Nie uwierzycie, co spotkało Warsztaty Terapii Zajęciowej

Fot. Edyta Toporkiewicz

To Mercedes Sprinter. Jest zupełnie nowy i kosztował ponad 280 tys. zł. Ma klimatyzację i może przewozić 20 osób. Łapanowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają go już trzy miesiące. Ale teraz został oficjalnie poświęcony.

Nie uwierzycie, co spotkało Warsztaty Terapii Zajęciowej. Po ponad dwóch latach starań WTZ mają wreszcie nowego busa. Niepełnosprawni podopieczni WTZ korzystają z niego już trzeci miesiąc.

O problemach WTZ i jego podopiecznych pisaliśmy prawie dwa lata temu TUTAJ. A o tym, że warsztaty dostaną nowe auto TUTAJ i radości kadry WTZ, gdy wiadomo już było, że naprawdę się zaraz pojawi TUTAJ.

– Nie byłoby nas stać, by ze środków warsztatowych wyłożyć tak wielką kwotę, dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim naszym sponsorom i sprzymierzeńcom, że przyczynili się do zakupu naszego nowego busa – pisze Marzena Palka z warsztatów.

Nowy bus i jego dostosowanie do potrzeb ponad 40 podopiecznych warsztatów kosztował w sumie ponad 280 tys. zł Zdecydowaną większość – 177 tys. zł – to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Starostwo Powiatu Bocheńskiego dopłaciło 50 tys. zł, a resztę, czyli ponad 57 tys. zł wpłacił sam Warsztat ze środków uzyskanych podczas aukcji przeprowadzonej specjalnie na ten cel w styczniu 2016 roku, ze środków wpłaconych na 1 proc., a także z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży poprzedniego auta.

Kilka dni temu odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego busa.