Uwaga! Groźne bakterie w wodociągu. Woda niezdatna do picia!

Komunikat z dnia 17.01.2017r. dotyczący jakości wody z wodociągu zaopatrującego mieszkańców gminy Łapanów (wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa)

 

[AKTUALIZACJA]

Co to jest zgorzel gazowa?

[AKTUALIZACJA]

Komunikat gminy.

[AKTUALIZACJA]

W gminie trwa posiedzenie sztabu antykryzysowego.


[AKTUALIZACJA]

Nowe informacje. Gmina nie miała informacji o bakterii. Dowiedziała się od nas. W gminie jest kilka przepompowni i jedno ujęcie wody. Urzędnicy nie mają pojęcia jaka jest skala zagrożenia.


[AKTUALIZACJA]

Przedstawicielka powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej potwierdza w rozmowie z www.mojlapanow.pl, że w wodociągu wykryto groźne dla zdrowia barkerie. – Pod żadnym pozorem nie nadaje się ona do spożycia – ostrzega. Wodę wykorzystywać można co najwyżej do celów gospodarczych.

O wszystkim poinformowane już zostały władze gminy, które powinny zabezpieczyć mieszkańcom beczkowozy z pitną wodą.

Stacja na bieżąco będzie informować o rozwoju sytuacji na swojej stronie internetowej TUTAJ.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni stwierdza brak przydatności wody pochodzącej z w/w wodociągu od dnia dzisiejszego do momentu obwieszczenia kolejnego komunikatu (po przeprowadzeniu działań naprawczych przez administratora wodociągu oraz powtórnego badania laboratoryjnego wody).

Telefon alarmowy PSSE w Bochni –      602 275 918

czynny w dni robocze w godzinach od 16.00 do 7.00, a w soboty i dni ustawowo wolne od pracy całą dobę, tylko i wyłącznie w sytuacjach wymagających niezwłocznej interwencji, w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowej, w obszarze realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

TELEFON DO WÓJTA GMINY Roberta Roja :  669 190 320
20 Comments

 1. O problemie z wodą dowiedziałam się od Pani w sklepie w Wieńcu, za co serdecznie dziękuję. Mam nadzieję że wójt gminy wyczerpująco nas, mieszkańców, poinformuje o śledztwie prowadzonym przez prokuraturę i o ukaraniu winnych zaistniałej sytuacji. Czy my naprawdę żyjemy w XXI wieku.

 2. czemu nikt nie poinformował ludzi którzy nie mają internetu o skażeniu……..?gdybym nie przeczytała o tym na facebooku i nie poinformowała trzech sąsiadów to nie wiadomo co by było z nimi za kilka dni….Pytam gdzie jest straż, sołtys, gmina czemu nikt nie raczył przejść po domach i poinformować co sie dzieje ciekawe jak ktoś zachoruje kto za to będzie odpowiedzialny…?

 3. Ja byłam dziś w Gminie o 9 rano i piwiedziano mi w pokoju nr 2 że gmina dziś sie dowiedziała o skażeniu wody i dopiero będzie informować mieszkańców tylko że Sanepid z Bochni icho tym poinformiwał telefonicznie i wysłał pismo więc pytam od wczoraj nie mieli czasu poinformować mieszkańców???? Ti jest nienormalne co się wyprawia w tej Gminie gdzie Wójt i ta przemądrzała Jacewiczka??? Tak się liczą z ludźmi !!!! Żeby milczeć od wczoraj super wybraliście sobie wójta i całą rade!!!!

 4. A jakby zrobili referendum za odwołanie obecnego składu rady i wójta to nikt by nie poszedł bo lapanow na wszystko pozwala!!! Tak jak się pozwala na mieszkanie proboszcza w nowym domu na plebani oraz na jego picie tak samo się pozwala na takie rzeczy jak ta z woda !

 5. Zanieczyszczenie produktów spożywczych laseczką zgorzeli gazowej może wywołać ostre zatrucie pokarmowe z wymiotami i biegunką. Zatrucie ma przebieg łagodny.

 6. Adam wystraszyłam się.Napisz coś więcej na ten temat.W moim domu wszyscy jesteśmy chorzy od poniedziałku!!!!!!!!Boję się, że to przez zatrutą wodę!!!!!!

 7. Czy oni tam nie wiedzą ze ujecie wody to punkt strategiczny – pod szczególną ochroną i powiadamianie o zagrożeniu powinno być błyskawiczne

 8. my tez od sasiada dopiero sie dowiedzieli 🙁 mam nadxieje ze mojemu malenstwu nic nie bedzie jakie to czasy ze nie mozna dac ludziom znac 🙁

 9. Nowe informacje. Gmina nie miała informacji o bakterii. Dowiedziała się od nas. W gminie jest kilka ujęć wody. Urzędnicy nie mają pojęcia jaka jest skala zagrożenia. – to od czego oni są ? kto ma wiedzieć ? gdyby to był zamach to już pół ludności Łapanowa by nie żyło. Czy oni tam nie wiedzą ze ujecie wody to punkt strategiczny – pod szczególną ochroną i powiadamianie o zagrożeniu powinno być błyskawiczne

 10. Mamy OSP – wystarczyło zwołać i w trybie pilnym kazać przelecieć po domach, przecież ta woda to zagrożenie życia.

 11. Dlaczego nikt ku….a o tym nie wie? Wójt??? gdzie jesteś? Gdzie są jakieś ogłoszenia? Alarm? Czytajcie co to jest: Bakteria atakuje i niszczy komórki organizmu w obszarze infekcji, która szerzy się błyskawicznie. W procesie tym bakterie uwalniają do tkanek gaz, który jest wyczuwalny palpacyjnie i widoczny w badaniu RTG. Ponadto bakterie uwalniają toksyny (włącznie z toksyną alfa), które uszkadzają narządy takie jak serce i nerki prowadząc do śmierci.

 12. Kur… tyle mi się nasuwa, kiedy my się o tym dowiadujemy ? nasze dzieci i my to pijemy. Za coś takiego ta rada powinna polecieć ze stołków z wójtem na czele. Woda powinna zostać wyłączona w trybie NATYCHMIASTOWYM (na jeden dzień) aby wszyscy mieszkańcy zdali sobie sprawę z zagrożenia !!!! Ale może lepiej przeczekać co tam, ktoś dostanie wysypki ktoś inny sraczki … Wymienić ich wszystkich

  • Ludzie nauczcie sie nie pic wody z kranu surowej tylko przegotowana bo wysoka temperatura zabija większość. Bakterii. Pamietajcie ze jesli nastapi skarzenie wody pitnej to i tak ktoś. Zdozy sie juz jej napic zanim wojt zostanie powiadomiony

Komentowanie jest wyłączone.