Wakacyjny wyjazd? Nie zapomnij o najważniejszym!

Fot. Pixabay

Kto z Was jest jeszcze przed urlopem? Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zrób to online!

Dzięki EKUZ Ty i Twoje dzieci możecie korzystać ze świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Sprawdź już teraz, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Możesz o nią zawnioskować na kilka sposobów, w tym online:

Karta EKUZ jest bezpłatna.

Ile będziesz czekać na jej wydanie?

Normalnie trwa to 3-5 dni roboczych od wysłania wniosku. W wakacje może to potrwać nieco dłużej, dlatego nie zwlekaj i działaj! Uwaga! Nie każda usługa medyczna w krajach UE będzie bezpłatna. Zanim pójdziesz do lekarza za granicą – upewnij się, czy zapłacisz za usługę, której potrzebujesz.

Sprawdź, na jakich zasadach możesz korzystać z usług medycznych oraz ile kosztuje leczenie w krajach UE i EFTA: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do

Kto może dostać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz osoby, które są nieubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z opieki medycznej w Polsce (na podstawie przepisów krajowych).

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
1 Comment

  1. Tak, najważniejsze nie zapomnij dać foty na fb, snapchacie że jesteś na wczasach! Wszyscy na to czekają, by zalajkować i cieszyć się z Wami, z wyjazdu do innego kraju. Musi być na sweetfoci drink, woda i piasek! Oczywiście opis, typu „wspaniale”, „kocham to miejsce” i serduszko! Niech sąsiad i znajomi zazdroszczą! A co! 😉
    A tak naprawdę to tylko złodzieje się cieszą widząc Was poza domem…

Komentowanie jest wyłączone.