jest wyłączone.