Uwaga, uwaga! Plac zabaw w łapanowskim przedszkolu wreszcie doczeka się remontu

Po dwóch latach od sławetnej obietnicy wójta plac zabaw przy łapanowskim przedszkolu publicznym wreszcie doczeka się remontu.

Gmina ogłasza, że plac zabaw przy publicznym przedszkolu w Łapanowie zostanie wreszcie odremontowany. Prace mają się zacząć w wakacje, a zakończyć jesienią. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. W przypadku remontu placu zabaw przy przedszkolu to aż 51 tys. zł. Można więc mieć nadzieję, że powstanie tam wreszcie miejsce do zabaw, o jakim marzą dzieci.

sprawa tego remontu ciągnie się już co najmniej dwa lata. Deklaracja ze strony Roberta Roja, że plac zostanie odremontowany padła przy pamiętnym proteście rodziców związanym z likwidacją kuchni w przedszkolu. Wójt obiecał wówczas, że zaoszczędzone dzięki temu pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na remont placu zabaw.

Niestety. Mimo, że od tego czasu gmina zaoszczędziła już na likwidacji kuchni ok. 180 tys. zł do tej pory plac nie został odremontowany. Stworzenie dla dzieci nowego miejsca do zabaw przegrało nawet z remontem parkingu. I to mimo, że nowy plac nie jest wcale aż tak kosztowną inwestucją. Bajkowe huśtawki dla dzieci można kupić już nawet za 3 tys. zł. Wystarczy pogrzebać w Googlach.  Tak naprawdę przy odrobinie wysiłku wójt mógłby nawet sam, ze swoich prywatnych pieniędzy, taki plac zasponsorować. Najwyraźniej jednak do tej pory w gminie nikt nie zadał sobie nawet trudu, by o nowych huśtwakach pomyśleć.

Na szczęście z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski i wygląda na to, że po wakacjach dzieci będą wreszcie mogły korzystać z nowych huśtwawek.
12 Comments

 1. Jadłospis dzieci to jakaś masakra na śniadanie sam cukier czyli Gratka plus słodka bułka, jadłospis dostępny na stronie przedszkola

 2. Do Izy/Izydora. Bajeczki w stylu p. Dyrektor Agnieszce zawdzięczamy oddział to zachowaj dla przedszkolaków. Ani nawet wójt nie jest pomysłodawcą nowego oddziału. Zawdzięczasz go polityce prorodzinnej bo każdy burmistrz, prezydent czy wójt musiał zapewnić miejsca dla 3 Latków jeżeli nie miał miejsca w publicznym przedszkolu to w prywatnym, czy w ognisku przedszkolnym.

 3. Jeżeli chodzi o catering to usprawiedliwieniem byłoby gdyby kucharz się zakochał i tak nie solił. Jednak w tym przypadku zupy to jeden wywar, ale z kostek rosołowych, gdzie w jednym talerzu można złowić malutki kawałek marchewki. Bardzo zdrowa żywość dla małych przedszkolaków. Bo mnie gębę wykrzywia na wszystkie strony jak to spróbowałam zupki dla przedszkolaka. A dla Pana Startującego wyborach jest prośba, by pozyskał informację, nadal jest osobny jadłospis dla Przedszkola Bajkowej Kariny i drugi jadłospis dla całej reszty.POzdrawiam

 4. Kiedy plac zabaw powstanie? Czy powstanie? Wiele obietnic słyszeliśmy. O tym, że środki zaoszczędzone na kuchni jak mawiał Wójt :”DAJĘ SŁOWO ZOSTANĄ W PRZEDSZKOLU” Przez Dwa lata nie wiele jednak znaczyło to SŁOWO. Całą sprawę o likwidacji kuchni przekazał rodzicom obecna dyrektor Musiał. Zapłaciła za to swoją cenę usunięcie ze stanowiska, a na jej miejsce powołano córkę pracowniczki gminy. Wszyscy tylko po cichu pospuszczali głowy bo z wolą najwyższego się nie dyskutuje i nie daj BÓG podważyć jego decyzje. To przedszkole, ta gmina należy do nas i od nas zależy ostatni głos! AMEN

  • Ja się do tej pory nie wypowiadałam pomimu wielu różnych artykułow, nie zawsze zgodnych z prawdą. Natomiast teraz odniosę się do komentarza osoby wyżej. Zanim pogardliwie napisze się o kimkolwiek powinno się zobaczyć jaka dana osoba jest i co robi. Pisanie o obecnej P.Dyr z pogardą jest szczytem bezczelności. Czy to jest wina danej osoby, że jest córką np. pani sprzedającej precle czy jakiegoś urzędnika? Nie. Bardzo proszę spojrzeć na to w jaki sposób pracuje. Jeżeli macie jakieś wątpliwości to najlepiej iść do źródla i zapytać co udało się już zrobić, jakie są plany itd. Ja jestem jedną z mam która miała dziecko w przedszkolu i która ma tam drugie teraz. Sporo rzeczy się w ciągu tego roku pozmienialo, właśnie dzięki P. Agnieszce. To z jej inicjatywy powstał powiększony parking i z tego co wiem, to bynajmniej nie kosztem placu zabaw, bo to tez było w planach na najbliższe miesiące.
   Został otwarty dodatkowy oddział, dzięki czemu do przedszkola moze chodzic więcej dzieci- też z inicjatywy obecnej P.Dyr.
   Dodatkowo bardzo otwarta i wzorowa współpraca z rodzicami- za co P. Agnieszce serdecznie dziękuję. 🙂 Życzę p. Dyr żeby dalej miała tyle zapału co teraz i nie przejmowała się komentarzami osób, które na pewno nie mają dzieci w przedszkolu, bo wtedy nie pisałyby takich bzdur.

   Także bardzo proszę jeszcze raz, żeby ocenić co dana osoba robi i jak a nie zaglądać komuś w metrykę.

   P.S. Jeżeli chodzi o katering, to moje młodsze dziecko uwielbia przedszkolne jedzenie. W żaden sposób nie jest przez to pokrzywdzone. 2 lata to wcale nie wieki.

   Panu startującemu w wyborach proponuję szukać uchybień gdzie indziej. 🙂

   pozdrawiam serdecznie

  • Co najmniej o dwa lata za późno!
   Ale brawo!
   Pan wójt, gdyby miał honor, po złożeniu takiej obietnicy, zakupiłby te nowe huśtawki choćby z prywatnych pieniędzy. Należy się domyślać, że 3 tys. zł to naprawdę nie jest dla niego wydatek ponad miarę!

 5. Musieli dostać dofinansowanie bo jak zwykle Roj nie potrafi wypracować pieniędzy (śmiechu warte) na jesień koniec modernizacji Roj dostanie plusy w wyborach od przedszkolakow hahaha jaki ten wójt jest żałosny

Komentowanie jest wyłączone.