W Zamościu „Fajfer” wymiata

Łapanowskiemu „Fajferowi” należą się duże gratulacje! 4-5 czerwca 2016 r. w Zamościu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Wśród ogólnopolskiej plejady lekkoatletów była również skromna 3-osobowa reprezentacja Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego ,,Fajfer 2001” działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie.

Fajferowskie trio – Mateusz Bzdyl, Andrzej Kowalczyk (trener Stanisław Karaś) oraz Dominik Tabor (trener Stanisław Karaś, a obecnie Grzegorz Sobczyk) dokonało rzeczy niezwykłych – zdominowało męskie biegi średnie i długie zdobywając aż cztery medale! Dwa złote medale na dystansach 1500 m i 3000 m wywalczył w imponującym stylu Andrzej Kowalczyk, trzeci złoty medal dla klubu zdobył Dominik Tabor w biegu na dystansie 5000 m. Mateusz Bzdyl dorzucił brązowy medal za trzecie miejsce na dystansie 5000 m.

Trener Stanisław Karaś tak ocenia zawody: To były najpiękniejsze chwile w całej mojej trenerskiej karierze. W dorobku mam na pewno ponad 160 medali rangi ogólnopolskiej, ale o takim przysłowiowym wysypie na jednej imprezie nawet nie marzyłem. W dodatku po raz pierwszy w historii rozgrywania takich zawodów organizator wprowadził dekorację medalem także trenera zawodnika zdobywającego tytuł Mistrza Polski. Stałem trzy razy na podium, to niebywałe, sam stałem się w jednej chwili mulitimedalistą. Dziękuję moim chłopakom za cudowne  chwile wzruszeń, których nigdy jeszcze nie przeżyłem. Oczywiście składam im z tego miejsca gratulacje za wywalczenie tytułów i medali, dziękuję że mi kiedyś zaufali zgadzając się na pracę właśnie ze mną i w naszym łapanowskim klubie.

fot. archiwum klubu