V Niedziela Wielkiego Postu ( 7 IV 2019 ) – Parafia Łapanów

 

Msze św. jak w każdą niedzielę. Droga Krzyżowa o godz. 16:30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00. O 18:00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym. Na 19:00 serdecznie zapraszamy do starego kościoła na koncert „Nasze krzyże”. Gorąco zachęcamy do przeżywania naszych rekolekcji wielkopostnych. Każdego roku jest to szczególny czas dla wspólnoty parafialnej, kiedy wnikamy w swoje serca, swoje sumienia, swoje życie i chcemy jak najlepiej przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji będziemy podawać na bieżąco. W środę sakramentalna spowiedź rekolekcyjna. Godziny spowiedzi i przerwy są podane na plakatach i na stronie internetowej. W trakcie spowiedzi nie będzie udzielana komunia święta. Gorąco zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszy św. podczas której przyjmiemy Chrystusa Eucharystycznego. Składka na potrzeby rekolekcji będzie tylko na Mszach św. w środę. Na zakończenie Rekolekcji w środę, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy również młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, na rozpoczęcie 9-tygodniowej nowenny przed przyjęciem tego Sakramentu.

W piątek o godz. 19:00 przed nowym kościołem rozpocznie się wyjątkowa Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Droga Krzyżowa będzie prośbą skierowaną do Chrystusa o dobre owoce rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym przeżyciu Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 10:45 gromadzimy się przed kościołem na poświęcenie palm i procesję wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. konkurs palm. Palmy będą oceniane w 2 kategoriach: najwyższej i najpiękniejszej. Po południu o godz. 16:30 Droga Krzyżowa, o 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Natomiast na godz. 19:00 Dom Kultury w Łapanowie i Grupa filmowo-teatralna „Animusz”  zaprasza na spektakl pt. „Szata”.

W czwartek jest organizowany wyjazd do kina na film „Miłość miłosierna”. Wyjazd o godz. 16:00 sprzed nowego kościoła. Zapisy u ks. Roberta (koszt 25 zł).

W najbliższą sobotę zostanie pobłogosławiony w Sanktuarium w Łagiewnikach  do posługi świeckiego szafarza Komunii świętej nasz parafianin. Do tej szczególnej posługi przygotowywał się przez kilka miesięcy. Świecki szafarz może pomagać kapłanom w rozdawaniu Komunii św. i ewentualnie zanosić Ją do chorych.

Zostały zakończone prace przy oknie frontowym nowego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać firmie p. Mariusza Bukowca za prace. Rozliczenie zostanie przedstawione Radzie Parafialnej i jest do wglądu u ks.Proboszcza.

 

W zakrystii  można nabyć baranki wielkanocne wspierając w ten sposób dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

ks.Proboszcz

Artykuł pochodzi z serwisu Parafia Łapanów –
Strona parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

  1. Niech słucha, bo nikt nie śpiewa prawie nieraz aż wstyd, jak organista przestanie śpiewać to jest totalna cisz. Ma swoje wady, ale i zalety, byłem w wielu kościołach i słuchałem gry i śpiewu organistów – nasz w porównaniu do nich to jest mistrz! A wymienić to trzeba organy, a nie organistę, bo organy są ze starego kościoła i tam powinny wrócić, tam by pięknie brzmiały, a w nowym powinny być odpowiednie do wielkości kościoła, te są o wiele za słabe.

  2. pasowałoby Proboszczowi organistę wymienić ,bo albo wyje ,albo słucha kto śpiewa , albo rozmawia ze aż słychać,Ksiądz musi czekać a ten wyje ze trzy zwrotki .Ludzie to jest kościół !!! Nawet na tablicy nie umie napisać ę ą ń ć ś itp a przecież nie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.