Uważajcie na kąpiele w zalewie! Skażenie?

Dostajemy sygnały od Czytelników, że kąpiel w łapanowskim zalewie wywołuje dziwne objawy.

Sanepid z Bochni na ten temat milczy. Ostatni komunikat na temat jakości wody w łapanowskim zalewie, jaki można tam znaleźć pochodzi z sierpnia zeszłego roku. Stwierdza, że woda w zalewie jest zdatna do kąpieli. Brak tego typu komunikatów z tego roku. Można jednak domniemywać, że skoro gmina oficjalnie otwarła zalew, sprawdziła wcześniej stan wody.

Tymczasem Czytelniczka pisze:

Po kąpieli w Zalewie Łapanów mój syn i jego koledzy dostali dużego uczulenia i wysypkę. Jeden wylądował aż u lekarza. Jest syf i glony i bakteria.

Mój syn jest na lekach. Nie zostawię tego tak!
15 Comments

 1. Petarda!
  Bardzo, ale to bardzo dziękuję
  Dokładnie o to chodzi!

  Dwa tygodnie wcześniej…

  Zalew w Łapanowie – oto cała prawda o nim…

  Panie Karolu Pan jeszcze kontroluje co pisze, czy już…

 2. Czytam komentarze i wydaje mi sie ze w wiekszosci brak wam inteligencji i racjonalnegi myslenua wprost propolcjonalnie do osoby redakrora

 3. Moim zdaniem to żadna sensacja.Po co to czytasz jeżeli nic Ci nie pasuje. Podaj temat bez sensacji, na pewno redakcja wydrukuje. Poprostu jesteś zwykłym hejterem. Woda w Zalewie zawsze przypomina szambo.A ja tam jestem zadowolona że nic przed Mój Łapanów się nie ukryje. My mieszkańcy zaglądając tu jesteśmy na bieżąco.

  • Czy Pan/Pani widziała kiedykolwiek na własne oczy szambo? Woda jeśli chodzi o klarowność i bakteriologiczne jest OK, są na to aktualne badania! Jeżeli manipulacje informacjami nazywasz „byciem na bieżąco” to gratuluje

 4. Dokładnie, znowu redaktor robi sensację, a nawet nie zbada dokładnie sprawy. Jakość wody na Zalewie jest monitorowana i można to sprawdzić w dostępnym serwisie kąpieliskowym: https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/567
  Opinia o zdatnej wodzie jest z czerwca tego roku, więc proszę najpierw sprawdzić aktualne informacje a nie pisać że komunikaty są z sierpnia zeszłego roku.

 5. Skąd pewność że to od wody w zalewie to uczulenie? Jest wiele innych czynników które mogły spowodować uczulenie i wysypkę. A redakcjii portalu gratuluję że jak zawsze robicie sensację, zwłaszcza, ze nie macie żadnych dowodów aby potwierdzić „rzekome skażenie”

 6. Około dwóch tygodni temu gdy byłem nad zalewem to woda przy dopływie wody bardziej przypominała szambo niż kąpielisko.

  • woda przy dopływie przypominała szambo- czyli sami wpuszczamy dalej scieki do fosy a potem nazekamy ze to wina wóta. ale macie racje to wina wóta ze nie kaze gzk kontrolowac mieszkanców i porównywac liczbe scieków z iloscia zuzytej wody. sami sobie robimy syf na swoim podwórku.

Komentowanie jest wyłączone.